Jak zwiększyć dokładność odblokowywania odcisków palców w telefonie

Smartfony wykorzystały odblokowywanie odcisków palców. Popularnymi przykładami są telefony z wyższej półki, takie jak linia iPhone i Samsung S8 / S8 +, ale nawet telefony z niższej półki, takie jak Nokia 5, mają skaner linii papilarnych. W większości te skanery działają dobrze. Nie ma znaczenia, czy Twój telefon jest tańszy, czy droższy. To powiedziawszy, nawet na zaawansowanych telefonach, takich jak iPhone, urządzenie często nie rozpoznaje odcisku palca. Oto sprytna sztuczka, dzięki której odblokowywanie odcisków palców na dowolnym telefonie jest dokładniejsze.

Ten hack jest dość prosty i nie wymaga dodatkowych aplikacji. Ograniczy to jednak liczbę odcisków palców, które można zapisać. Na przykład, jeśli masz skonfigurowane cztery odciski palców, będziesz musiał zmniejszyć je do dwóch. Ponadto, jeśli zauważysz, że Touch ID działa wolno na iPhonie lub czujnik w systemie Android nie rozpoznaje odcisku palca, spróbuj go wyczyścić.

Zwiększ dokładność odblokowywania odcisków palców

Sztuczka umożliwiająca dokładniejsze odblokowywanie odcisków palców na telefonie polega na dwukrotnym skonfigurowaniu tego samego odcisku palca jako dwóch oddzielnych odcisków palców. Na przykład, jeśli chcesz odblokować telefon lewym palcem wskazującym, dodaj go dwa razy jako dwa oddzielne odciski.

Na iPhonie otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Touch ID i kodu. Jeśli masz już skonfigurowane wszystkie pięć odcisków palców, usuń co najmniej dwa. Następnie dwukrotnie zapisz dwie najczęściej używane cyfry.

Na telefonie z Androidem otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Bezpieczeństwo i lokalizacja. Dotknij opcji odcisku palca i dwukrotnie nagraj odcisk jednego palca.

To wszystko. Kiedy używasz odcisku palca do odblokowywania telefonu, zauważysz, że jest teraz mniej nieudanych prób.

Dlaczego to działa?

Zarówno Android, jak i iOS próbują zarejestrować odcisk palca tak dokładnie, jak to możliwe. Użytkownicy wielokrotnie podnoszą i naciskają palce, aby lepiej nauczyć się druku. Wydaje się, że istnieją ograniczenia dotyczące tego, jak dobrze system operacyjny może nauczyć się odcisku palca, ale dwukrotne dodanie go zwiększa dokładność.

Po zarejestrowaniu odcisku palca system operacyjny przestaje się uczyć. Jeśli odcisk palca, którego się nauczył, nie jest całkowicie dokładny, nie poprawi go nawet po użyciu czujnika odcisków palców. Dlatego dwukrotne zeskanowanie odcisku palca zwiększa dokładność; system operacyjny miał okazję dwukrotnie się tego nauczyć.

Pomoże to zwiększyć dokładność odblokowywania odcisków palców, ale w przypadku urządzenia z systemem iOS nie przyspieszy działania czujnika, jeśli aktualizacja systemu operacyjnego go spowolniła. Nie ma to na celu w żaden sposób poprawy możliwości sprzętowych urządzenia. Pomaga systemowi operacyjnemu, w ramach jego obecnych możliwości, dokładniej poznać odcisk palca.