Udostępnij teraz w social media:

VPN chronią twoje bezpieczeństwo. Chronią twoją anonimowość. Pomagają ci pobrać prywatnie online. Ale czy wszystkie sieci VPN są takie same? Czy powinieneś uruchomić młyn „darmowy VPN online” lub płatną usługę, która nie wpłynie na szybkość ani bezpieczeństwo? Oto nasza lista z najszybszymi VPNami w 2019 roku.

Kiedy większość ludzi poszukaj VPN, ich głównym zmartwieniem jest prywatność. Ukryj swoją tożsamość, chroń swoje dane i rób to przy użyciu najbezpieczniejszej sieci VPN na końcu historii. Ważnym zagadnieniem, które często jest pomijane w dążeniu do anonimowości, jest szybkość. Charakter szyfrowania i przekierowywania ruchu może sprawić, że VPN będzie wolniejszy niż przeciętny lokalny dostawca usług. Przesyłanie strumieniowe filmów nagle trwa wieczność i możesz zapomnieć o grach online i udostępnianiu plików.

Dodatkowa prywatność nie musi odbywać się kosztem szybkości. Wiele niezawodnych usług VPN o wysokiej jakości zrozumieć znaczenie solidnego połączenia z Internetem i podjęliśmy dodatkowe kroki, aby zapewnić szybkie pobieranie bez rezygnowania z anonimowości i prywatności.

Szukając najszybszych dostawców VPN, prędkości pobierania i wysyłania były naturalnie na szczycie naszej listy. Niektóre usługi oferują szybkie pobieranie, ale nie mają danych do wykonania kopii zapasowej, innej firmy lub w inny sposób. Wybraliśmy sieci VPN, które zostały dokładnie przetestowane i zweryfikowane i które są z góry w swoich zasadach dotyczących prędkości, ograniczeń ruchu i informacji o połączeniu.

Należy pamiętać, że prędkości będą się znacznie różnić w zależności od Twojej lokalizacji, a także lokalizacji serwera, z którym masz połączenie. Aby temu zaradzić, dobra sieć VPN oferuje nieograniczoną i nieograniczoną przepustowość, pozwala na łączenie się wielu urządzeń jednocześnie i pozwala przełączać serwery, aby znaleźć szybsze połączenie bez kary, wszystko bez poświęcania tych samych funkcji ochrony danych oferowanych przez innych dostawców.

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

Odpowiednio nazwany ExpressVPN poważnie podchodzi do prędkości sieci. Usługa nie tylko obiecuje szybkie pobieranie, ale buduje narzędzia potrzebne do testowania opóźnienia serwera bezpośrednio w oprogramowaniu. Podczas korzystania z wersji ExpressVPN dla systemów Windows, Mac i Android, wystarczy otworzyć „test prędkości” z menu, aby szybko sprawdzić opóźnienie, prędkość pobierania i ogólny indeks prędkości bieżącego serwera. Twoje połączenie będzie się różnić w zależności od Twojej lokalizacji i serwera, do którego próbujesz uzyskać dostęp, ale przy ponad 3000 serwerów VPN w 94 krajach nie będziesz rozpieszczany wyborem.

Jedynym potencjalnym minusem ExpressVPN jest ograniczenie urządzenia. Domyślnie trzy urządzenia są jednocześnie podłączone do sieci, co oznacza, że ​​możesz przesyłać dane z komputera, telefonu i konsoli do gier, ale to wszystko. Możesz kupić dodatkowe licencje na urządzenia, aby obejść to ograniczenie, lub możesz zainstalować aplikację ExpressVPN dla routerów i ręcznie skonfigurować domowy Internet, aby podłączyć tyle urządzeń, ile potrzebujesz.

Odkładając na chwilę bezpieczeństwo na bok, ExpressVPN to świetny sposób na oglądanie treści z ograniczeniami geograficznymi, takich jak Netflix, Hulu lub BBC iPlayer. Jeśli surfujesz z Chin z myślą o tym celu, ExpressVPN jest jedną z niewielu sieci VPN działających na tym rynku.

Sprawdź -   Co to jest Instagram TV (IGTV) i jak z niego korzystasz?

Dopełnieniem oferty ExpressVPN jest nieograniczona prędkość, nieograniczona przepustowość i brak ograniczeń co do typów plików przesyłanych strumieniowo lub pobieranych. Usługa ma również wszystkie odpowiednie cechy pod względem prywatności i anonimowości, co czyni ją dobrym wyborem dla szybkiej sieci VPN, która nie oszczędza na bezpieczeństwie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN i sprawdź nasz test prędkości ExpressVPN.

Plusy
 • Odblokowuje American Netflix, iPlayer, Hulu
 • Niezawodne i szybkie połączenia
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Nie są przechowywane dzienniki danych osobowych
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN ma znakomitą reputację, ponieważ prywatność i anonimowość stanowią najwyższy priorytet. Jeśli chodzi o szybkość, ta usługa jest łatwa w obsłudze – ponad 5 100 serwerów VPN rozproszonych jest w ponad 60 krajach, reprezentujących każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy. Z czasem lista ta rośnie, zapewniając łatwy dostęp do pobliskich serwerów i optymalną prędkość bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Możesz także podłączyć do sześciu urządzeń do jednego konta, co jest najwyższym numerem podstawowym w testowanych usługach.

Jedną z wyjątkowych funkcji NordVPN są serwery dostosowane do określonych rodzajów dostępu online. Na przykład serwery Ultra Fast TV są przeznaczone do przesyłania strumieniowego wideo i mogą zapewniać niezmiennie wysokie prędkości na całym świecie. Istnieją również sieci VPN zaprojektowane do użytku z P2P i torrentami, z których wszystkie są zawarte w obietnicy nieograniczonej przepustowości NordVPN.

Po stronie bezpieczeństwa NordVPN ma silną politykę zerowego logowania, używa DoubleVPN jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa szyfrowania i ma przełącznik zabijania, aby zatrzymać połączenie oprogramowania z Internetem, jeśli twoja usługa VPN spadnie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
 • Najlepszy wybór budżetu
 • Ponad 5400 serwerów w 61 krajach
 • Ochrona przed wyciekiem DNS, przełącznik zabicia
 • Ścisła polityka zerowych dzienników dotyczących zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons
 • Niewiele
 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. IPVanish

ipvanish "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_233_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

IPVanish oferuje ogromną różnorodność serwerów, z którymi można się połączyć, ponad 1300 w ponad 60 różnych krajach. Prędkości mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i pochodzenia serwera, często bardziej niż niektórzy inni dostawcy na liście, ale serwery IPVanish w USA wykazują niezmiennie wysokie prędkości, które mogą być najszybsze na rynku. Dodatkowo osłabiając ofertę, IPVanish nie monitoruje ani nie ogranicza przepustowości, pozwala na nieograniczone przełączanie serwerów i nie ogranicza dostępu do P2P ani torrentów (chociaż pobieranie może być zauważalnie wolniejsze).

IPVanish umożliwia do pięciu równoczesnych połączeń z VPN, dając ci dużo miejsca na połączenie i przesyłanie strumieniowe bez obaw. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś więcej, musisz skonfigurować router przy użyciu danych sieci IPVanish. Proces może być nieco techniczny, ale firma oferuje kilka poradników, które przeprowadzą Cię przez proces.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

vyprvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570039634_628_Najlepsza-siec-VPN-dla-streamingu-Twitcha-w-2019-roku.jpg

VyprVPN rozlicza się jako sieć stworzona z myślą o szybkości i jest popularnym wyborem wśród graczy. Firma jest właścicielem wszystkich swoich serwerów, pisze kod zoptymalizowany pod kątem szybkich połączeń i wykorzystuje sprzęt specjalnie zaprojektowany do obsługi ruchu o dużej prędkości, nawet przy pełnym obciążeniu. Nie napotkasz też żadnych ograniczeń przepustowości ani ograniczeń prędkości, a VyperVPN pozwala na nieograniczone przełączanie serwerów, dzięki czemu możesz znaleźć najszybsze połączenie. Dzięki 700 lokalizacjom serwerów w 70 krajach masz do dyspozycji wiele opcji.

Sprawdź -   Zapomnij o czasie przed ekranem! Śledź użycie aplikacji w macOS Catalina dzięki tym alternatywom

Funkcje bezpieczeństwa VyprVPN są również na najwyższym poziomie. Wiele protokołów szyfrowania zapewnia, że ​​dane pozostają zakodowane, a zasady zerowej wiedzy i zerowego rejestrowania zapewniają maksymalną możliwą prywatność, wszystko bez utraty szybkości. VyprVPN oferuje również niesamowite opcje lokalizacji geograficznej, aby ominąć cenzurę i treści zablokowane w regionie. Jeśli szukasz VPN do użycia podczas torrentowania, zajrzyj gdzie indziej, VyprVPN nie pozwala na torrentowanie w swojej sieci, ale jest dobrym wyborem dla wszystkich innych.

Dlaczego sieci VPN mają tendencję do powolnego działania?

Większość problemów związanych z szybkością w sieciach VPN można przypisać trzem podstawowym przyczynom: niskiej jakości usług, wysokiemu kosztowi szyfrowania i lokalizacji geograficznej. Problem z usługą można łatwo obejść, jeśli wybierzesz dobrze znaną sieć VPN, taką jak te wymienione powyżej. Tacy dostawcy nie oszczędzają na dobrym sprzęcie i utrzymują szybkie połączenia jako wysoki priorytet dla wszystkich użytkowników.

Lokalizacja geograficzna jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem spowalniającym szybkość połączenia VPN. Połączenie z serwerem w innym kraju ma wiele zalet, w tym ominięcie zablokowanej zawartości regionu i uzyskanie dodatkowej miary prywatności danych. Ale fizyczna odległość może stworzyć jąkanie się po prostu dlatego, że pakiety muszą przebyć większą odległość. Aby obejść ten problem, dostawcy VPN oferują dziesiątki serwerów w kilkudziesięciu krajach i dają klientom możliwość samodzielnego wybierania i przełączania się z tymi, z którymi się łączą.

Szyfrowanie jest zaletą z pewnymi wadami. Proces pobierania i szyfrowania danych wymaga dodania dodatkowych danych, aby utrudnić ich rozszyfrowanie. To zużywa dostępną przepustowość, dzięki czemu każdy pakiet jest większy i trudniejszy do pobrania. Słabsze szyfrowanie powoduje szybsze prędkości, ale także zmniejsza twoje bezpieczeństwo o jeden lub dwa stopnie.

Przeczytaj także: Jak uzyskać amerykański adres IP z dowolnego miejsca na świecie

Jak przyspieszyć VPN

Jeśli wybrałeś niezawodnego, szybkiego dostawcę VPN, ale nadal masz problemy z niskimi prędkościami, nie martw się, jest nadzieja! Powolny internet jest często wynikiem zbyt dużego ruchu przechodzącego przez pojedynczy serwer. Być może siedzisz w środku nocy, ale jeśli Twój serwer znajduje się w innej strefie czasowej, może to być godzina szczytu. Jeśli czekanie, aż zatory znikną, nie rozwiąże problemu, wypróbuj poniższe wskazówki dotyczące prędkości.

1. Zmień serwery – Fizyczna odległość między tobą a serwerem, z którym jesteś połączony, ma ogromny wpływ na szybkość VPN. Jeśli nie musisz łączyć się z serwerami określonego kraju, spróbuj zmienić lokalizację na bliższą, aby sprawdzić, czy problem z połączeniem zostanie rozwiązany.

2. Przełącz urządzenia – Niektóre urządzenia podłączone do Internetu nie są zbudowane z myślą o szybkości. Jeśli w telefonie czujesz się powolny, spróbuj połączyć się z laptopa, komputera stacjonarnego lub tabletu, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Sprawdź -   Aplikacja do edycji i udostępniania zdjęć Adobe Revel jest dostępna na Androida

3. Użyj połączenia przewodowego – Wi-Fi może być zawodny, jeśli chodzi o szybkość, szczególnie jeśli mieszkasz w obszarze, w którym wiele innych sieci bezprzewodowych znajduje się w pobliżu. Po prostu przejście na twarde połączenie kablowe może rozwiązać wiele problemów z prędkością.

4. Wyłącz lokalne oprogramowanie zabezpieczające – Zapory ogniowe i oprogramowanie antywirusowe mogą powodować poważne problemy z opóźnieniami w połączeniach internetowych podczas skanowania przychodzących pakietów danych. Wyłącz je tymczasowo, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem z prędkością.

5. Zmień porty lub protokoły – Oprogramowanie VPN łączy się przy użyciu określonego numeru portu i protokołu. Niektóre sieci lokalne ograniczają prędkość tych portów, co utrudnia połączenie bez względu na szybkość dostarczania usług. Sprawdź opcje oprogramowania VPN, aby przełączać porty, aby natychmiast zwiększyć prędkość.

6. Uruchom ponownie – Gdy wszystko inne zawiedzie, zamknij oprogramowanie VPN i uruchom ponownie urządzenie.

Twój dostawca usług internetowych nadal stanowi limit

Bez względu na to, jak szybko twoja usługa VPN i jak dokładnie zoptymalizujesz twój sprzęt i oprogramowanie, dostawcy usług internetowych nadal są najważniejszym czynnikiem decydującym o szybkości twojego połączenia. Większość sieci VPN wyższego poziomu rejestruje się z prędkością pobierania około 50-60 megabitów na sekundę. Średnia prędkość Internetu oferowana przez usługodawców w USA wynosi 50 megabitów na sekundę, przy czym większość planów na niskim poziomie i na telefony komórkowe osiąga zaledwie połowę tej wartości. Jest dużo miejsca na nakładanie się, ale należy wykonać własne testy prędkości, aby upewnić się, że czynnikiem ograniczającym nie jest twój dostawca usług internetowych, a nie dostawca VPN.

CZY WIEDZIAŁEŚ? Możesz odblokować Netflix w szkole, oto jak to zrobić.

Prędkość bez VPN

Niektórzy użytkownicy VPN postępują zgodnie z nieco kontrowersyjną radą wyłączania połączenia VPN, gdy wykonują zadania wymagające dużej przepustowości, ale wymagające niewielkiej ilości danych. Gry online są tego najlepszym przykładem, ponieważ przez Internet przesyłanych jest bardzo niewiele prywatnych informacji, tylko niejasne szczegóły lokalizacji związane z adresem IP usługodawcy.

Ponieważ lokalny dostawca usług internetowych zazwyczaj ma wyższe prędkości niż zdalna sieć VPN, tymczasowe wyłączenie oprogramowania do połączeń podczas grania online jest prawidłową metodą wyciśnięcia nieco większej prędkości. Po prostu nie zapomnij włączyć go ponownie po zakończeniu.

WARTE PRZECZYTANIA: Jak sfałszować swoją lokalizację IP i udawać, że jesteś w innym kraju

Uważaj na fałszywe przyspieszacze prędkości

Istnieje wiele rozszerzeń przeglądarki i aplikacji innych firm, które żądają szybszych połączeń VPN na dowolnym urządzeniu. Niektóre oferują obietnice bezpłatnej usługi VPN, podczas gdy inne promują tajemniczą zdolność przyspieszenia połączenia bez względu na to, z którego dostawcy VPN korzystasz. Reguła dla wirtualnych sieci prywatnych jest taka, że ​​jeśli jest bezpłatna, nie chcesz jej. Dotyczy to również aplikacji innych firm. O ile oprogramowanie nie zostało utworzone przez usługę VPN, nie przyspieszy połączenia i po prostu nie jest warte pobierania.