Jaka jest różnica między Google TV a Android TV?

Google TV to platforma firmy dla telewizorów Smart TV i dekoderów. Ale czekaj, czy Google nie ma już platformy telewizyjnej o nazwie Android TV? A co z aplikacją Google TV? Zanurzmy się w innym bałaganie związanym z nazwami Google.

Przede wszystkim Google TV to nadal Android TV. Najprostszym sposobem myślenia o Google TV jest wyobrażenie sobie Android TV z świeżą warstwą farby.

Google TV jest koncepcją podobną do nakładek, takich jak One UI Samsunga. Telefon Samsung Galaxy z One UI nadal działa pod kontrolą Androida. W ten sam sposób na urządzeniach z Google TV nadal działa Android TV. Różnica polega na tym, że jeden interfejs użytkownika jest dostępny wyłącznie na urządzeniach Samsung, a Google TV będzie działać na urządzeniach z Android TV ze wszystkich firm.

Jeszcze pod spodem Android TV.

Najnowsza wersja tego, co znamy jako „Android TV”, jest oparta na systemie Android 9, a Google TV na systemie Android 10. Aktualizacja z Android TV do Google TV nie różni się niczym od aktualizacji z Androida 8 do Androida 9. Jest tylko dodatkowa warstwa na wierzchu.

ekran główny telewizora z systemem AndroidEkran główny Android TV.

Pomijając nazwę, największą zmianą w Google TV jest ekran główny. Google całkowicie przebudował ekran główny, aby był oparty na zaleceniach. Filmy i programy telewizyjne są pobierane z usług przesyłania strumieniowego, które subskrybujesz.

google tv do domuEkran główny Google TV.

Cały proces konfiguracji nowego urządzenia również został przebudowany. Zamiast odbywać się na samym telewizorze, konfiguracja odbywa się teraz za pośrednictwem Strona główna Google aplikacja. Podczas procesu konfiguracji Google prosi o wybranie usług przesyłania strumieniowego, aby mógł dostosować zalecenia na ekranie głównym.

Kolejnym kluczowym elementem ekranu głównego Google TV jest „Lista do obejrzenia”. Możesz dodawać filmy i programy telewizyjne do swojej listy obserwowanych z wyszukiwarki Google na telefonie, tablecie lub komputerze. Będą wtedy łatwo dostępne z ekranu głównego Google TV. Treść jest również dostępna w Google TV aplikacja.

Dodaj do listy oglądania

Zgadza się, jest też aplikacja Google TV. Nazwa aplikacji Filmy i TV Google Play została zmieniona na Google TV. Nadal jest to miejsce do wypożyczania i kupowania filmów i programów telewizyjnych w ekosystemie Google, ale teraz obejmuje również usługi przesyłania strumieniowego i listę obserwowanych. Wyszukaj cokolwiek, a Google TV powie Ci, gdzie można to obejrzeć.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Google TV to nadal Android TV. Może wyglądać zupełnie inaczej, ale w gruncie rzeczy są takie same. Ekran główny to miejsce, w którym znajduje się większość zmian, a starsze urządzenia w końcu uzyskają takie same wrażenia.

x