Jak zrobić zrzut ekranu paska dotykowego na Macbooku Pro

Zrzuty ekranu od dawna są standardową funkcją urządzeń Apple. Zarówno urządzenie z systemem iOS, jak i komputery Mac mają możliwość wykonania zrzutu ekranu wyświetlacza. Komputery Mac, jako systemy stacjonarne, mają znacznie bogatsze opcje robienia zrzutów ekranu, a jakość jest wyjątkowa. W przeciwieństwie do tego, Windows zawsze pozostawał w tyle pod tym względem. Nawet teraz, w systemie Windows 10, użytkownicy mogą wykonywać tylko zrzuty ekranu na pełnym ekranie. Najnowsza linia Macbooków Pro firmy Apple, wszystkie modele 2016 i nowsze, są wyposażone w pasek dotykowy. Jest to wyświetlacz dotykowy, który pokazuje różne przyciski w zależności od aktualnie używanej aplikacji. Firma Apple należycie uwzględniła sposób zrobienia zrzutu ekranu paska dotykowego. Oto jak.

Skrót klawiaturowy do przechwytywania zrzutu ekranu paska dotykowego to Command + Shift + 6 tj

⇧⌘6

Spowoduje to zapisanie bieżących przycisków wyświetlanych na pasku Touch Bar jako plik PNG na pulpicie. Jeśli chcesz skopiować obraz do schowka zamiast zapisywać go jako plik PNG, użyj skrótu Control + Shift + Command + 6 tj.

⌃⇧⌘6

Było sporo krytyki skierowanej do paska dotykowego w linii Macbook Pro i do Apple. Wielu uważa, że ​​pasek dotykowy to sztuczka. Wczesne recenzje mówią, że to nie wystarczający powód, aby uaktualnić Macbooka Pro, ale programiści dodają obsługę tego rozwiązania w swoich aplikacjach. Dostępnych jest również kilka aplikacji, które pozwalają zmienić pasek dotykowy w coś fajnego, na przykład Nyan Cat.

Warto wspomnieć, że po zrobieniu pełnego ekranu ekranu za pomocą skrótu klawiaturowego Command + Shift + 4 pasek Touch Bar nie jest dołączony. macOS traktuje go jako urządzenie wyświetlające, ale nie zawiera go jako dodatkowego wyświetlacza, tak jakbyś miał drugi monitor podłączony do Macbooka Pro.

Skrót do zrzutu ekranu działa w systemie macOS 10.12.2, który obecnie jest nadal w wersji beta. Nowi Macbook Pro automatycznie otrzymają zaktualizowaną wersję, więc nie ma się czym martwić.

przez 9to5Mac

x