Jak zsynchronizować działania na osi czasu na różnych komputerach w systemie Windows 10

Oś czasu to nowa funkcja w kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10. Jest to całkiem miłe, zwłaszcza jeśli masz problem z podjęciem pracy od miejsca, w którym ją przerwałeś. Możesz użyć osi czasu z kontem lokalnym lub z kontem Microsoft. Będzie działać tak samo z obydwoma, jednak jeśli używasz go na koncie lokalnym, przegapisz jeden aspekt funkcji. Możesz synchronizować działania na osi czasu na różnych komputerach, ale aby to zrobić, musisz użyć konta Microsoft.

Synchronizuj działania na osi czasu

Oś czasu jest domyślnie włączona, ale na wszelki wypadek otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Prywatność. Wybierz kartę Historia aktywności i upewnij się, że masz włączoną opcję „Pozwól systemowi Windows zbierać moje działania z tego komputera”.

Pod tą opcją znajduje się kolejna opcja o nazwie „Pozwól systemowi Windows synchronizować moje działania z tego komputera do chmury”. W tym miejscu system Windows 10 wyświetli monit o zalogowanie się na konto Microsoft, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Będziesz musiał włączyć tę samą opcję na wszystkich innych komputerach z systemem Windows 10, z których chcesz zsynchronizować działania na osi czasu.

Na przykład, jeśli masz komputer służbowy i domowy, te opcje muszą być włączone na obu. Nie trzeba dodawać, że na obu komputerach musi być uruchomiona kwietniowa aktualizacja.

Jeśli masz już uruchomioną oś czasu w swoich systemach, tj. Nie musi być włączona, możesz otworzyć oś czasu, klikając przycisk wielozadaniowości obok paska wyszukiwania / przycisku Cortana na pasku zadań. Przewiń na sam dół, a zobaczysz opcję „Zobacz więcej dni na osi czasu” i kliknij przycisk „Włącz”. To zasadniczo włączy opcję aplikacji Ustawienia wskazaną na powyższym zrzucie ekranu.

Oś czasu może synchronizować działania, a nie pliki i foldery. Nie możesz go użyć, na przykład, do automatycznego pobrania pliku znajdującego się w systemie służbowym i otwarcia go w systemie domowym. Po prostu tak nie działa. Jeśli uważasz, że OneDrive działa cicho i magicznie w tle, synchronizując każdy otwierany plik z chmurą, to się nie dzieje. Gdyby tak było, byłoby to katastrofą dla prywatności firmy Microsoft.

Oś czasu synchronizuje działania, a nie treść. Linki zostaną zsynchronizowane, ale to wszystko. W związku z tym, jeśli wyczyścisz swoją aktywność na osi czasu na jednym komputerze, nie będziesz w stanie odzyskać jej z innych komputerów, z którymi synchronizujesz działania na osi czasu. Ponadto po usunięciu nie można odzyskać usuniętej historii, więc zachowaj ostrożność, gdy zdecydujesz się ją usunąć. Oś czasu przechowuje 30-dniową historię Twoich działań.