Jak zsynchronizować zakładki z Windows 10 do macOS

Jeśli musisz korzystać z więcej niż jednego systemu operacyjnego, skonfigurowanie ich wszystkich w taki sposób, aby można było płynnie pracować, wymaga pewnego wysiłku. Musi istnieć sposób na zsynchronizowanie danych i komunikację między tymi dwoma systemami. Jeśli używasz jednocześnie Windows 10 i macOS i potrzebujesz metody synchronizowania zakładek z Windows 10 do macOS, możesz to zrobić za pośrednictwem iCloud.

Jeśli używasz tej samej przeglądarki w systemie Windows 10 i macOS, np. Chrome lub Firefox, nie potrzebujesz iCloud. Obie te przeglądarki mają własne wbudowane ustawienia i funkcję synchronizacji danych. Jeśli jednak używasz przeglądarki Chrome lub Firefox w systemie Windows 10 i chcesz zsynchronizować zakładki z Safari w systemie macOS, będziesz potrzebować rozszerzenia / dodatku, aby wykonać to zadanie.

Synchronizuj zakładki

Aby zsynchronizować zakładki z przeglądarki Chrome lub Firefox do Safari, musisz zainstalować Zakładki iCloud rozbudowa lub dodatek. To rozszerzenie / dodatek zostało opracowane przez firmę Apple. Będziesz także musiał zainstalować iCloud dla Windows aby rozszerzenie lub dodatek działały.

Zainstaluj iCloud dla Windows i zaloguj się za pomocą Apple ID, którego używasz na Macu.

Po zalogowaniu się wybierz, co chcesz zsynchronizować. Jeśli chcesz zsynchronizować zakładki z przeglądarki Chrome i Firefox, kliknij przycisk Opcje obok Zakładki w panelu iCloud dla Windows.

Kliknij Zastosuj i poczekaj na synchronizację zakładek. Daj kilka minut na zsynchronizowanie zakładek z przeglądarki w systemie Windows 10 z iCloud.

Przejdź do komputera Mac i otwórz Safari. Otwórz panel zakładek w Safari i poczekaj kilka minut, aż pojawią się zsynchronizowane zakładki.

Zakładki można również zsynchronizować z Internet Explorerem, jeśli nadal go używasz. Jeśli używasz Opery lub Edge, nie będziesz mógł używać rozszerzeń Apple do synchronizowania zakładek. Jeśli nie możesz zmienić używanej przeglądarki, spróbuj użyć narzędzi, które mogą zsynchronizować zakładki z Edge lub Opera lub dowolnej przeglądarki, której używasz, z Chrome lub Firefox.

Po skonfigurowaniu narzędzia możesz użyć rozszerzeń Chrome lub Firefox oraz aplikacji iCloud dla Windows, aby zsynchronizować zakładki z Windows 10 do macOS. Pojawienie się zakładek może chwilę potrwać, a gdy już się pojawią, będziesz mieć do nich dostęp na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, jeśli masz skonfigurowaną synchronizację iCloud i włączoną obsługę zakładek w Safari.

Pamiętaj, że jest to konieczne tylko wtedy, gdy chcesz zsynchronizować zakładki z Safari w systemie macOS. W przypadku alternatywnej opcji, która nie obejmuje iCloud, możesz użyć funkcji synchronizacji zakładek w przeglądarce Chrome lub Firefox, zainstalować przeglądarkę na komputerze Mac i znaleźć narzędzie, które możesz zainstalować na komputerze Mac, które może synchronizować zakładki z Chrome / Firefox do Safari.