Windows 10 dodaje subtelny cień rozwijany do systemu Windows. Daje im niewielki efekt unoszenia się i pozwala odróżnić przedmioty znajdujące się za nimi. W przeważającej części jest to efekt estetyczny i wygląda dobrze. To powiedziawszy, jeśli spróbujesz uchwycić okno z tym cieniem, przekonasz się, że wyniki są zawsze okropne. Dołączony cień niesie ze sobą tło pulpitu. W przeciwieństwie do tego, macOS jest w stanie wykluczyć tło, gdy przechwytuje okno z cieniem. Aby przechwycić zrzut ekranu z cieniem w systemie Windows 10, musisz użyć Greenshot i trzeba trochę kreatywności.

Zrzut ekranu z cieniem

Greenshot to świetne narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu, ale nie potrafi uchwycić cieni, gdy uchwyci pojedyncze okno. Aplikacja ma ładny edytor obrazów, który może dodawać cień podczas edycji. To najłatwiejsza metoda na zrzut ekranu okna z dołączonym cieniem.

Sprawdź -   Jak usunąć tło z GIF-a

Ściągnij i zainstaluj Greenshot. Uchwyć wybrane okno. Najlepiej użyć opcji „Przechwyć okno z listy”.

Po przechwyceniu zrzutu ekranu otwórz go w edytorze obrazów Greenshot. Na pasku narzędzi po lewej stronie kliknij przycisk Efekty i wybierz Upuść cień. Możesz kliknąć go wiele razy, aby dodać ciemniejszy, większy cień. Niestety nie ma innych opcji dostosowywania cienia, więc musisz się z tym pogodzić.

Możesz zobaczyć cień dodany do okna Notatnika na zrzucie ekranu poniżej. Cień zachowuje przezroczystość, więc jeśli wkleisz zrzut ekranu do edytora obrazów, cień nie będzie miał jednolitego koloru, jednak musisz zapisać zrzut ekranu w formacie pliku PNG. Jeśli zapiszesz go w formacie JPEG lub BMP, przezroczystość zostanie utracona. To nie jest wada Greenshota. Zamiast tego ma to związek z tym, że tylko PNG może zachować przejrzystość.

Sprawdź -   Jak uruchomić niewidoczne skrypty wsadowe w systemie Windows 10

Jeśli potrzebujesz większej kontroli nad listą rozwijaną, tj. Jej gęstością, przezroczystością / nieprzezroczystością i zasięgiem, potrzebujesz narzędzia takiego jak Photoshop, które nie jest darmowe. Możesz GIMP, który jest bezpłatną alternatywą. Interfejs użytkownika nie jest tak ładny jak Photoshop, ale spełnia swoje zadanie.

Paint.net miał niegdyś ładne narzędzie z cieniem, ale wygląda na to, że odszedł z jedną z jego aktualizacji, co jest wstydem. Jeśli nic innego, Paint.net jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż GIMP.