Udostępnij teraz w social media:

Chrome ma funkcję powiększania, która umożliwia powiększanie całej witryny. Ta funkcja działa dla całych domen, co oznacza, że ​​po powiększeniu witryny wszystkie inne strony, do których uzyskujesz dostęp, również zostaną powiększone. Problem z tą funkcją polega na tym, że nie zawsze działa dobrze. Często kończy się na nakładających się elementach. Obrazy, reklamy, nagłówki i ramki iFrame nie współgrają z tą funkcją. Jeśli używasz powiększenia tylko po to, aby uzyskać większy tekst, powinieneś wiedzieć, że możesz łatwo zwiększyć rozmiar tekstu w Chrome bez powiększania.

Zwiększ rozmiar tekstu w Chrome

Aby zwiększyć rozmiar tekstu w Chrome, musisz zainstalować rozszerzenie o nazwie Zaawansowane ustawienia czcionki. To rozszerzenie nie zostało opracowane przez Google, jednak Chrome zaleca używanie go w ustawieniach wyglądu. Zainstaluj zaawansowane ustawienia czcionek, kliknij prawym przyciskiem myszy jego ikonę obok paska adresu URL i wybierz z menu polecenie „Opcje”.

Sprawdź -   Blokuj spoilery programów telewizyjnych, filmów i sportu na Facebooku i Twitterze [Chrome]

Opcje rozszerzenia pozwalają nie tylko zmienić rozmiar czcionki, ale także zmienić używaną czcionkę. Masz trzy różne rozmiary czcionek do dostosowania; proporcjonalny rozmiar czcionki, rozmiar czcionek o stałej szerokości (zawsze, gdy są używane przez witrynę internetową) i minimalny rozmiar czcionki. Zmień go na cokolwiek chcesz, a następnie kliknij przycisk Zastosuj u dołu.

Rozmiar czcionki zostanie zaktualizowany we wszystkich witrynach, w tym na stronach ustawień Chrome. Nie zmienia rozmiaru czcionki dla zakładek, a szkoda.

Ta sztuczka może nadal prowadzić do nakładania się tekstu, zwłaszcza jeśli wybierzesz szczególnie duży rozmiar czcionki, jednak inne elementy nie będą się nakładać. Jak możesz sobie wyobrazić, obrazy, reklamy, przyciski, elementy iframe itp. Stanowią większy problem, gdy nakładają się na tekst.

Sprawdź -   Jak dostosować napisy w aplikacji Filmy i TV na Windows 10

Możesz ustawić zoom na zero, a czcionka będzie nadal większa.

Sam Chrome pozwala wybrać rozmiar czcionki z dużo większymi ograniczeniami. Możesz uczynić go małym, bardzo małym, dużym lub bardzo dużym. Wartość domyślna to Średni i jest to również zalecany rozmiar czcionki.

Możesz najpierw wypróbować opcje domyślne, ale nadal mogą one powodować nakładanie się tekstu. Jest to niefortunny efekt uboczny zmiany rozmiaru czcionki. Strony internetowe są budowane z myślą o szerokiej gamie wyświetlaczy PF i ich rozdzielczości. Mają one wyświetlać się poprawnie, nawet jeśli masz niską lub wysoką rozdzielczość, jednak osiągają swój limit. Kiedy ten limit zostanie przekroczony, tj. Gdy rozmiar czcionki jest ustawiony na nienormalnie wysoki, tekst zachodzi na siebie.

Sprawdź -   Jak ręcznie organizować albumy w iTunes i muzyce macOS