Jak zrobić zrzut ekranu posta na Instagramie?

Zrzuty ekranu stały się częścią codziennego życia większości ludzi. Niezależnie od tego, czy jest to zabawny mem, czy jakaś ważna informacja, zrobienie zrzutu ekranu może być bardzo przydatne. Po tym, jak niektóre aplikacje do obsługi wiadomości wprowadziły opcję automatycznego usuwania wiadomości dla wszystkich, zrzuty ekranu stały się jeszcze bardziej znaczące.

Na Instagramie możesz chcieć robić zrzuty ekranu nie tylko swoim DM. Historie trwają tylko 24 godziny, po czym trafiają do wszystkich oprócz użytkownika. Jeśli chcesz wysłać prywatny post do kogoś, kto nie obserwuje tej osoby, która go opublikowała, zrobienie zrzutu ekranu może być jedynym sposobem. Ale czy możesz zrzuty ekranu postów na Instagramie? A może historie? A czy ktoś się o tym dowie?

Jak zrobić zrzut ekranu posta na Instagramie?

Krótka odpowiedź na pytanie, czy możesz zrobić zrzut ekranu posta na Instagramie, wiadomości prywatnej lub historii, brzmi – tak. To tak, jak robienie zrzutu ekranu czegokolwiek innego telefonem komórkowym. Jak zrobić zrzut ekranu? To zależy od rodzaju smartfona, którego używasz.

iPhone

 • Na iPhonie X lub nowszym wykonaj zrzut ekranu, naciskając jednocześnie przycisk blokady i przycisk zwiększania głośności.
 • W starszych modelach iPhone’a wykonaj zrzut ekranu, naciskając jednocześnie przycisk blokady i przycisk Home.

Android

Modele Androida różnią się nieco sposobem robienia zrzutów ekranu, ale są to najczęstsze:

 • Naciśnij jednocześnie przycisk zwiększania głośności i przycisk zasilania.
 • Przytrzymaj przycisk zasilania i wybierz Zrzut ekranu z listy
 • Przesuń palcem w dół od góry ekranu i wybierz Zrzut ekranu z listy.

Czy druga osoba będzie wiedziała, że ​​zrobiłem zrzut ekranu?

Dla tych, którzy martwią się plakatem, wiedząc, że zrobiłeś zrzut ekranu ich postu, nie martw się – jesteś bezpieczny. Nigdy się nie dowiedzą, chyba że ktoś im powie. Użytkownicy Instagrama nie otrzymują powiadomień, gdy ktoś robi zrzut ekranu z ich postów lub historii. Do 2018 roku ludzie rzeczywiście mogli zobaczyć, kto zrobił zrzut ekranu ich historii.

Nadal jest jedna sytuacja, w której inny użytkownik zostanie powiadomiony o zrobieniu zrzutu ekranu. Gdy wyślesz komuś znikający obraz za pośrednictwem wiadomości prywatnej, pojawi się powiadomienie, jeśli zrobiony zostanie zrzut ekranu tego obrazu

Zapisywanie posta na później na Instagramie

Pamiętaj, że jeśli robisz zrzut ekranu, aby zapisać post na później, możesz to zrobić w inny sposób. W prawym rogu pod każdym postem znajduje się ikona, która umożliwia zapisanie go w swojej kolekcji, dzięki czemu możesz do niego wrócić, gdy będziesz miał więcej czasu lub zechcesz go ponownie zobaczyć.

Czy mogę pobrać zdjęcie z Instagrama?

Bezpośrednie pobieranie własnych treści z konta na Instagramie jest dość łatwe. Jeśli przypadkowo usunąłeś cały folder Instagram z Galerii, zgubiłeś telefon lub został on skradziony, nie martw się o odzyskanie zdjęć. To całkiem proste. Jeśli chcesz bezpośrednio pobrać wszystkie zdjęcia i filmy ze swojego konta, istnieje kilka różnych opcji.

Jeśli chcesz pobrać czyjeś posty lub historię bezpośrednio, a nie za pomocą zrzutu ekranu lub nagrania ekranu, niestety nie ma bezpośredniego sposobu. Istnieje jednak kilka różnych obejść.

Inne sposoby udostępniania postów na Instagramie

Jeśli nadal nie masz pewności co do zrzutów ekranu, na Instagramie są wbudowane sposoby udostępniania ciekawych postów innym. Jeśli profil oryginalnego autora jest publiczny, masz dwie możliwości:

 • Wyślij posta do znajomego, dotykając ikony Samolot obok ikon Lubię to i Komentarz. Pojawi się w bezpośrednich wiadomościach znajomego.

 • Na telefonie dotknij tej samej ikony samolotu i wybierz Dodaj wpis do swojej historii, aby udostępnić go wszystkim znajomym.

 • Dzielenie się jest dbaniem o innych

  Instagram to bez wątpienia platforma rozrywkowa. Nie tylko możesz cieszyć się pięknymi zdjęciami, ale także natknąć się tu i tam na kilka mądrych słów. Jeśli chcesz udostępnić je swoim obserwatorom, możesz zrobić zrzut ekranu bez kłopotów, ponieważ osoba, która opublikowała, nigdy się nie dowie. Istnieją również inne sposoby udostępniania świetnych treści znajomym, w zależności od ustawień prywatności autora.

  Czy robisz zrzuty ekranu podczas przewijania Instagrama? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x