Jaka jest najlepsza sieć VPN dla Chin?

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się możliwe uzyskanie brytyjskiego adresu IP w Chinach, gdzie Wielka Zapora sieciowa odfiltrowuje tak dużo darmowego i otwartego Internetu. Ale to nie tylko możliwe, to proste! Postępuj zgodnie z dzisiejszym przewodnikiem krok po kroku, aby uzyskać podsumowanie najlepszych sieci VPN działających w Chinach, a następnie zacznij fałszować swój błyszczący nowy adres IP w Wielkiej Brytanii w ciągu kilku minut.

Dla wielu internautów frustruje fakt, że niektóre treści online są zablokowane w regionie. Oznacza to, że do niektórych treści można uzyskać dostęp tylko wtedy, gdy odwiedzasz witrynę z określonej lokalizacji geograficznej – na przykład Netflix słynie z regionu, który blokuje jej zawartość, dzięki czemu niektóre programy lub filmy można oglądać tylko z określonych regionów. Inne strony używają informacji geograficznych w celu oferowania różnych wersji swojej witryny różnym klientom. The ASOS na przykład witryna zakupów wykryje, z którego kraju uzyskujesz do niej dostęp, i odpowiednio pokaże różne języki, walutę i dostępne przedmioty.

Chociaż może to być pomocne, pozwalając stronom internetowym lokalizować treści, udostępniając je w odpowiednim języku, może to być również irytujące. Co jeśli chcesz uzyskać dostęp do treści z innego regionu? A co, jeśli jesteś obcokrajowcem i chcesz zobaczyć treści ze swojego kraju, a nie z kraju, w którym obecnie mieszkasz? Użytkownicy w Chinach są szczególnie zaznajomieni z tym problemem ze względu na duże ograniczenia w korzystaniu z Internetu w tym kraju. Ponadto wielu użytkowników chciałoby mieć dostęp do treści z Wielkiej Brytanii, takich jak oglądanie treści w BBC iPlayer.

Na szczęście istnieje sposób na obejście blokad regionu za pomocą adresu IP z innego kraju. Poniżej wyjaśnimy, jaki jest adres IP i jak można go użyć do znalezienia Twojej lokalizacji. Potem pokażemy jak uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii w Chinach korzystasz z VPN i polecasz niektóre z naszych ulubionych usług VPN, z których możesz skorzystać.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Możesz uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii za pomocą VPN

Najłatwiejszym sposobem uzyskania brytyjskiego adresu IP jest skorzystanie z usługi VPN. VPN, skrót od Virtual Private Network, instaluje na twoim urządzeniu małe oprogramowanie, które szyfruje wszystkie dane, które wysyłasz przez Internet. To szyfrowanie oznacza, że ​​nawet jeśli twoje połączenie zostanie przechwycone i zaobserwowane, nikt nie będzie widział, do których stron masz dostęp. Poprzez oprogramowanie VPN wybierasz serwer w innym kraju, z którym chcesz się połączyć. Otrzymujesz adres IP tego serwera, niezależnie od tego, gdzie się on znajduje. Zaszyfrowane dane są wysyłane na ten serwer, gdzie są odszyfrowywane i wysyłane po drodze.

Ponieważ dane są odszyfrowywane na serwerze, wydaje się, że pochodzą one z dowolnego miejsca na serwerze. Jeśli jesteś w Chinach i łączysz się z serwerem VPN w Wielkiej Brytanii, pojawi się on na stronach, do których masz dostęp, tak jakbyś odwiedzał je z Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że zobaczysz całą zawartość z Wielkiej Brytanii i będziesz mógł uniknąć ograniczeń Wielkiej Zapory.

Jak oceniamy usługi VPN

Jeśli chodzi o wybór usługi VPN, należy pamiętać, że nie wszystkie sieci VPN będą działać w Chinach. Chiński rząd ogłosił plany ograniczenia korzystania z VPN w 2018 roku, a metody wykrywania korzystania z VPN stają się coraz bardziej wyrafinowane. Oznacza to, że musisz wybrać usługę VPN, która będzie działać konkretnie w Chinach, aby uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii.

Należy szczególnie unikać bezpłatnych usług VPN, ponieważ stwierdzono, że wiele z nich ma słabe zabezpieczenia, sprzedaje dane swoich użytkowników lub niewłaściwie wykorzystuje urządzenia użytkowników do przeprowadzania ataków DDoS. Warto płacić co miesiąc trochę pieniędzy za płatną sieć VPN, która zapewni ci bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć chińskich ograniczeń internetowych.

Zaokrągliliśmy listę najlepszych usług VPN, które można wykorzystać, aby uzyskać brytyjski adres IP w Chinach. Oprócz tego, czy VPN działa w Chinach, wzięliśmy również pod uwagę następujące czynniki:

 1. Wiele serwerów w różnych krajach, dzięki czemu możesz uzyskać adres IP w innych krajach, takich jak USA, Kanada, Szwecja lub Niemcy, a także w Wielkiej Brytanii
 2. Duże prędkości połączenia, dzięki czemu przeglądanie Internetu nie zostanie spowolnione
 3. Dobre bezpieczeństwo, w tym silne szyfrowanie i zasady braku logowania w celu ochrony Twojej prywatności
 4. Oprogramowanie, które jest łatwe w obsłudze i obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne

Nasze zalecane sieci VPN

Wzięliśmy pod uwagę wszystkie te czynniki i wybraliśmy następujące sieci VPN, które najlepiej wykorzystać do uzyskania brytyjskiego adresu IP w Chinach:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest ulubieńcem użytkowników z całego świata. Jest dobrze znany z błyskawicznych prędkości połączeń, które pozostawiają inne VPN w kurzu. Ma ogromną sieć ponad 3000 serwerów zlokalizowanych w 145 miastach w 94 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu można łatwo uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii.

ExpressVPN jest idealny dla użytkowników w Chinach, ponieważ ma specjalne „ukryte serwery” zlokalizowane w Hongkongu, które mogą ominąć Wielką Zaporę ogniową i ukryć fakt, że używana jest sieć VPN. Ma silne 256-bitowe szyfrowanie AES, które jest potrzebne, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, a firma nie stosuje zasad rejestrowania w celu ochrony Twojej prywatności. Oprogramowanie obsługuje zarówno nowe, jak i starsze wersje systemu Windows (od XP do Windows 10), a także Mac OS, Linux i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Niezawodne i szybkie połączenia
 • Obsługuje WSZYSTKIE urządzenia
 • Brak dzienników danych osobowych
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Drogi plan miesięczny.

2. NordVPN

NordVPN jest również doskonałym wyborem dla chińskich użytkowników, którzy specjalizują się w obchodzeniu blokad regionu. Posiadają ogromną sieć ponad 5600 serwerów w 60 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu możesz uzyskać swój brytyjski adres IP. Sieć jest niezawodna i ma silną prywatność, w tym solidne szyfrowanie i zasady braku logowania, dzięki czemu można bezpiecznie ominąć Great Firewall. Wyspecjalizowane serwery używają podwójnego szyfrowania, routingu cebuli i serwerów anty-DDoS, aby zapewnić Twoją prywatność.

Jako bonus, NordVPN jest jedną z niewielu sieci VPN, która nadal działa z Netflix. Jeśli chcesz VPN do użytku w Chinach i innych lokalizacjach, do których podróżujesz, ma stały dostęp do treści w Wielkiej Brytanii, w tym BBC iPlayer i Netflix, NordVPN jest idealny.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Ocena użytkowników GooglePlay: 4,3 / 5,0
 • Nie znaleziono wycieków IP / DNS
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Bardzo mało
 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. VyprVPN

VyprVPN jest najlepszym wyborem dla VPN do stosowania w Chinach dzięki ich protokołowi bezpieczeństwa Chameleon. Ten protokół dodaje dodatkową warstwę szyfrowania w celu ochrony przed głęboką inspekcją pakietów, która jest używana w Chinach do wykrywania, czy używana jest sieć VPN. VyprVPN obchodzi tę inspekcję, szyfrując pochodzenie i miejsce docelowe pakietów danych, a także ich zawartość

Sieć VyprVPN ma ponad 700 serwerów w 70 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu można łatwo uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii. Oprogramowanie można zainstalować na systemach Windows, Mac, Android i iOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

4. IPVanish

IPVanish to usługa, która traktuje priorytetowo twoją prywatność i ma na celu ochronę cię przed wścibskimi oczami wszelkiego rodzaju, niezależnie od tego, czy to twój dostawca usług internetowych, czy rząd próbują obserwować twoje korzystanie z Internetu. Oprócz silnego szyfrowania i oczekiwanych zasad braku rejestrowania, IPVanish ma również dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia, aby zapobiec przypadkowemu wysyłaniu informacji przez niezabezpieczone połączenie.

Sieć ponad 1300 serwerów w ponad 60 różnych krajach obejmuje wiele serwerów w Wielkiej Brytanii, które umożliwiają dostęp do treści w Wielkiej Brytanii. Połączenia są bardzo szybkie, a oprogramowanie obsługuje Windows 7, 8 i 10, a także Mac OS, Linux i Android. Nie ma ograniczeń przepustowości ani innych ograniczeń, więc możesz swobodnie przeglądać i wiedzieć, że możesz obejść ograniczenia internetowe i mieć pewność, że jesteś chroniony.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. StrongVPN

StrongVPN jest popularny wśród chińskich użytkowników, ponieważ jest niezawodny w Chinach, ale nie jest jedną z dobrze znanych wielkich nazw w VPN, takich jak ExpressVPN. Oznacza to, że rzadziej jest celem ataków na VPN przez chiński rząd. Nadal masz wszystkie funkcje bezpieczeństwa, których możesz się spodziewać, takie jak 256-bitowe szyfrowanie i gwarancja braku logowania.

Sieć serwerów jest mniejsza niż inni dostawcy, z ponad 650 serwerami w 20 krajach, ale nadal obejmuje wiele serwerów w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu można obejść ograniczenia i oglądać treści tylko w Wielkiej Brytanii. Oprogramowanie obsługuje systemy Windows, Mac OS, iOS, Android i Linux.

Co to jest adres IP?

Adres protokołu internetowego (lub adres IP) to ciąg liczb odpowiadający konkretnemu urządzeniu, które jest podłączone do sieci. Na przykład w sieci domowej komputer stacjonarny będzie miał jeden adres IP, a telefon będzie miał inny adres IP. Te adresy będą podobne, ponieważ dwa urządzenia są w tej samej sieci, ale będą się różnić co najmniej jedną cyfrą. Każde urządzenie podłączone do Internetu ma unikalny kod numeryczny, który go reprezentuje. Większość adresów IP, z którymi się spotkasz, ma format IP w wersji 4, który wygląda następująco:

193.482.4.1

Celem adresu IP jest kierowanie danych do właściwego urządzenia przez sieć – pomyśl o tym jak o adresie pocztowym, ale na komputerze. Adresy IP zawierają w nich informacje o kraju, w którym znajduje się urządzenie. Poszczególne zakresy adresów IP są przypisane do określonych krajów – na przykład adresy IP od 2.16.0.0 do 2.16.1.255 znajdują się w Wielkiej Brytanii. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał sprawdzić, z jakim krajem odpowiada dany zakres adresów IP, możesz sprawdzić te informacje na tej stronie: http://lite.ip2location.com/ip-address-ranges-by-country

Oznacza to, że gdy łączysz się z witryną, witryna może zobaczyć Twój adres IP i dowiedzieć się, z którego kraju uzyskujesz dostęp do witryny. Witryna będzie wtedy wyświetlać treści związane z Twoim regionem, a nie inną. Aby zobaczyć, jak to działa, po prostu odwiedź google.com, a zobaczysz, że strona odczytuje Twój adres IP i automatycznie przekierowuje do Twojej lokalnej wersji Google – np. Google.de dla Niemiec lub google.fr dla Francji.

Co możesz zrobić z brytyjskim adresem IP?

Jak widać, Twój adres IP określa, do jakiego rodzaju treści będziesz mieć dostęp w Internecie. Dostęp do adresu IP z Wielkiej Brytanii ma wiele zalet dla użytkowników w Chinach:

 1. Obejdź Great Firewall. Poważne ograniczenia w korzystaniu z Internetu dla obywateli Chin obejmują blokowanie popularnych witryn, takich jak Google, Facebook, Spotify i YouTube, a także ograniczenie dostępu do informacji historycznych lub materiałów krytycznych wobec rządu. Nawet jeśli podróżujesz po Chinach, przekonasz się, że korzystanie z Internetu będzie bardzo ograniczone. Jeśli jednak masz adres IP w Wielkiej Brytanii, możesz obejść się z tymi surowymi ograniczeniami i uzyskać dostęp do praktycznie dowolnej witryny.
 2. Zobacz treści dostępne tylko w Wielkiej Brytanii, takie jak BBC iPlayer. Ludzie z całego świata lubią oglądać brytyjskie programy telewizyjne, od science fiction, takich jak Doctor Who, po wysokiej jakości filmy dokumentalne, takie jak Planet Earth. Wszystkie te programy można obejrzeć za darmo na stronie BBC iPlayer pod adresem https://www.bbc.co.uk/iplayer, ale tylko jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii. Dzięki brytyjskiemu adresowi IP będziesz mógł oglądać całą zawartość iPlayera, a także inne treści tylko w Wielkiej Brytanii, takie jak program na kanale 4 na http://www.channel4.com/.
 3. Pobierz nieocenzurowane gry lub inne media. To frustracja, jeśli jest jakaś gra, w którą chcesz zagrać, o której słyszysz świetne rzeczy w Internecie – ale ta gra nie jest wydawana w twoim regionie od tygodni lub miesięcy. Alternatywnie, niektóre kraje mocno cenzurują gry, aby uczynić je mniej krwawymi lub usunąć kontrowersyjne treści. Jeśli chcesz grać w pełną wersję gier, gdy tylko zostaną wydane, możesz użyć obcego adresu IP, aby natychmiast pobrać nieocenzurowaną grę.
 4. Popraw swoje bezpieczeństwo i prywatność. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Chinach, czy właśnie przejeżdżasz, bezpieczeństwo cybernetyczne jest poważnym problemem. Rząd jest bardzo uważnie monitorował ruch internetowy, a jeśli chcesz zachować prywatność komunikacji, musisz zachować ostrożność. Korzystanie z zagranicznego adresu IP poprawi twoje bezpieczeństwo i ochroni cię zarówno przed szpiegostwem rządowym, jak i przed hakerami, którzy mogą próbować ukraść twoje dane osobowe.

Wniosek

Jeśli mieszkasz w Chinach lub podróżujesz po Chinach, absolutnie chcesz uzyskać VPN, aby mieć dostęp do stron takich jak Facebook i YouTube i być bezpiecznym przed obserwacjami z zewnątrz. Dzięki VPN możesz uzyskać adres IP w innym kraju, na przykład w Wielkiej Brytanii. Za pomocą tego adresu IP w Wielkiej Brytanii możesz uzyskać dostęp do treści takich jak BBC iPlayer i przeglądać brytyjską wersję stron internetowych.

Udostępniliśmy rekomendacje dotyczące pięciu usług VPN, których możesz użyć do uzyskania brytyjskiego adresu IP w Chinach. Każdej z tych pięciu można użyć do zapewnienia bezpieczeństwa i dostępu do żądanych treści.

Jakiej metody używasz do uzyskania brytyjskiego adresu IP w Chinach? Daj nam znać w komentarzach poniżej.