Jaki jest lepszy stosunek jakości do ceny?

Amazon zmienia sposób, w jaki patrzymy na książki, i to na lepsze.

To, co zaczęło się jako pomysł na przedsięwzięcie z garażu Jeffa Bezosa, jest teraz firmą zarabiającą miliardy dolarów i samodzielnym liderem na rynku ebooków i audiobooków.

Ostatnie badania pokazują, że sprzedaż książek Amazona stanowi dziś mniej niż 10% jego całkowitych przychodów. Podczas gdy 10% może wydawać się nieistotne, fakt, że jest to 10% ogromnego rocznego dochodu wynoszącego 500 miliardów dolarów, mówi ci, jak wielka jest to transakcja.

To dowodzi, że Amazon rządzi udziałem w rynku, wprowadzając Kindle i Audible, a przyszłość wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Ich ogromna skala wydajnych usług jest dobrodziejstwem w zwiększaniu bazy klientów z roku na rok.

Platforma Kindle pozwala kupować lub wypożyczać książki, a także publikować i sprzedawać je, wykorzystując w ten sposób przestrzeń do zbudowania ekskluzywnej platformy e-commerce, która jest dostępna za jednym kliknięciem dla czytelników.

Z drugiej strony, Audible jest najbardziej preferowaną platformą dla osób, które są zawsze w ruchu, ponieważ możesz podłączyć słuchawki douszne / słuchawki i odtwarzać audiobooka w tle, gdy dojeżdżasz do pracy.

W tym poście będziemy mieli dogłębne porównanie Kindle Unlimited i Audible, aby pomóc Ci zdecydować, która subskrypcja jest warta Twoich pieniędzy zgodnie z Twoimi potrzebami.

Wpływ Kindle Unlimited i Audible na rynek

Czule uznawany za „ojca rewolucji e-czytania”, Amazon stale wprowadza nowe funkcje i postęp technologiczny, aby Kindle i Audible były najlepszym wyborem do czytania cyfrowego.

Kindle Unlimited został zaprojektowany w taki sposób, aby nie tylko wskazywał, które książki wybierają czytelnicy, ale także te, które uzupełniają. W rezultacie Amazon tworzy ogromną pulę szczegółowych danych czytelników, które pomagają nam bezbłędnie zrozumieć spostrzeżenia rynkowe i trendy.

Jeśli spojrzymy na Audible, Amazon jest samodzielnym właścicielem 41% amerykańskiego rynku audiobooków. Amazon rozwija się jako jedyny lider dzięki swojej strategii uzyskiwania wyłącznych praw do książek prezentowanych na Audible.

Można śmiało powiedzieć, że czytelnicy oficjalnie weszli w cyfrową erę książek.

Wprowadzenie do Kindle Unlimited

W tej sekcji omówimy wszystko, co chcesz wiedzieć o Kindle Unlimited.

Początek Kindle

W 2007 roku Amazon oficjalnie wypuścił swój pierwszy w historii czytnik książek elektronicznych, Kindle, za 399 USD. Aby uzyskać przewagę konkurencyjną nad istniejącymi konkurentami, wprowadzili go do swojego sklepu eCommerce, więc był to produkt łatwo dostępny online w dobrej cenie.

Kindle pozwala na zebranie i przeczytanie ponad miliona książek, blogów, czasopism itp. na jednym urządzeniu.

Jest teraz popularny na rynku ze względu na rzeczy, których nie może zrobić – bez powiadomień, bez alertów aplikacji, bez połączeń i wiadomości tylko dlatego, że możesz zanurzyć się w czytaniu książki.

Rzućmy okiem na 4 rodzaje dostępnych urządzeń Kindle:

StandardowyPapierbiałyPodpisOasisRozmiar ekranu6 cali6,8 cala6,8 cala7 caliPamięć8 GB8 GB32GB8 GB, 32 GBWyświetlacz167 PPI300 PPI300 PPI300 PPIBprawość4 LED17 LED17 LED25 LEDCena 45 USD z reklamami, 94,99 USD bez reklam 139,99 USD z reklamami, 159,99 USD bez reklam 189,99 USD 249,99 USD – 349 USD

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia Kindle są niesamowite w tym, co robią, zwłaszcza jeśli chodzi o poprawę wrażenia z czytania.

Jedną z głównych zalet zakupu urządzenia Kindle jest to, że nie musisz się martwić o noszenie ze sobą wielu książek i notatek przez cały czas. Poza tym jest to również opłacalne w porównaniu do ciągłego kupowania fizycznej kopii książki.

Kindle Unlimited – jak to działa?

Kindle Unlimited to usługa subskrypcji książek, audiobooków, czasopism itp. za stałą cenę miesięczną/roczną. Jeśli nie chcesz kupować urządzenia Kindle, możesz pobrać aplikację Kindle na urządzenie z systemem Android lub iOS, a dzięki niej będziesz mieć dostęp do wszystkich jej funkcji.

Jednorazowo możesz wypożyczyć do 20 książek i zwrócić je do swojej dyspozycji. Ponownie można to zrobić na wyłącznym urządzeniu Kindle lub w aplikacji pobranej na telefon. W obu przypadkach musisz mieć subskrypcję i zarejestrowane konto Amazon.

Po zalogowaniu się na swoje konto zostaniesz przekierowany do pulpitu nawigacyjnego strony głównej, gdzie znajdziesz dostosowane do Twoich potrzeb rekomendacje książek na podstawie Twoich zainteresowań.

Możesz przeglądać więcej książek w ich katalogu i stamtąd zacząć wypożyczać książki. Umożliwia także zapisanie dowolnej książki na później, dzięki czemu można ją ponownie odwiedzić, gdy ją przeczytasz.

Ile kosztuje Kindle Unlimited?

Kindle Unlimited umożliwia rozpoczęcie 30-dniowego okresu próbnego, który jest bezpłatny. Następnie możesz subskrybować ich abonament miesięczny w cenie 9,99 USD miesięcznie lub plan roczny, który kosztuje 119,99 USD.

Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem książek i planujesz odnawiać subskrypcję w odpowiednim czasie, uważaj na niesamowite oferty rabatowe, które od czasu do czasu udostępnia Amazon.

Uwaga: Kindle Unlimited nie jest częścią subskrypcji Amazon Prime, więc musisz go kupić osobno.

Funkcje Kindle Unlimited

Jednym z głównych powodów popularności Kindle Unlimited jest jego zestaw funkcji. Przejrzyjmy je, aby lepiej poznać tę usługę:

Łatwy w użyciu

Niezależnie od tego, czy jest to pulpit nawigacyjny, czy pobieranie/pożyczanie/zwracanie książek, ich intuicyjny interfejs jest bardzo łatwy w użyciu i wolny od jakichkolwiek komplikacji.

Wiele książek

Kindle Unlimited umożliwia dostęp do 20 książek jednocześnie. Jeśli chcesz mieć kolejną książkę w swojej bibliotece, będziesz musiał zwrócić jedną z książek. Jest to świetna funkcja, która pozwala uniknąć gromadzenia zbyt wielu książek jednocześnie.

Wiele urządzeń

Kindle Unlimited może być używany na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych, które są:

  • Rozpalać
  • Android
  • iPhone
  • Tablet
  • Laptop/komputer

Możesz łatwo przełączać się między urządzeniami bez żadnych kłopotów.

Ekskluzywne książki

Wiele razy wybrane książki są wydawane na Kindle Unlimited, zanim będą dostępne gdziekolwiek indziej. Kupuje wyłączne prawa do publikacji, co daje dostęp do ekskluzywnych treści.

Książki wydane samodzielnie

Platforma umożliwia użytkownikom samodzielne publikowanie książek na Kindle Unlimited. Daje to dostęp do nowych, surowych i obiecujących talentów i zyskuje nowe perspektywy. Porozmawiaj o niedocenianych pisarzach, którzy otrzymują świetną platformę do zaprezentowania swoich umiejętności.

Czytaj lub słuchaj

Jedna z najnowszych funkcji Kindle Unlimited umożliwia słuchanie książki lub czytanie jej zgodnie z własnymi preferencjami. Poszukaj ikony słuchawek obok opisu książki, jeśli chcesz jej słuchać zamiast czytać.

Kindle Unlimited to świetna platforma do czytania i odkrywania pisarzy i gatunków, których zwykle nie kupisz w lokalnej księgarni. Ich biblioteka jest pełna niezależnych, samodzielnie opublikowanych i współczesnych książek, które można wypożyczyć na podstawie zainteresowania i recenzji innych czytelników.

Jeśli chcesz anulować subskrypcję, możesz ją anulować w dowolnym momencie z pulpitu nawigacyjnego.

Wprowadzenie do Audible

W tej sekcji omówimy wszystko, co chcesz wiedzieć o Audible.

Powstanie Audible

Jeśli jesteś kimś, kto nie czyta książek i szuka innych sposobów na poszerzenie swojej wiedzy, audiobooki są Twoim rozwiązaniem.

Audiobooki to książki z narracją głosową, do których można uzyskać dostęp, gdy jesteś w drodze, dojeżdżasz do pracy, wykonujesz prace domowe lub po prostu relaksujesz się na kanapie.

Audiobooki są teraz biznesem wartym miliardy dolarów, a o rany, Amazon po raz kolejny rządzi imperium, wszystko dzięki Audible. To sklep internetowy należący do Amazona z tysiącami audiobooków gotowych do odbioru.

Kiedy Amazon przejął Audible w 2008 roku za około 300 milionów dolarów, rynek wątpił w jego wizję takiej samej przyszłości.

Jednak ich lepsze wrażenia klientów, bezproblemowa integracja z wieloma urządzeniami i szeroki wybór treści sprawiły, że jest to pożądane i komercyjne zarówno dla czytelników, jak i społeczności nieczytelniczych.

W niedawnej ankiecie 49% osób oceniło Audible jako najlepszą usługę audiobooków. Ta przytłaczająca obecność w Internecie sprawiła, że ​​Audible jest preferowaną platformą do publikowania, ponieważ pisarze / gospodarze nie chcą rezygnować z ogromnej bazy klientów, którą Amazon budował przez lata.

Słyszalny – jak to działa?

W pierwszym kroku będziesz musiał się u nich zarejestrować, po czym otrzymasz 2 kredyty na dany miesiąc – jeden podczas bezpłatnego okresu próbnego, a drugi podczas płatności za abonament miesięczny.

Ponadto Audible daje 2 dodatkowe kredyty, których możesz użyć do słuchania oryginałów Audible, które są książkami produkowanymi wyłącznie i dostępnymi tylko w Audible. Możesz również użyć tych kredytów, aby posłuchać dowolnej książki dostępnej w Audible, niezależnie od jej ceny.

Szukasz więcej aplikacji do audiobooków? Sprawdź najlepsze aplikacje do audiobooków na Androida i iPhone’a

Jeśli nie wykorzystasz kredytu w tym miesiącu, zostanie on przeniesiony na następny miesiąc. W ten sposób możesz zaoszczędzić do 6 kredytów na raz.

Jednak ważne jest, aby sprawdzić akumulację kredytów, aby uniknąć jakichkolwiek potknięć. Jeśli nie zamierzasz ich używać w najbliższej przyszłości, najlepiej zawiesić konto i zapisać kredyty, aby móc z nich korzystać po ponownym uruchomieniu.

Ile kosztuje Audible?

Możesz zacząć od zapisania się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym możesz skorzystać z jednego z tych planów:

  • Audible Plus za 7,95 USD miesięcznie: obejmuje oryginały, audiobooki, podcasty, ścieżki snu, programy medytacyjne itp.
  • Audible Premium Plus za 14,95 USD miesięcznie: obejmuje wszystko z planu Audible Plus, a także ekskluzywne rabaty i wyprzedaże. Otrzymasz również 1 wybrany tytuł premium.
  • Audible Premium Plus Annual za 149,50 USD rocznie: obejmuje katalog Plus, dostęp do ekskluzywnych zniżek i wyprzedaży oraz 12 tytułów premium do wyboru.

Ponownie, jest to oddzielne konto członkowskie i nie można go klubować ani korzystać z członkostwa w Amazon Prime.

Funkcje słyszalnego

Podczas gdy Amazon stale pracuje nad poprawą obsługi klienta poprzez ewolucję funkcji Audible, rzućmy okiem na niektóre z obecnych, które zostały dobrze przyjęte przez użytkowników:

Świetna gwarancja słuchania

Jeśli kupisz audiobooka za kredyt, ale Ci się nie spodobał, możesz go wymienić na inny bez utraty punktów kredytowych.

Dożywotnia pamięć masowa

Możesz zachować audiobooki zakupione za środki nawet po anulowaniu subskrypcji. Oznacza to, że wszystko, co kupujesz od Audible, zostaje z Tobą na całe życie.

Różnorodna treść

Audible to nie tylko audiobooki, ale także podcasty, programy medytacyjne, ekskluzywne książki Audible i wiele więcej.

Synchronizacja szeptów

Kiedy słuchasz książki na smartfonie i chcesz przełączyć się na czytanie jej na Kindle, funkcja o nazwie Whispersync pozwoli Ci to zrobić bezproblemowo.

Możesz kontynuować słuchanie książki od miejsca, w którym wyszedłeś. Jednak ta funkcja jest dostępna tylko dla posiadaczy Kindle. Oprócz Kindle ta funkcja może być używana na dowolnym Whispersync dla urządzeń obsługujących głos.

Synchronizacja z iTunes

Użytkownicy Apple mogą również zintegrować Audible ze swoimi urządzeniami z systemem iOS i sprawić, że wszystko będzie wygodniejsze dzięki synchronizacji z iTunes.

Oprócz powyższego, jeśli chcesz posłuchać więcej książek po wykorzystaniu kredytów, możesz je kupić z 30% zniżką. Pamiętaj, że ta oferta jest dostępna tylko dla wybranych subskrybentów.

Czytanie książki może być czasochłonne, ale Audible może zaoszczędzić dużo czasu, dostarczając zawartość prosto do ucha, zawsze i wszędzie.

Audiobooki są dostępne online i offline, więc połączenie internetowe nie jest już przeszkodą w poszerzaniu wiedzy.

Podsumowując, wybór audiobooków Audible zamiast fizycznych kopii może zaoszczędzić pieniądze, miejsce w pokoju i wiele cennego czasu.

Kindle Unlimited vs. Audible

Teraz, gdy dobrze wiemy, co obie te usługi mogą zrobić, porównajmy kluczowe różnice między nimi. Drumroll, to prawdopodobnie moment, na który czekałeś.

Kindle UnlimitedAudibleLibrary RozmiarPonad 2 miliony książek, czasopism, komiksów i audiobookówOkoło 300 000 tytułów w audiobookach, ekskluzywnych książkach, podcastach i nie tylkoDoświadczenieCzytanie i słuchanieTylko do słuchaniaIntegracja urządzeniaKindle, smartfon, laptop/komputer, tabletSmartfon, laptop/komputer, tablet, Kindle (tylko dla właścicieli) W każdej chwili. Utracisz dostęp do wszystkich książek zakupionych w Kindle UnlimitedCancel Anytime. Audiobooki zakupione za kredyty są dostępne nawet po anulowaniu subskrypcji Pojemność czytaniaMożesz wypożyczyć do 20 książek miesięcznie1 bezpłatny kredyt na okres próbny + cały katalog audiobooków + tytuły premium w zależności od planuCena 9,99 USD miesięcznie, 119,99 USD rocznieAudible Plus: 7,95 USD miesięcznie, Audible Premium Plus: 14,95 USD miesięcznie, Audible Premium Plus: 149,50 USD rocznie Gatunki książekIndie, współczesne, publikowane samodzielnie, autorzy publikacji i nie tylko

Chociaż obie platformy są doskonałe i opłacalne w tym, co zapewniają, Kindle Unlimited pozwala swoim czytelnikom słuchać audiobooków wraz z czytaniem książek, ale Audible nie ma możliwości czytania książek.

Jeśli chodzi o bibliotekę treści, Audible ma bogatszą i bardziej zróżnicowaną zawartość w porównaniu z Kindle Unlimited, ale są one prawie tak dobre jak inne. Pamiętaj, że Kindle Unlimited ma znacznie więcej tytułów niż Audible.

Możesz także zintegrować Audible z Amazon Alexa i Echo, aby słuchać audiobooków przez Bluetooth. Ta opcja nie jest dostępna w Kindle Unlimited.

Jednak obie platformy obejmują popularne książki i mają intuicyjny interfejs, który utrzymuje czytelników w kontakcie.

Wspólną korzyścią między Kindle Unlimited i Audible share jest to, że oszczędza dużo miejsca, czasu i pieniędzy, ponieważ kupowanie książek na tej platformie jest znacznie tańsze niż ich fizyczne kopie.

Prime Reading vs. Kindle Unlimited vs. Audible

Wielu czytelników często się myli i ma jedno wspólne pytanie, kiedy decydują się na subskrypcję Amazon Prime: „Czy możemy używać Audible i Kindle Unlimited za pośrednictwem tego zakupu?”

Oczywista odpowiedź brzmi NIE, ale aby jeszcze bardziej oczyścić powietrze, zrozummy, czym jest Prime Reading i czym różni się od Kindle Unlimited i Audible.

Zacznijmy od podstaw, Prime Reading to usługa biblioteki książek, która jest bezpłatna w ramach subskrypcji Amazon Prime.

Ich biblioteka pozwala wypożyczać książki z biblioteki ponad 1000 książek, czasopism, komiksów itp. Ogranicza się do posiadania 10 tytułów na raz, podczas gdy limit wynosi 20 tytułów dla Kindle Unlimited.

Analizując dalej, możesz uzyskać więcej niż jedną korzyść dzięki Prime Reading, na przykład priorytetową wysyłkę, Prime Music, Prime Video Access i więcej, ponieważ jest to członek rodziny subskrypcji Amazon Prime.

Oznacza to również, że nie musisz płacić dodatkowo, aby rozpocząć swoją przygodę z czytaniem podczas Prime Reading.

Z drugiej strony Kindle Unlimited i Audible są samodzielnymi usługami i nie są powiązane z żadnymi innymi subskrypcjami.

Można powiedzieć, że Prime Reading to niewielki podzbiór gigantycznego Kindle Unlimited, który oferuje przyzwoite opcje czytania swoim czytelnikom.

Największą różnicą między wszystkimi tymi platformami są tytuły wyboru książek, jak widać wcześniej, Kindle Unlimited ma ogromną bibliotekę opcji w porównaniu do Prime Reading.

Teraz wszystko zależy od czytelnika i etapu czytania, na którym się znajdujesz. Jeśli jesteś początkującym, zdecydowanie możesz zdecydować się na Prime Reading, aby rozpocząć swoją przygodę z czytaniem.

Na późniejszym etapie możesz skorzystać z Kindle Unlimited lub Audible w zależności od Twojego stylu życia i preferencji.

Ostatnie słowa

Biznes e-czytania Amazona stał się ogromnym fenomenem i z dnia na dzień staje się coraz lepszy.

Mówiąc holistycznie, wybierając między Kindle Unlimited i Audible, musisz rozważyć różne scenariusze, zanim zdecydujesz się na jeden lub oba z nich.

Jeśli masz intensywny tryb życia i nie możesz znaleźć czasu na czytanie, Audible jest najlepszą opcją, ponieważ możesz słuchać audiobooków podczas pracy, wykonywania codziennych obowiązków lub dojazdów do pracy.

Możesz przyjrzeć się subskrypcji Kindle Unlimited, ponieważ bezproblemowo integruje się z telefonem, laptopem, tabletem i innymi urządzeniami.

Dodatkowym bonusem jest to, że daje również możliwość odsłuchania wielu audiobooków, dzięki czemu możesz ich doświadczyć w pewnym stopniu.

Jeśli podczas czytania ważne jest dla Ciebie doświadczenie książki, powinieneś wybrać Kindle Unlimited.

Są ludzie, którzy kochają czytać bardziej niż słuchać książek, więc jest to jeden czynnik, który może również zadecydować o Twojej decyzji.

Wybór odpowiedniej usługi subskrypcji zależy od Twoich potrzeb, stylu życia i budżetu, który chcesz wydać miesięcznie lub rocznie.

Możesz także zdecydować się na obie subskrypcje za jednym razem, aby wzbogacić wrażenia, jeśli mieści się w twoich limitach wydatków. Obie usługi są punktem odniesienia dla innych produktów i wykraczają poza obecne trendy rynkowe i każdego dnia piszą przyszłość.

Mając to na uwadze, możesz być pewien, że nie będziesz rozczarowany żadną z usług, ponieważ klienci w większości przypadków mówią w ich imieniu.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć Kindle Unlimited Vs. Lepiej słyszalny, a także w decydowaniu o kierunku, w którym chcesz iść między tymi dwiema usługami.

Następnie sprawdź te aplikacje podsumowujące książki, aby zoptymalizować czytanie.