Jak zrobić zrzut ekranu poszczególnych elementów interfejsu użytkownika [Windows]

Robienie zrzutów ekranu jest tak podstawową potrzebą, że systemy operacyjne domyślnie zawierają podstawowe narzędzie do tego. Co więcej, każdy, kto potrzebuje narzędzia do zrzutów ekranu, aby zrobić coś więcej niż tylko przechwytywanie tego, co jest na ekranie, ma do wyboru wiele bezpłatnych aplikacji do zrzutów ekranu.

Nisza zrzutu ekranu jest zagracona i można by pomyśleć, że nie ma żadnej funkcji do dodania do narzędzia do zrzutów ekranu, które nie zostało jeszcze dodane. Poznaj Snipaste, bezpłatną aplikację dla systemu Windows, która umożliwia zrzuty ekranu poszczególnych elementów interfejsu użytkownika. Podobnie jak narzędzia do zrzutów ekranu mogą wykrywać bieżące aktywne okno, ta aplikacja może wykrywać i profesjonalnie wykonywać zrzuty ekranu elementów interfejsu użytkownika, takich jak pasek zadań lub poszczególne ikony na pasku zadań lub zasobniku systemowym.

Pobierz i uruchom Snipaste. Doda ikonę do paska zadań. Aplikacja ma doskonałą obsługę skrótów klawiszowych i przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji warto zapoznać się z jej preferencjami. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Snipaste w zasobniku systemowym i wybierz „Preferencje” z menu kontekstowego.

Karta Ogólne umożliwia wybranie języka i koloru motywu dla aplikacji oraz ustawienie jej uruchamiania podczas uruchamiania systemu.

Karta Snip umożliwia dostosowanie interfejsu aplikacji po przejściu do trybu przechwytywania ekranu. Możesz wybrać, jakim kolorem zostaną zamaskowane wszystkie elementy wykluczone ze zrzutu ekranu, możesz włączyć / wyłączyć wykrywanie okien i elementów interfejsu użytkownika. Wykrywanie elementu interfejsu użytkownika musi oczywiście być włączone, w przeciwnym razie nie spełnia on celu aplikacji. Snipaste można ustawić tak, aby ignorował lewy klawisz Windows (przydatne, gdy korzystasz z klawiatury zewnętrznej).

Snipaste-snip

Zakładka Wklej pozwala wybrać, czy zrzut ekranu powinien mieć cień, czy obszar powinien zostać powiększony i czy powinno być włączone płynne skalowanie. Snipaste ma również funkcję odzyskiwania obrazu, która przywróci ostatnie zrobione zdjęcia. Możesz dostosować liczbę obrazów, które powinien być w stanie odzyskać z historii.

Snipaste-pasta

Zakładka Hotkey to miejsce, gdzie możesz dostosować skróty klawiszowe. Snipaste pozwoli ci przejść do następnego elementu interfejsu użytkownika za pomocą skrótów klawiaturowych. Używa niekonwencjonalnych skrótów klawiszowych do wycinania i wklejania, np. F1 i F2.

Snipaste-hotkey

Aby rozpocząć wycinanie, otwórz aplikację, np. Eksplorator plików i naciśnij klawisz F1, aby aktywować Snipaste. Gdy przesuniesz wskaźnik myszy nad różne elementy interfejsu użytkownika, zostaną one podświetlone i uwzględnione na zrzucie ekranu. Snipaste pozwoli Ci przechwycić całe okna lub tylko część ekranu.

Snipaste-snipping

Po przechwyceniu zrzutu ekranu możesz go zapisać, narysować, wkleić na ekranie jako ruchomy element interfejsu użytkownika, a nawet dodać do niego tekst. Snipaste nie pozostawia nic do życzenia i doskonale wykrywa elementy interfejsu użytkownika na ekranie.

Snipaste-save

Powinniśmy wspomnieć, że aplikacja nie może wykryć elementów HTML, takich jak przyciski i pola formularzy na stronie internetowej. Potrafi wykrywać pojedyncze karty i inne przyciski w przeglądarce, ale nie może rozróżniać elementów na stronie internetowej.

Snipaste będzie wkrótce dostępny zarówno dla masOS, jak i dla Linuksa.

Pobierz Snipaste dla Windows

x