Jak zwolnić miejsce na iPhonie bez usuwania aplikacji lub zdjęć

Firma Apple zwiększyła ilość miejsca, które można uzyskać na iPhonie dzięki linii iPhone 7. Możesz teraz uzyskać do 256 GB na iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. Niestety cena tego miejsca jest wysoka, a modele z wyższej półki nie są łatwo dostępne. Jeśli masz starszy model iPhone’a, prawdopodobnie masz tylko 32 GB lub 16 GB miejsca na swoim urządzeniu, a iOS już to zajmuje. Jeśli brakuje Ci miejsca, ale nie możesz sobie pozwolić na zakup iPhone’a z większą ilością miejsca, istnieje szybki sposób na zwolnienie go; wystarczy pobrać dużą aplikację.

Co musisz zrobić

Znajdź w App Store dużą aplikację o rozmiarze co najmniej 1 GB. Najbezpieczniej jest zajrzeć do kategorii Gry. Możesz wypróbować Fallout Shelter, który ma 1,11 GB i jest bezpłatny. Rozpocznij pobieranie, nawet jeśli nie masz na to wystarczająco dużo miejsca.

Jeśli przejdziesz do aplikacji Ustawienia, możesz sprawdzić, ile miejsca zajmuje każda aplikacja na telefonie, wybierając Ogólne> Pamięć masowa i użycie iCloud. Po rozpoczęciu pobierania aplikacji iOS spróbuje zwolnić miejsce, a zauważysz zmianę na tym konkretnym ekranie. Miejsce zajmowane przez niektóre aplikacje zmniejszy się, aby można było pobrać aplikację.

ios-app-storage ios-app-cache

Po pobraniu aplikacji możesz ją usunąć i cieszyć się wolnym miejscem.

Dlaczego to działa

Aplikacje na iOS utrzymują pamięć podręczną, która zawiera między innymi obrazy. Indywidualnie pamięć podręczna przeciętnej aplikacji nie jest duża, ale jeśli masz o jedną za dużo aplikacji z nawet umiarkowaną pamięcią podręczną, stracisz na niej miejsce.

Gdy pobierasz dużą aplikację, iOS próbuje zrobić dla niej miejsce, usuwając pamięci podręczne aplikacji. Stąd pochodzi wolna przestrzeń. Możesz usunąć pobraną aplikację i nic się nie stało. Nawet jeśli nie potrzebujesz miejsca na więcej aplikacji, wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji prawdopodobnie przyspieszy nieco Twój telefon.

Szkoda, że ​​użytkownicy nie mogą ręcznie usuwać pamięci podręcznych aplikacji. Mogą być całkiem duże, np. 85 MB aplikacji Twitter na moim iPhonie ma 826 MB przechowywanych dokumentów i danych.

przez Lifehacker

x