Udostępnij teraz w social media:

Może trudno w to uwierzyć, ale był czas, kiedy nowe funkcje iOS nie były zepsute od razu. W przeszłości Apple zawsze dostarczało najlepszą, najbardziej dopracowaną wersję swojego oprogramowania. Dopiero w iOS 11 upuścił piłkę. Weźmy na przykład Siri. Kiedy został ogłoszony po raz pierwszy, miał ograniczone funkcje, ale nadal działał dobrze w ramach swoich ograniczonych możliwości. Najbardziej godne uwagi było to, jak dobrze potrafił rozpoznawać akcenty. Polecenie Hej Siri, jak również wszystkie inne polecenia głosowe, były zrozumiałe z łatwością. To powiedziawszy, być może zauważyłeś, że Siri nie zawsze odpowiada na Hej, Siri, mimo że doskonale rozumie wszystko, co powiesz. W takim przypadku możesz spróbować zwiększyć dokładność Hej, Siri na iOS.

Sprawdź -   Inteligentny harmonogram zadań, który synchronizuje się z iCal i Kalendarzem Google [iOS]

Hej, Siri dokładniej

Kiedy używamy polecenia Hej, Siri, zwykle dzieje się tak, gdy nasz telefon nie jest w naszych rękach. Zwykle spoczywa na stole lub w kieszeni, gdy idziemy pobiegać. Kiedy konfigurujemy Siri, nasze telefony są zwykle w naszych rękach, kiedy przechodzimy przez ćwiczenia konfiguracyjne „Hej, Siri”. Aby Siri dokładniej odpowiadała na Hej, Siri, podczas konfigurowania go tak, aby naśladował warunki, w których najprawdopodobniej będzie używany, spróbuj odłożyć telefon na stole.

Aby przekwalifikować Siri, musisz najpierw ją wyłączyć, a następnie włączyć ją ponownie, aby przejść do ekranu konfiguracji. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Siri & Search. Tutaj wyłącz przełącznik „Listen for Hey, Siri”. Po wyświetleniu monitu potwierdź, że chcesz wyłączyć Siri.

Sprawdź -   Brak ikony baterii w systemie Windows 10, oto jak to naprawić

Teraz ponownie włącz przełącznik, a po wyświetleniu monitu potwierdź, że chcesz ponownie włączyć Siri. Gdy to zrobisz, będziesz musiał przejść przez cały proces konfiguracji. Tym razem połóż telefon na biurku / stole, na którym zwykle pracujesz, a następnie skonfiguruj go. Nie ma żadnego dodatkowego kroku poza odłożeniem telefonu na stół.

Alternatywnie, jeśli używasz polecenia Hej, Siri przez słuchawki podczas biegania, dobrym pomysłem może być przynajmniej podłączenie słuchawek, a następnie ich skonfigurowanie.

Nie twierdzimy, że zapewni to 100% dokładności, ale może sprawić, że Hej, Siri będzie nieco dokładniejszy. Będziesz musiał również wziąć pod uwagę inne rzeczy, takie jak hałas otoczenia. Na przykład, jeśli ustawisz Hey, Siri w stosunkowo cichym domu, ale używasz go w pracy, gdzie jest więcej hałasu otoczenia, prawdopodobnie nadal uzyskasz mieszane wyniki.

Sprawdź -   Jak wyłączyć powiadomienia o wspomnieniach w zdjęciach na iOS