Jaka jest różnica między etui, ochraniaczami, skórkami i pokrowcami na telefon?

Udostępnij teraz w social media:

Każdy ma telefon komórkowy, ale nie każdy ma taki sam poziom ochrony. Oto przegląd, w jaki sposób etui, zabezpieczenia, skórki i pokrowce na telefony chronią Twoje urządzenie – i które warto kupić.

Świat załączników do telefonów komórkowych

Biorąc pod uwagę, jak bardzo wszyscy używamy naszych telefonów, nie jest zaskakujące, że są one podatne na zużycie. Drapanie, upuszczanie lub łamanie telefonu jest dość powszechne. Dlatego istnieją tysiące firm, które produkują sprzęt ochronny dla Twoich urządzeń.

Oto lista różnych akcesoriów, które możesz kupić, aby chronić swój telefon przed uszkodzeniem:

Etui: uniwersalne określenie dla skorup ochronnych, które mocujesz z tyłu i po bokach urządzenia. Mają różne konstrukcje, kształty i materiały, ale zazwyczaj pomagają złagodzić wszelkie uszkodzenia spowodowane upadkiem.
Ochraniacze: Dodatkowa warstwa plastiku lub szkła, którą nakładasz na telefon, aby zapobiec zarysowaniom. Bardziej wytrzymałe zabezpieczenia ekranu, takie jak te wykonane ze szkła hartowanego, mogą zapobiec pęknięciu szkła ekranu po silnym upadku.
Skórki: Te cienkie warstwy, znane również jako kalkomanie, są dostępne w różnych wzorach, które zmieniają wygląd zewnętrzny urządzenia. Nie zapewniają dużej ochrony, ale zapobiegają zarysowaniom na powierzchni urządzenia.
Pokrowce: Pełnią zarówno rolę etui, jak i ochraniaczy. Zazwyczaj wykonane ze skóry, owijają się wokół telefonu. Chronią tył i zakrywają przód, gdy nie używasz urządzenia. Istnieją również pokrowce na portfele, które zawierają klapki na pieniądze i karty kredytowe.

  To narzędzie informuje Cię o wszystkim, co Twoja przeglądarka informuje o Tobie w witrynach internetowych

Etui i pokrowce: wszechstronna ochrona

Etui Spigen do telefonu Samsung Galaxy Note 10.

Jeśli teraz używasz telefonu, istnieje duża szansa, że ​​masz na nim etui. Występują w różnych wzorach, materiałach i stopniach ochrony. Stały się tak powszechne, że w ciągu ostatnich kilku lat wyrósł ogromny przemysł etui na telefony.

Oto kilka powodów, dla których warto używać etui na telefon:

Chwyt: Tylne części wielu telefonów premium są wykonane ze szkła lub gładkiego plastiku, więc nie są tak łatwe i wygodne do trzymania. Większość pokrowców jest zaprojektowana tak, aby była przyczepna i wygodna w dłoni. Dzięki temu telefon jest łatwiejszy w użyciu i rzadziej go upuszczasz.
Odporność na upadek: jeśli obawiasz się zepsucia ekranu telefonu, zawsze lepiej mieć etui. Niektóre przypadki, jak te z OtterBox i Dowód życiasą wykonane z grubych, wytrzymałych materiałów ze szczególnie dużymi bocznymi wypustkami. Oznacza to, że możesz upuścić telefon z dużej wysokości bez jego uszkodzenia.
Personalizacja: Podobnie jak odzież, etui na telefon może podkreślać Twoją osobowość lub poczucie stylu. Stały się deklaracją mody, z wieloma głównymi franczyzami medialnymi i rozpoznawalnymi projektantami sprzedającymi markowe etui.

Istnieje również wiele odmian standardowego projektu obudowy telefonu. Na przykład zderzaki mają minimalistyczny design i są wykonane z przezroczystych materiałów. Są przeznaczone dla tych, którzy chcą dodatkowej ochrony bez uszczerbku dla konstrukcji telefonu.

  Jak blokować wiadomości e-mail od określonych nadawców w programie Microsoft Outlook

Istnieją również etui z wbudowanymi akumulatorami, które wydłużają żywotność telefonu o kilka godzin. Niektóre mają również małe podpórki, na których można podeprzeć telefon w celu oglądania filmów bez użycia rąk.

Ochraniacze ekranu: zapobiegające zadrapaniom i pęknięciom

Zabezpieczenie ekranu ZAGG Invisible Shield w smartfonie.

W przeciwieństwie do etui, folie ochronne służą wyłącznie do ochrony przedniej części telefonu. To przezroczysta warstwa szkła lub plastiku, która znajduje się na ekranie telefonu.

Plastikowy ochrona ekranu to dyskretne, przezroczyste folie, które po prostu zapobiegają zarysowaniom. Zazwyczaj nie zapobiegają pękaniu szklanego ekranu.

Z drugiej strony, osłony ze szkła hartowanego są grube i mogą zapobiec uszkodzeniu telefonu po ciężkim upadku. Jednak ich duże profile mogą sprawić, że będą niekompatybilne z niektórymi etui na telefony. Możesz również napotkać problemy z reakcją ekranu dotykowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń z wbudowanymi w wyświetlacz czytnikami linii papilarnych – te zazwyczaj całkowicie przestają działać, gdy na urządzeniu jest szkło hartowane.

Podobnie jak w przypadku, istnieje kilka odmian ochraniaczy ekranu. Na przykład ekrany prywatności zmniejszają kąty widzenia, aby inne osoby nie widziały Twojego urządzenia. Istnieją również matowe folie ochronne na ekran, które redukują odblaski w bezpośrednim świetle słonecznym.

Skórki: głównie dekoracyjne

Etui na telefon dbrand na iPhone'a XS Max.

Skórki są dla osób, które chcą zachować oryginalny profil i ślad swojego urządzenia, ale jednocześnie chcą spersonalizować jego wygląd. To cienka warstwa, którą owija się wokół telefonu, aby przykryć obudowę. Oprócz ekranu i wypukłości aparatu skórki zwykle pokrywają cały widoczny obszar urządzenia.

  Przewodnik dla początkujących po ekranie blokady iOS

Oprócz zapobiegania zarysowaniom z tyłu i po bokach, zapewniają one bardzo niewielką ochronę telefonu.

Większość firm oferuje projekty, które można dostosować do różnych urządzeń. Oznacza to, że Twój telefon, laptop i etui na słuchawki mogą mieć ten sam wygląd.

Który należy kupić?

To, które z nich powinieneś kupić, zależy od tego, ile ochrony chcesz dla swojego telefonu.

Przyzwoita walizka to dobry wybór dla większości ludzi. Jeśli często upuszczasz telefon, nie możesz się pomylić, wybierając solidną obudowę z zabezpieczeniem ekranu ze szkła hartowanego.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zachować oryginalny wygląd swojego telefonu, ale nadal zależy Ci na ochronie, zajrzyj do przezroczystego etui lub minimalistycznego zderzaka. Istnieją również skórki do telefonów i plastikowe ochraniacze dla tych, którzy chcą spersonalizować swoje urządzenia i zapobiec zarysowaniom.

Należy mieć świadomość, że mogą wystąpić problemy ze zgodnością. Większość grubych, wytrzymałych etui nie będzie pasować do telefonu, jeśli masz zainstalowaną szklaną osłonę ekranu. Oczywiście dostępność etui może się znacznie różnić w zależności od urządzenia. Im bardziej popularny jest Twój telefon, tym więcej najprawdopodobniej znajdziesz dla niego opcje.

x