Jak zwiększyć prędkość wysyłania w systemie Windows

Nawet jeśli użytkownicy komputerów PC lub laptopów mają wystarczająco dobre połączenie internetowe i doświadczają wolniejszych prędkości pobierania i wysyłania, zastanawiają się, jak naprawić niską prędkość wysyłania. Powodem jest głównie ograniczenie prędkości Internetu na komputerze z systemem Windows. Na szczęście możesz wyłączyć te problemy z ograniczaniem prędkości i ponownie cieszyć się najlepszymi prędkościami pobierania i wysyłania zgodnie z zamierzeniami dostawcy usług internetowych. Jeśli masz wystarczająco dobry internet i wystarczająco dobrą prędkość internetu, ale doświadczasz niskiej prędkości wysyłania, ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej, aby poznać techniki zwiększania prędkości wysyłania na laptopie lub komputerze z systemem Windows 10.

Jak zwiększyć prędkość wysyłania w systemie Windows

Czytaj dalej, aby znaleźć szczegółowe instrukcje wyjaśniające, jak zwiększyć prędkość wysyłania na komputerze PC lub laptopie z systemem Windows, z przydatnymi ilustracjami dla lepszego zrozumienia.

Jaka prędkość wysyłania jest uważana za dobrą?

Prędkość wysyłania 5 Mb/s to dobra prędkość wysyłania.

Czy rozmowy wideo wymagają większej szybkości przesyłania?

To zależy. Połączenia wkrótce 1-1 wymagają co najmniej 1 Mb/s, ale w przypadku połączeń grupowych zalecane jest co najmniej 1,5 Mb/s.

Dlaczego zawsze prędkość wysyłania jest niższa niż prędkość pobierania?

Szybkość wysyłania jest często dość niska niż prędkość pobierania dla wielu użytkowników. Dzieje się tak dlatego, że połączenia modded i DSL są bezpieczne i symetryczne. Zostały zaprojektowane najlepiej, aby zapewnić najlepszą prędkość pobierania niż prędkość wysyłania.

Kiedy prędkość wysyłania ma znaczenie?

Nawiązywanie połączeń wideo, przesyłanie strumieniowe treści z gier lub Youtube treści i regularnie przesyłać strumieniowo inne treści przez Internet, aby lepiej wykonywać te zadania, wymagana jest najwyższa prędkość wysyłania.

Jak zwiększyć prędkość wysyłania w systemie Windows?

Zobaczmy, jak zwiększyć prędkość wysyłania na komputerze PC lub laptopie z systemem Windows.

Metoda 1: podstawowe rozwiązywanie problemów

Najpierw przejdziemy przez podstawowe kroki rozwiązywania problemów, aby zwiększyć prędkość wysyłania, jeśli spada od jakiegoś czasu.

Metoda 1A: Zrestartuj router

Ponowne uruchomienie routera/modemu spowoduje ponowne zainicjowanie połączenia sieciowego. Niewielu użytkowników zgłosiło, że wszystkie zmiany zaznaczone w ustawieniach konfiguracyjnych będą obowiązywać po ponownym uruchomieniu routera/modemu. Dlatego wykonaj poniższe kroki, aby to zrobić:

1. Znajdź przycisk zasilania z tyłu routera/modemu.

2. Naciśnij raz przycisk, aby go wyłączyć.

3. Teraz odłącz kabel zasilania routera/modemu i poczekaj, aż kondensatory całkowicie się rozładują.

4. Następnie ponownie podłącz kabel zasilający i włącz go po minucie.

5. Poczekaj, aż połączenie sieciowe zostanie ponownie nawiązane i spróbuj zalogować się ponownie.

Metoda 1B: Dostosuj antenę routera

Niektóre routery Wi-Fi są dostarczane z anteną. Te anteny są wbudowane w router, więc nie można ich zmienić. Ale jeśli masz router z anteną, możesz spróbować go dostosować. Najczęściej antena jest ustawiana poziomo. Ustaw antenę tak, aby była pozioma.

Metoda 1C: Zmień limit przepustowości

System Windows używa ograniczeń przepustowości, aby określić, jakiej prędkości używa do pobierania lub przesyłania treści, w tym aktualizacji systemu Windows, możesz sprawdzić i zmienić przepustowość pobierania. Szybkość Ta technika jest dobrym przykładem dla osób zastanawiających się, jak zwiększyć prędkość wysyłania.

1. Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisze Windows + I.

2. Kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia.

3. Kliknij Opcje zaawansowane.

4. Teraz przewiń w dół i kliknij Optymalizacja dostawy.

5. Teraz kliknij Opcje zaawansowane.

6. W sekcji Ustawienia przesyłania ustaw suwak przepustowości przesyłania.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zwiększyć prędkość wysyłania na laptopie z systemem Windows.

Metoda 1D: Przenieś router w inne miejsce

Jeśli korzystasz z Wi-Fi, sygnał jest w pewnym stopniu ograniczony. Sygnały te mogą być również przerywane przez inne urządzenia obecne w domu. Urządzenia takie jak głośniki, kuchenki mikrofalowe i telefony mogą zakłócać sygnał, co może powodować spadek prędkości pobierania i wysyłania. Upewnij się, że router internetowy znajduje się na środku domu, a nie w rogu.

Metoda 1E: Zakończ zadanie w tle

Większość zainstalowanych aplikacji zwykle działa w tle, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Niektóre z tych aplikacji stale korzystają z Internetu, co może wpływać na prędkość pobierania i wysyłania. Na laptopie może to zaoszczędzić baterię, co sprawia, że ​​jest to świetna opcja, gdy ktoś chce wiedzieć, jak zwiększyć prędkość wysyłania na laptopie. Przeczytaj nasz przewodnik na temat kończenia zadania w systemie Windows 10.

Metoda 1F: Sprawdź, czy ktoś korzysta z Internetu

Osoby szukające sposobów na zwiększenie prędkości wysyłania mogą nie wiedzieć, że mogą nieświadomie udostępniać swoje połączenie internetowe Wi-Fi. W takim przypadku wpłynie to na przepustowość, ponieważ ktoś inny może korzystać z Wi-Fi. W każdym razie możesz chcieć zmienić hasło Wi-Fi, aby upewnić się, że nikt nie korzysta z Twojej sieci Wi-Fi i nie powoduje opóźnień w przepustowości.

1. Otwórz stronę Ustawienia połączenia routera. Zwykle dostęp do strony ustawień routera można uzyskać, wpisując 192.168.1.1 w pasku adresu i naciskając Enter.

2. Zaloguj się do routera, używając nazwy użytkownika i hasła.

3. Zmień hasło w Ustawieniach sieci bezprzewodowej lub Ustawieniach sieci dostępnych na stronie routera.

4. Zapisz zmiany, aby zapisać nowe hasło do Wi-Fi.

Metoda 1G: Zdecyduj się na szybkie plany internetowe

Istnieje mnóstwo planów transmisji danych oferowanych przez dostawców usług internetowych, dostosowanych do potrzeb różnych osób lub rodzin. Te plany danych obejmują nie tylko limit danych, ale także warunki dotyczące prędkości.

Musisz zaktualizować swój plan prędkości, jeśli pozwala na to budżet, ponieważ wyższe ceny planów oferują większą prędkość. Możesz wybrać prędkość, która jest dla Ciebie lepsza i z niej korzystać. Może być konieczne ponowne uruchomienie lub ponowne uruchomienie routera po zastosowaniu nowego planu w celu wprowadzenia zmian.

Metoda 2: Zaktualizuj system Windows

Oprogramowanie Sterowniki umożliwiają komunikację między sprzętem a systemem operacyjnym, bez czego może to spowodować spowolnienie działania lub inne problemy. Aktualizacja oprogramowania sterownika jest zalecana, jeśli napotkasz problemy z powolnym przesyłaniem, nawet jeśli masz szybkie połączenie.

1. Otwórz menu Ustawienia, naciskając jednocześnie klawisze Windows + I.

2. Kliknij Aktualizuj i zabezpieczenia na dole.

3. Następnie kliknij Sprawdź aktualizacje, aby sprawdzić, czy są jakieś aktualizacje. Kliknij Pobierz i zainstaluj, jeśli są dostępne.

4. Po pobraniu aktualizacji kliknij Uruchom ponownie teraz, aby ponownie uruchomić komputer w celu zainstalowania aktualizacji i zapisania zmian.

W ten sposób mogę naprawić niską prędkość wysyłania.

Metoda 3: Wyłącz połączenie taryfowe

Połączenie taryfowe to funkcja, która umożliwia ustawienie limitu wykorzystania daty w całym systemie. Jeśli Twoje dane przekroczą limit danych, Windows automatycznie ograniczy prędkość pobierania i wysyłania. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zwiększyć prędkość wysyłania, możesz wyłączyć taryfowe połączenie.

1. Otwórz menu Ustawienia, naciskając jednocześnie klawisze Windows + I.

2. Kliknij Sieć i Internet.

3. Teraz kliknij Właściwości pod połączeniem internetowym.

4. Przewiń w dół, aż zobaczysz nagłówek z napisem Połączenie taryfowe.

5. Wyłącz przełącznik, aby wyłączyć taryfowe połączenie.

Po tym czasie Twoje połączenie z Internetem będzie nieograniczone.

Metoda 4: Usuń pliki tymczasowe

Aplikacje mogą tworzyć pliki tymczasowe, które mogą spowolnić działanie komputera. Oprócz tego uwzględniają również prędkości pobierania i wysyłania. Możesz bezpiecznie usunąć te pliki tymczasowe, jeśli nie wyrządzają one szkody komputerowi ani nie zmieniają sposobu działania aplikacji. Przeczytaj nasz przewodnik na temat usuwania plików tymczasowych w systemie Windows 10.

Czytaj dalej, aby poznać więcej metod pozwalających zrozumieć, jak naprawić niską prędkość wysyłania.

Metoda 5: Użyj innej przeglądarki internetowej

Czasami domyślna przeglądarka obecna w systemie operacyjnym Windows nie może w pełni wykorzystać prędkości pobierania lub wysyłania, którą zapewnia usługa internetowa. Może być konieczne użycie innej przeglądarki internetowej i sprawdzenie, czy prędkość pobierania i wysyłania wzrosła.

Metoda 6: Uruchom skanowanie w poszukiwaniu wirusów lub złośliwego oprogramowania

Wirusy i złośliwe oprogramowanie spowalniają prędkość pobierania i wysyłania, wykorzystując same dane. Może to nie być oczywiste, ale jeśli wirus lub złośliwe oprogramowanie zainfekuje komputer, możesz z tego powodu ograniczyć prędkość. Przeczytaj nasz przewodnik Jak uruchomić skanowanie antywirusowe na moim komputerze? aby sprawdzić, czy na komputerze nie ma wirusów lub złośliwego oprogramowania.

Metoda 7: Użyj VPN

Wirtualna sieć prywatna to prywatna sieć utworzona przez dostawcę, która umożliwia użytkownikom prywatny dostęp do Internetu oraz większą prędkość pobierania i wysyłania. Czasami możliwa jest również sytuacja odwrotna, ponieważ słaba sieć VPN może również utrudniać jakość szybkości wysyłania.

Tak więc VPN najwyższej jakości jest najlepszą opcją przy rozważaniu, jak zwiększyć prędkość wysyłania, ponieważ może to być najlepszy sposób na maksymalne zwiększenie prędkości wysyłania.

Metoda 8: Zmień serwer DNS na Google DNS

System nazw domen (DNS) to technologia, która tłumaczy nazwy domen na adresy IP. Na tej podstawie Twoja przeglądarka może wykryć adres IP i szybciej ładować Internet bez tłumaczenia nazw domen. Najlepszym dostępnym obecnie DNS jest Google DNS, ponieważ pomaga zwiększyć prędkość wysyłania i zapewnia doskonałe bezpieczeństwo. Możesz zmienić serwer DNS na swoim komputerze na Google DNS, aby sprawdzić, czy rozwiąże to problem z niską prędkością wysyłania. Przeczytaj nasz przewodnik Jak przełączyć się na OpenDNS lub Google DNS w systemie Windows.

Jak zwiększyć prędkość wysyłania?

Aby zwiększyć prędkość wysyłania, może być konieczne wykonanie pewnych czynności, takich jak aktualizacja systemu Windows, czyszczenie plików tymczasowych, zmiana ustawień DNS itp. Przeczytaj artykuł od początku, aby dowiedzieć się więcej.

Ponadto, jeśli nie jesteś zadowolony z usług swojego obecnego dostawcy Internetu ze względu na szybkość, nadszedł czas, aby zmienić dostawcę Internetu.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, jak zwiększyć prędkość wysyłania na laptopie w systemie Windows i jak naprawić powolną prędkość wysyłania, wykonując szczegółowe kroki, które pomogą Ci. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, o którym chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.