Udostępnij teraz w social media:

Dobre oprogramowanie do nagrywania ekranu nie jest trudne do znalezienia. Podstawowe narzędzie do rzutowania ekranu pozwoli ci nagrać ekran w dość dobrej jakości. Lepsze narzędzie zapewni również interfejs edycji. Kilka narzędzi do nagrywania ekranu daje użytkownikom sposób na dodanie rozmycia na żywo do ekranu podczas nagrywania.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Gdy nagrywasz zrzut ekranu, najprawdopodobniej uzyskujesz dostęp do aplikacji, z których korzystasz na co dzień, a te aplikacje mogą zawierać Twoje dane osobowe, np. Adres e-mail, numer telefonu itp. Zawsze możesz je ukryć w postprodukcji, jednak wiąże się to z dużą korzyścią. edycji, a oprogramowanie do edycji może nie obsługiwać takiej opcji lub dodanie postprodukcji nakładki może być skomplikowanym procesem. Lepszym sposobem na to jest dodanie rozmycia na żywo do ekranu za pomocą aplikacji o nazwie ScreenDragons2.

Sprawdź -   Jak zbiorczo przycinać obrazy w systemie Windows 10

Rozmycie ekranu na żywo

Zanim będziesz mógł rozmyć ekran na żywo za pomocą ScreenDragons2, musisz znaleźć odpowiedni obraz, aby to zrobić. Zalecamy użycie obrazu w paski lub kratkę. Możesz go łatwo znaleźć w Grafice Google. Nie martw się, że obraz będzie wystarczająco przezroczysty. Możesz kontrolować przezroczystość obrazu i jego rozmiar za pomocą aplikacji. Możesz użyć zarówno obrazu JPG, jak i PNG.

Pobierz i uruchom ScreenDragons2. Automatycznie doda ładny szklany witraż do ekranu. Wszystko, co powinieneś zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Menu kontekstowe” z menu kontekstowego.

Gdy skończysz, poszukaj obrazu, którego chcesz użyć do rozmywania ekranu na żywo. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wypuść smoka ekranu” z menu kontekstowego.

Sprawdź -   NAPRAW słaby sygnał WiFi w systemie Windows 10 [Quick Tutorial]

Spowoduje to dodanie obrazu jako nakładki na ekran. Kliknij i przeciągnij obraz, aby zmienić jego położenie na ekranie.

Następnie musisz zarządzać rozmiarem i kryciem. Aby zwiększyć lub zmniejszyć krycie, przytrzymaj klawisz Alt na klawiaturze i przewijaj kółkiem myszy. Aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar obrazu, umieść na nim kursor myszy. Przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze i przewiń kółkiem myszy.

Być może będziesz musiał zarządzać proporcjami używanego obrazu, ale poza tym ScreenDragons2 będzie w stanie zadbać o rozmiar i krycie.

Zdziwiłbyś się, ile aplikacji do przesyłania ekranu nie obsługuje takiej funkcji. Wiele narzędzi do zrzutów ekranu ma tę funkcję, w tym narzędzia do adnotacji na żywo, ale tych samych funkcji nie ma w narzędziach do nagrywania ekranu i edycji wideo.

Sprawdź -   Jak przewinąć do przodu Netflix o dziesięć sekund [iOS]