Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie iPhone X

Apple zaprezentował w tym tygodniu swojego iPhone’a za 1000 dolarów. Znaczny wzrost ceny tego modelu zapewnia Face ID, Animoji i urządzenie, które jest cały ekran. IPhone X nie ma przycisku głównego. To pierwszy model iPhone’a, który to wyeliminował. IPhone 7 był pierwszym modelem iPhone’a, który zmienił przycisk Home z mechanicznego na statyczny, który wykrywa nacisk. Całkowite usunięcie przycisku Home oznacza zmianę w sposobie korzystania z urządzenia. Wielozadaniowość jest teraz inna, ale bardziej palącym pytaniem jest, jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie X.

Zrób zrzut ekranu na iPhonie X.

We wszystkich starszych modelach iPhone’a musisz jednocześnie nacisnąć przycisk zasilania i przycisk home, aby zrobić zrzut ekranu. Bez przycisku Home musisz użyć innej kombinacji przycisków, aby zrobić zrzut ekranu na iPhonie X. W szczególności musisz nacisnąć przycisk zasilania i zwiększania głośności w tym samym czasie, aby zrobić zrzut ekranu na telefonie iPhone X (zdjęcie dzięki uprzejmości Apple).

Przycisk zasilania wygląda nieco inaczej na iPhonie X, ale Apple nie zmienił swojej pozycji. Jest tylko trochę dłuższy niż w innych modelach iPhone’a. Jeśli trzymasz telefon ekranem skierowanym do siebie, przycisk zasilania nadal jest przyciskiem znajdującym się po prawej stronie. Przyciski głośności na szczęście pozostają niezmienione iw tym momencie są jedynymi nietkniętymi przyciskami, które przetrwały ostatnie kilka lat przeprojektowywania urządzenia.

FringeGate

Jeśli oglądałeś wydarzenie Apple z września 2017 r. I utknąłeś wystarczająco długo, aby obejrzeć filmy i gry demonstracyjne iPhone’a X, musiałeś zobaczyć dość oczywisty czarny pasek u góry telefonu z całym ekranem. Ten czarny pasek to miejsce, w którym znajduje się głośnik iPhone X i przedni obiektyw aparatu. Aby uwzględnić te dwa podstawowe komponenty sprzętowe, telefon z pełnym ekranem ma nieco mniej ekranu, dzięki czemu wszystko wygląda tak, jakby jego grzywka została wycięta. Pytanie brzmi, jak będzie wyglądał zrzut ekranu, tj. Czy będzie miał wyciętą z niego sekcję u góry?

Nie ma sposobu, aby definitywnie stwierdzić, jaka może być sprawa, dopóki iPhone X nie zacznie się wysyłać, ale rozsądnie jest założyć, że część zrzutu ekranu nie zostanie wycięta. Apple mógł pójść na kompromis w kwestii estetyki i zdrowego rozsądku podczas projektowania telefonu za 1000 USD, ale prawdopodobnie będzie przewidywał, aby użytkownicy mogli robić doskonałe zrzuty ekranu, jak zawsze.