Jak zrobić zrzut ekranu na iPadzie

 • Aby zrobić zrzut ekranu, możesz jednocześnie nacisnąć górny przycisk iPada i przycisk Home/Głośność.
 • Do robienia zrzutów ekranu na iPadzie możesz także używać gestów, Siri i funkcji Assistive Touch.
 • Akcesoria do iPada, takie jak Magic Keyboard i Apple Pencil, również ułatwiają robienie zrzutów ekranu.

Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać slajdy z wykładów kolegom z klasy, czy udostępnić mema znajomym, w pewnym momencie konieczne będzie wykonanie zrzutu ekranu na iPadzie. Na szczęście Twój iPad oferuje wiele opcji, a my omówimy je wszystkie poniżej.

Zrób zrzut ekranu na iPadzie bez przycisku Home

Standardowym sposobem zrobienia zrzutu ekranu jest użycie fizycznych przycisków iPada. Jeśli masz nowoczesnego iPada, który nie ma przycisku Początek, na przykład 11-calowego iPada Pro, iPada (10. generacji) lub iPada Air (2020 r. i nowsze), wykonaj szybko te dwa kroki, aby zrobić zrzut ekranu iPadOS :

 • Naciśnij jednocześnie górny przycisk iPada (w orientacji pionowej) i dowolny przycisk głośności.
 • Szybko zwolnij oba przyciski.
 • Mahnoor Faisal/MakeUseof

  Jeśli masz włączony dzwonek iPada, powinieneś usłyszeć dźwięk migawki aparatu i zobaczyć podgląd w lewym dolnym rogu, wskazujący, że zrzut ekranu został przechwycony.

  Zrób zrzut ekranu na iPadzie za pomocą przycisku Home

  Jeśli nadal posiadasz iPada z kultowym przyciskiem Home, przyciski, które musisz nacisnąć, są nieco inne. Oto, co musisz zrobić:

 • Naciśnij jednocześnie górny przycisk iPada (w orientacji pionowej) i przycisk Początek.
 • Szybko zwolnij oba przyciski.
 • Możesz dotknąć podglądu, aby uzyskać dostęp do różnych narzędzi Apple Markup wraz z opcjami udostępniania i usuwania.

  Użyj ołówka Apple, aby zrobić zrzuty ekranu iPada

  Jeśli używasz iPada do robienia odręcznych notatek i nauki, możesz także użyć Apple Pencil, aby zrobić zrzut ekranu. Wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć palcem Apple Pencil w górę od lewego dolnego lub prawego dolnego rogu ekranu iPada.

  Po zrobieniu zrzutu ekranu możesz skorzystać z palety narzędzi u dołu ekranu iPada i rysować na obrazie za pomocą Apple Pencil. Możesz także dotknąć ikony Udostępnij w prawym górnym rogu ekranu, aby wysłać go do swoich kontaktów lub zapisać jako dokument. Stuknij Gotowe, aby zapisać edytowany zrzut ekranu w aplikacji Zdjęcia.

  Używaj gestów do robienia zrzutów ekranu iPada

  Jeśli Twój iPad ma system iOS 16 lub nowszy, możesz także używać gestów do przechwytywania ekranu iPada. Oto jak:

 • Przejdź do Ustawień i wybierz Wielozadaniowość i gesty na pasku bocznym.
 • Przełącz przełącznik obok opcji Przesuń palec z rogu.
 • Teraz dotknij lewego dolnego rogu lub prawego dolnego rogu i wybierz Zrzut ekranu z trzech opcji.
 • Teraz wystarczy, że przesuniesz ukośnie od ustawionego rogu, aby wykonać zrzut ekranu iPadOS. Jeśli więc nie masz ołówka Apple, ale chcesz robić zrzuty ekranu jednym przesunięciem rogu, zdecydowanie zalecamy włączenie gestów!

  Poproś Siri o zrobienie zrzutów ekranu iPada

  Siri przychodzi z pomocą, gdy chcesz zrobić zrzut ekranu na iPadzie, ale nie chcesz go dotykać brudnymi rękami. Jedną z wielu rzeczy, które Siri może zrobić, jest zrobienie zrzutu ekranu.

  Po prostu aktywuj Siri, mówiąc „Siri” lub „Hej Siri” i powiedz na przykład „Zrób zrzut ekranu”. Możesz także poprosić Siri o przesłanie zrzutu ekranu do kontaktu, mówiąc: „Zrób zrzut ekranu i udostępnij go”.

  Użyj funkcji Assistive Touch, aby robić zrzuty ekranu iPada

  Jeśli przycisk boczny, przycisk głośności lub Początek iPada nie działa lub po prostu szukasz sposobu na przechwytywanie zrzutów ekranu bez używania fizycznych przycisków iPada lub wywoływania Siri, możesz użyć AssistiveTouch. Oto jak zrobić zrzut ekranu, włączając funkcję AssistiveTouch na iPadzie:

 • Przejdź do ustawień iPada > Ogólne > Dostępność.
 • Włącz przełącznik obok AssistiveTouch.
 • Powinieneś teraz zobaczyć wirtualny przycisk Home na ekranie iPada.
 • Stuknij wirtualny przycisk Home i stuknij Urządzenie > Więcej.
 • Na koniec dotknij Zrzut ekranu.
 • Zrób zrzut ekranu za pomocą klawiatury iPada

  Jednym z powodów, dla których warto rozważyć używanie iPada z klawiaturą bezprzewodową, jest możliwość korzystania ze skrótów klawiaturowych. Jeśli znasz przydatne skróty klawiaturowe na komputerze Mac, wiedz, że możesz ich używać także na iPadzie.

  Aryjski Surendranath/MakeUseOf

  Jeśli więc podłączyłeś klawiaturę Apple Magic Keyboard lub akcesorium Magic Keyboard do iPada, po prostu naciśnij na niej klawisze Command + Shift + 3, aby zrobić zrzut ekranu iPada.

  Większość użytkowników iPadów wie, jak używać fizycznych przycisków iPada do robienia zrzutów ekranu. Jednak wielu nie jest świadomych innych metod, o których wspomnieliśmy. Kiedy już je opanujesz, na dłuższą metę pomogą Ci zaoszczędzić czas.

  x