Udostępnij teraz w social media:

Wewnętrzne dyski twarde są na tyle duże, że przeciętnemu użytkownikowi nigdy nie zabraknie miejsca. Filmy i tym podobne są zwykle przechowywane na dyskach zewnętrznych, więc tylko dokumenty lub aplikacje zajmują miejsce. To powiedziawszy, niepotrzebne pliki mogą z czasem gromadzić się na dysku i ostatecznie zajmować znaczną ilość miejsca w pamięci. Windows 10 ma nową funkcję, która pojawi się w aktualizacji Creators o nazwie Storage Sense, która aktywnie usuwa niepotrzebne pliki. Funkcja Storage Sense w systemie Windows 10 usuwa pliki tymczasowe zapisane przez aplikacje i usuwa wszystkie elementy z Kosza, które były tam dłużej niż 30 dni. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak naprawić zablokowane pobieranie / aktualizacje w Microsoft Store w systemie Windows 10

Funkcja Storage Sense w systemie Windows 10 nie jest domyślnie włączona. Aby ją włączyć, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Wybierz opcję „Pamięć masowa”, a poniżej sekcji Pamięć lokalna zobaczysz przełącznik „Poczucie pamięci”. Włącz go, aby włączyć Storage Sense.

Jeśli chcesz, aby funkcja wykrywania pamięci usuwała pliki tymczasowe, ale nie elementy z Kosza, możesz dostosować sposób zwalniania miejsca przez tę funkcję. Kliknij „Zmień sposób zwalniania miejsca” pod przełącznikiem Storage Sense.

Na następnym ekranie możesz włączyć / wyłączyć usuwanie plików tymczasowych i plików z Kosza. Możesz także zmusić system Windows 10 do uruchomienia funkcji Storage Sense i zwolnienia całej dostępnej przestrzeni, klikając przycisk „Wyczyść teraz” na tym ekranie.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wydajność GPU w Menedżerze zadań w systemie Windows 10

Po kliknięciu przycisku „Wyczyść teraz” system Windows 10 szuka plików tymczasowych, które może usunąć i usunąć z systemu. Usuwa również wszystkie pliki starsze niż 30 dni z kosza. Nie trzeba dodawać, że musisz mieć włączone oba dla wymuszonego czyszczenia, aby je usunąć.

Zaletą funkcji Storage Sense w systemie Windows 10 jest to, że użytkownicy tabletów to pokochają. Nie musisz go włączać i możesz go nieco dostosować. Może to znieść pewne ulepszenia, np. Wybór aplikacji do usuwania plików tymczasowych. Niektóre aplikacje mogą przechowywać bardzo potrzebne pliki tymczasowe, podczas gdy inne, takie jak przeglądarka, mogą tymczasowo przechowywać mniej ważne pliki. Ten ostatni może zostać usunięty, podczas gdy pierwszy może nie.

Sprawdź -   Jak wyciszyć dźwięk migawki w aplikacjach aparatu na iOS - AddictiveTips

Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w kompilacji 15014 Windows 10 Insider Preview. Będzie dostępny dla stabilnych użytkowników wraz z aktualizacją Creators Update.