Jaka jest najnowsza aktualizacja Minecrafta?

Minecraft aktualizuje się dość regularnie. Aktualizacje zawierają zwykłe poprawki błędów i ulepszenia, których możesz się spodziewać, ale obejmą również ulepszenia gry oraz dodanie nowych bloków, bytów, mobów, biomów i nie tylko. Aktualizacje, które wprowadzają znaczącą zmianę do wydania Minecrafta fragmentarycznie i mają swoją własną nazwę.

Najnowsza aktualizacja Minecrafta

Minecraft miał w przeszłości kilka znaczących aktualizacji, np. aktualizację Nether. Najnowsza aktualizacja Minecrafta nazywa się Klify i jaskinie. Został wydany w dwóch częściach, drugie wydanie przyniosło istotną zmianę w grze.

Cliffs and Caves Part 1 została wydana na wszystkich platformach 8 czerwca 2021 roku. Cliffs and Caves Part 2 została wydana na wszystkich platformach 30 listopada 2021 roku dla wersji Java i Bedrock.

Pobierz najnowszą aktualizację Minecrafta – Klify i jaskinie

Aby uzyskać najnowszą aktualizację Minecraft, tj. aktualizację Cliffs & Caves, musisz zaktualizować Minecraft, jednak ta aktualizacja znacząco zmieni obecne światy, w których grasz. Przed uaktualnieniem utwórz kopię zapasową swoich światów Minecraft.

Aby zaktualizować wersję Minecraft Bedrock;

Otwórz sklep Microsoft.
Przejdź do swojej biblioteki.
Sprawdź aktualizacje aplikacji.
Pobierz i zainstaluj aktualizację dostępną dla Minecrafta.

Aby zaktualizować wersję Minecraft Java;

Otwórz Minecraft Java z oficjalnym launcherem.
Program uruchamiający sprawdzi i pobierze dostępne aktualizacje.
Uruchom ponownie grę, aby ją zainstalować.

Zagraj w Klify i jaskinie

Jeśli regularnie grasz w Minecrafta, tym razem zauważysz znaczną różnicę. Gdy wczytasz świat do gry po zainstalowaniu Cliffs & Caves, gra poprosi Cię o utworzenie kopii zapasowej świata na wypadek, gdyby zmiany w Cliffs & Caves go uszkodziły. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś utworzyć kopię zapasową.

W niektórych przypadkach, ze względu na sposób dodawania nowych bloków w tej aktualizacji, twoje struktury mogą zostać zakopane.

Aktualizacja została wydana w dwóch częściach. Pierwsza część dodała nowe moby i bloki (m.in. Ametyst i Miedź) lub zmodyfikowała zachowanie istniejących bloków i mobów.

Druga część przyniosła zmiany w strukturze generowanych lub ładowanych światów. Wysokość i głębokość, czyli oś Z została zwiększona o 64 bloki każdy. Oznacza to, że możesz teraz budować 64 bloki wyżej i kopać 64 bloki głębiej niż wcześniej.

Nastąpiła również zmiana w sposobie generowania biomów w odniesieniu do terenu. Generują teraz niezależnie od terenu, co oznacza, że ​​na wzgórzu można znaleźć pustynię lub dżunglę.

x