Jak zrzutować filmy z YouTube [Firefox]

Udostępnij teraz w social media:

Narzędzia do zrzutów ekranu są absurdalnie powszechne zarówno w przypadku komputerów stacjonarnych, jak i przeglądarek. W rzeczywistości możesz nawet znaleźć narzędzia, które umożliwiają robienie zrzutów ekranu z pulpitu i całych stron internetowych z terminala / wiersza poleceń. Jeśli masz bardzo konkretną potrzebę zrzutu ekranu, tj. Musisz zrzutować filmy z YouTube i potrzebujesz prostego sposobu na zrobienie tego, którego nie dają inne narzędzia, możesz wypróbować dodatek YouTube Screenshot Button dla przeglądarki Firefox.

Zrzuty ekranu filmów z YouTube

Ściągnij dodatek YouTube Screenshot Button, a następnie odwiedź YouTube. Wybierz film do odtworzenia, a obok przycisku napisów kodowanych zobaczysz przycisk „Zrzut ekranu”. Kliknij, aby zrobić zrzut ekranu.

  Jak wstrzymać YouTube, gdy odwracasz wzrok od ekranu [Chrome]

Zobaczysz okno dialogowe pobierania pliku Firefox, które daje możliwość otwarcia obrazu lub zapisania go. To jest, gdy dodatek świeci. Zapisuje zrzut ekranu z taką samą nazwą jak wideo, z którego robisz zrzut ekranu, a także doda czas z filmu, w którym zrzut ekranu został zrobiony, do nazwy.

Dodatek zapisuje zrzuty ekranu jako plik PNG, jednak plik jest w rzeczywistości plikiem JPG. Jeśli spróbujesz go otworzyć, prawdopodobnie nie otworzy się, chyba że zmienisz rozszerzenie pliku z PNG na JPG.

Rozmiar zrzutu ekranu zależy od rozmiaru odtwarzacza wideo. Dodatek działa we wszystkich trzech rozmiarach odtwarzaczy wideo, w tym w odtwarzaczu pełnoekranowym. Nie działa w trybie PiP, ale dla wszystkich innych rozmiarów odtwarzaczy będzie tam przycisk Screenshot.

  Wstawianie i osadzanie filmów z YouTube w MS Office 2013

Jeśli masz problem ze znalezieniem najlepszego rozmiaru dla odtwarzacza i okna przeglądarki Firefox, najlepiej zrobić zrzut ekranu na pełnym ekranie lub możesz zmienić rozmiar okna przeglądarki Firefox na odpowiednią rozdzielczość. Jeśli chodzi o mały błąd z rozszerzeniem pliku, nie ma opcji zmiany rozszerzenia pliku podczas pobierania plików za pośrednictwem okna pobierania przeglądarki Firefox. Jedyną opcją jest zmiana nazwy pliku po jego pobraniu. Jeśli masz przeglądarkę obrazów, która może poprawnie wyświetlić plik, nawet jeśli rozszerzenie jest nieprawidłowe, nie masz się czym martwić, ale większość przeglądarek obrazów prawdopodobnie zgłosi błąd.

Do przeglądania tych obrazów można użyć IrfanView. Nie tylko wykrywa prawidłowe rozszerzenie pliku, ale może je również naprawić. Wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić mu naprawić, a on zajmie się resztą.

  Jak nagrywać programy i filmy w YouTube TV

x