Jaka jest różnica między widokiem Split View a Slide Over na iPadzie?

Podczas wielozadaniowości na iPadzie będziesz używać głównie dwóch trybów ekranu o nazwie Split View i Slide Over. Oba tryby pozwalają na korzystanie z dwóch aplikacji obok siebie, ale każdy działa w nieco inny sposób. Porozmawiajmy o ich podobieństwach i różnicach.

Co to jest widok podzielony?

Główna różnica między Split View i Slide Over polega na tym, ile miejsca na ekranie zajmuje każda aplikacja podczas korzystania z wielu aplikacji. Różnią się także funkcjonalnością, z których każdy jest dostosowany do innego rodzaju zadań.

Widok Split View wyświetla dwa okna obok siebie z czarną przegrodą pośrodku. Jest przeznaczony do korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie w sytuacji, gdy konieczne może być ciągłe odwoływanie się do każdej z nich lub przenoszenie informacji z jednej do drugiej.

Palcem możesz przeciągnąć partycję w lewo lub w prawo i proporcjonalnie zmienić rozmiar obu okien.

Przykład widoku Split View na iPadzie

Aby użyć widoku Split View, otwórz aplikację. Następnie powoli przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć Dock. Umieść palec na ikonie drugiej aplikacji, którą chcesz otworzyć, a następnie powoli przeciągnij ją do lewej lub prawej krawędzi ekranu, aż zaskoczy na miejsce.

Aby pozbyć się widoku Split View, umieść palec na czarnej linii podziału i przeciągnij go ze stałą średnią prędkością w kierunku krawędzi ekranu, aż jedno z okien zniknie.

Zamykanie widoku Split View na iPadzie Krok 1

Co to jest Slide Over?

Slide Over wyświetla główną aplikację w trybie pełnoekranowym i dodatkową w małym ruchomym oknie po lewej lub prawej stronie ekranu.

Okno Slide Over można szybko zamknąć i oddzwonić w razie potrzeby, dzięki czemu idealnie nadaje się do szybkiego sprawdzania informacji z aplikacji podczas pracy nad czymś innym.

Przykład Slide Over na iPadzie

Aby skorzystać z funkcji Slide Over, otwórz aplikację. Powoli przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć Dock. Umieść palec na ikonie drugiej aplikacji, którą chcesz otworzyć, a następnie powoli przeciągnij ją do lewej lub prawej połowy ekranu, aż pojawi się jako ruchome okno.

Aby ukryć okno Slide Over, umieść palec na pasku sterowania u góry i szybko przesuń go w kierunku prawej lub lewej krawędzi ekranu. Można go przywołać, przesuwając palcem do wewnątrz od lewej lub prawej krawędzi ekranu, w zależności od tego, po której stronie go ukryłeś.

Na iPadzie przesuń okno widoku z boku, aby było przyciemnione

Aby całkowicie zamknąć okno Slide Over, przytrzymaj palec na pasku sterowania u góry i przesuń go powoli w kierunku krawędzi ekranu, aż stanie się częścią Split View. Następnie możesz zamknąć niechciane okno, przesuwając czarną przegrodę między dwoma oknami aż do krawędzi ekranu, aż zniknie jedno okno.

Podziel widok i przesuń w tym samym czasie

Możliwe jest jednoczesne użycie widoku Split View i Slide Over. Oznacza to, że na ekranie będą wyświetlane jednocześnie trzy okna aplikacji.

Korzystanie z funkcji Slide Over i Split View w tym samym czasie na iPadzie

Aby to zrobić, uruchom w trybie widoku podzielonego, a następnie otwórz stację dokującą, powoli przesuwając w górę od dolnej krawędzi ekranu. Powoli przeciągnij ikonę aplikacji (dla trzeciej aplikacji, która będzie w trybie Slide Over) na czarną partycję na środku ekranu.

Aby pozbyć się okna Slide Over, użyj jego paska sterowania u góry okna, aby przeciągnąć je na bok ekranu, aż zastąpi jedną z aplikacji Split View. Następnie możesz zamknąć okno, przesuwając czarną środkową przegrodę do krawędzi ekranu, aż zniknie jedno okno.

Dowiedz się więcej o wielozadaniowości – lub wyłącz ją całkowicie

Funkcje wielozadaniowości na iPadzie mogą być bardzo przydatne i potężne. Gesty wymagają trochę cierpliwości i praktyki, aby były właściwe.

Z drugiej strony, jeśli wolisz używać iPada jako urządzenia do jednego zadania lub przez przypadek otwierasz dodatkowe okna aplikacji, możesz wyłączyć Split View i Slide Over w aplikacji Ustawienia.