Udostępnij teraz w social media:

Jeśli masz problemy z wygodnym odczytaniem tekstu, który jest zbyt mały lub zbyt duży na stronie internetowej w Google Chrome, istnieje szybki sposób zmiany rozmiaru tekstu bez wchodzenia do Ustawień. Oto jak.

Odpowiedź brzmi: Zoom

Chrome zawiera funkcję o nazwie Zoom, która umożliwia szybkie powiększanie lub zmniejszanie tekstu i obrazów na dowolnej stronie internetowej. Możesz powiększyć stronę internetową z dowolnego miejsca w zakresie od 25% do 500% jej zwykłego rozmiaru.

Sprawdź -   Połącz wiele obrazów w plik PDF za pomocą programu Photoshop CS5

Co więcej, kiedy opuścisz stronę, Chrome zapamięta poziom powiększenia tej witryny, gdy do niej wrócisz. Aby sprawdzić, czy strona jest już powiększona podczas odwiedzania, poszukaj małej ikony szkła powiększającego po prawej stronie paska adresu.

Po otwarciu Chrome na wybranej platformie dostępne są trzy sposoby sterowania powiększeniem. Omówimy je jeden po drugim.

Metoda 1 zoomu: manewry myszą

Ręka na myszy z kółkiem przewijania Zdjęcie Shutterstock autorstwa Purple Clouds

Na komputerze z systemem Windows, Linux lub Chromebook przytrzymaj klawisz Ctrl i obróć kółko przewijania myszy. W zależności od tego, w którym kierunku kręcisz kołem, tekst będzie większy lub mniejszy.

Ta metoda nie działa na komputerach Mac. Zamiast tego możesz użyć gestów szczypania, aby powiększyć na gładziku Maca lub dwukrotnego stuknięcia, aby powiększyć wrażliwą na dotyk mysz.

Sprawdź -   Wyświetl i porównaj wersje załączników w wątkach Gmaila [Chrome]

Metoda powiększenia 2: opcja menu

Kliknij menu wielokropek w przeglądarce Chrome, aby powiększyć

Druga metoda powiększania wykorzystuje menu. Kliknij przycisk pionowych elips (trzy kropki wyrównane w pionie) w prawym górnym rogu dowolnego okna Chrome. W wyświetlonym menu poszukaj sekcji „Zoom”. Kliknij przycisk „+” lub „-” w sekcji Zoom, aby powiększyć lub pomniejszyć witrynę.

Metoda Zoom 3: Skróty klawiaturowe

Przykład tekstu powiększonego do 300% w Google Chrome

Możesz także powiększać i pomniejszać stronę w Chrome, używając dwóch prostych skrótów klawiaturowych.

W systemie Windows, Linux lub Chromebook: użyj Ctrl ++ (Ctrl + Plus), aby powiększyć i Ctrl + – (Ctrl + Minus), aby pomniejszyć.
Na komputerze Mac: użyj Command ++ (Command + Plus), aby powiększyć i Command + – (Command + Minus), aby pomniejszyć.

Sprawdź -   Jak wyłączyć Odbiór w miejscu, w którym zostawiłeś w MS Word

Jak zresetować poziom powiększenia w Chrome

Jeśli powiększyłeś lub oddaliłeś zbytnio, możesz łatwo przywrócić domyślny rozmiar strony. Jednym ze sposobów jest użycie dowolnej z metod powiększania wymienionych powyżej, ale ustawienie poziomu powiększenia na 100%.

Innym sposobem przywrócenia domyślnego rozmiaru jest kliknięcie małej ikony lupy po prawej stronie paska adresu. (Pojawi się tylko wtedy, gdy jesteś powiększony do poziomu innego niż 100%.) W małym wyskakującym okienku, które się pojawi, kliknij przycisk „Resetuj”.

Kliknij przycisk resetowania w wyskakującym okienku Zoom w Google Chrome, aby zresetować powiększenie

Potem wszystko wróci do normy. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał ponownie powiększyć, będziesz dokładnie wiedział, jak to zrobić.