Jakie języki są dostępne w grze Minecraft?

Minecraft jest popularny na całym świecie wśród graczy w każdym wieku. Przekonasz się, że gracze i serwery są dostępne w wielu krajach. Niektórzy gracze będą mówić po angielsku, ale inni prawdopodobnie nie.

Języki dostępne w Minecrafcie

Minecraft obsługuje wiele języków. Najbardziej rozbudowana obsługa języków jest dostępna w wersji Java z obsługą 119 różnych języków, a następnie wersja Bedrock, która obsługuje 19 różnych języków.

Różnica w obsłudze języków między Javą a Bedrock jest duża. W przypadku innych konsol znajdziesz podobne różnice. Jeśli planujesz grać w Minecrafta w języku innym niż angielski, przed zakupem gry powinieneś najpierw sprawdzić, czy jest on dostępny w Twoim ojczystym języku.

Zmień język w Minecraft

Zmiana języka w Minecrafcie jest dość prosta. Język jest zmieniany dla całej gry, a nie w zależności od świata.

Otwórz Minecrafta.
Kliknij przycisk Ustawienia na głównym ekranie głównym.
Przewiń w dół do samego końca i wybierz Języki.
W okienku po prawej stronie przejrzyj listę obsługiwanych języków i wybierz ten, w którym chcesz grać.
Język zmieni się natychmiast.

Co się stanie, gdy zmienisz język w Minecrafcie

Zmiana języka w grze Minecraft zmieni język w całej grze. Oznacza to, że wszystko, począwszy od wiadomości na ekranie powitalnym, tekstu ładowania, alertów w grze i ekwipunku, pojawi się w wybranym przez Ciebie języku.

Nie zmieni to niczego na żadnym serwerze, na którym grasz. Serwery mogą, ale nie muszą obsługiwać języka, w którym grasz. Elementy na serwerze mogą pojawiać się w Twoim ojczystym języku, ale wszystko, co jest w świecie hostowanym na innym serwerze, np. znaki lub wskazówki będą wyświetlane w języku, w którym były napisane w.

Użytkownicy ręcznie wybierają serwer, do którego mają dołączyć. Nie są one dopasowane do serwerów przez grę. Jeśli chcesz zagrać w konkretną grę, powinieneś poszukać serwerów w tym języku. Gra nie pomoże ci ich znaleźć.

Wniosek

Obsługa wielu języków nie jest łatwa. Dla gry takiej jak Minecraft, która jest szczególnie rozbudowana, jest to większe wyzwanie. Nowe przedmioty są dodawane do gry przez cały czas i muszą być tłumaczone w miarę ich wprowadzania. Jeśli język jest już obsługiwany, dodanie dodatkowych tłumaczeń dla nowych elementów nie jest takie trudne, ale dodanie obsługi nowego języka jest znacznie trudniejsze. Dlatego wersja Bedrock jest daleko w tyle za wersją Java pod względem obsługiwanych języków.