Jakie są najlepsze darmowe gry międzyplatformowe?

Kiedy mówimy o grach wieloplatformowych, mamy na myśli zdolność gry lub programu do bezproblemowego działania na różnych platformach. Gra obsługująca wiele platform i umożliwiająca rozgrywkę wieloosobową z dowolnym użytkownikiem Internetu, niezależnie od wybranego urządzenia lub konsoli, nazywana jest grą międzyplatformową. Tylko ograniczona liczba gier wideo miała wydania międzyplatformowe na kilku konsolach przed wprowadzeniem takich systemów. Gry wideo były projektowane głównie na jedną konsolę. Stało się tak, ponieważ każdy interfejs miał inny model przetwarzania, tworząc zamknięty ekosystem programistyczny i utrudniając migrację do innych systemów. Jeśli szukasz gier międzyplatformowych obsługiwanych przez konsolę Xbox lub PS4, mamy tutaj przewodnik zawierający odpowiedzi na często zadawane pytania. Przeczytaj do końca, aby rozwiązać wszystkie swoje pytania!

Jakie są najlepsze darmowe gry międzyplatformowe?

W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze darmowe gry międzyplatformowe i jakie są gry międzyplatformowe Xbox. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są gry międzyplatformowe? Jakie są gry międzyplatformowe na Xbox One i PS4?

Wraz z wprowadzeniem konsol do gier, takich jak Sony PlayStation 3 (a później 4 i 5), udostępniono usługi online, które obsługują bezpieczną obsługę danych uwierzytelniających gracza, zakupy w sklepach cyfrowych, listy znajomych, wiadomości, a także mecze rankingowe online w grach wieloosobowych. oraz seria Microsoft Xbox.

Istnieje mnóstwo gier, w które można grać na wielu platformach. Ponieważ gry wieloosobowe i gry typu battle royale są tak popularne, programiści pracowali nad tworzeniem gier międzyplatformowych, aby więcej graczy mogło się nimi cieszyć. Twoje postępy i zapisy w grze są przechowywane w chmurze, więc wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to połączenie internetowe. Twój identyfikator służy jako łącznik między wszystkimi postępami w grze, osiągnięciami i nie tylko. Niektóre popularne gry międzyplatformowe to:

Ponieważ Xbox One i PS4 są nowsze, bardziej popularne konsole do gier, mogą płynnie obsługiwać wiele gier. We wszystkie gry wymienione na powyższej liście można grać na obu konsolach.

Czym są gry międzyplatformowe na PS5?

Obecnie na PS5 można grać tylko w Ratchet & Clank: Rift Apart, Demon’s Souls i Astro’s Playroom. Ale Sony nadal wita nowe i wyróżniające się gry. Na PlayStation zawsze było dużo gier, oferujących graczom ogromny wybór. Jakie są najlepsze gry międzyplatformowe na PS5? Oto krótka lista w przypadkowej kolejności:

1. Ekstrakcja Rainbow Six

Ekstrakcja Rainbow Six to taktyczna strzelanka online dla wielu graczy, opracowana przez firmę Ubisoft Montreal, zawierająca kooperacyjne pole bitwy dla wielu graczy, na którym gracze muszą stawić czoła międzygalaktycznym wrogom przypominającym kosmitów i ich wyeliminować.

2. Call of Duty: Warzone 2.o

Przywrócenie oryginalnych elementów COD i połączenie ich z bardzo popularnym formatem Battle Royale, Call of Duty: Warzone niewątpliwie znajduje się na naszej liście najlepszych gier międzyplatformowych. Gra jest tak samo popularna, jak była, a użytkownicy mogą z łatwością grać na swoim PS5, PS4, PC lub telefonie komórkowym.

3. Martwy w świetle dziennym

Przez wielu uznawana za jedną z najlepszych gier grozy na rynku, Martwy w świetle dziennymkreatywna i oparta na rywalizacji gra typu horror znalazła się na tej liście. Osiągając wyjątkową równowagę między dwoma bardzo różnymi stylami grania, a mianowicie horrorem i RPG, ta gra jest obowiązkowa dla wszystkich użytkowników PS5.

Czy możesz grać wśród nas na różnych platformach?

Tak, możesz grać w Among Us na różnych platformach. Gra od momentu premiery jest dostępna na PC, urządzenia mobilne (Android lub IOS) i różne konsole. Fakt, że gracze nie są ograniczeni do jednego urządzenia, jest korzystny. W Among Us można grać międzyplatformowo zarówno na platformach iOS, jak i PC. To samo dotyczy konsoli Xbox lub jeśli chcesz grać na PlayStation.

Czy Back 4 Blood to gra krzyżowa?

TAk, Powrót 4 Krew obsługuje grę krzyżową. Jest to gra FPS wydana przez Warner Bros. PS4, PS5, Xbox One i Xbox series X obsługują tę grę. Możesz nawet wypróbować wersję na PC.

Czy GTA 5 jest wieloplatformowe?

TAk. Flagowa gra Rockstar Games, Grand Theft Auto, zdobyła wiele nagród i ma status legendy wśród niemal wszystkich graczy na świecie. GTA 5 została wydana w 2015 roku i jest dostępna na wielu platformach. Wersja na PC nadal jest najpopularniejszym trybem gry, ale można w nią grać na PlayStation, podobnie jak w wiele gier międzyplatformowych na PS4.

Czy GTA 5 ma grę międzyplatformową?

Nie. Niestety, GTA 5 nie obsługuje gry międzyplatformowej. Nie możesz grać z kimś, kto korzysta z innego urządzenia. Jeśli uzyskałeś dostęp do gry za pośrednictwem Epic Games, możesz grać w wersję na PC z kimś na Steamie.

Jakie są najlepsze gry wieloplatformowe dla wielu graczy?

Kilka lat temu wybór między najnowszymi konsolami PlayStation i Xbox wymagał znacznie więcej niż tylko budżetu i osobistych preferencji, ponieważ gracze musieli zastanowić się, która konsola najlepiej sprawdzi się również dla ich przyjaciół. Problem ten został rozwiązany po wprowadzeniu rozgrywki międzyplatformowej, umożliwiającej graczom z różnymi konsolami lub konfiguracjami zabawę w trybach wieloosobowych.

Oto wybór naszych najlepszych gier międzyplatformowych do konfiguracji dla wielu graczy:

 • Legendy Apexa: Apex zawsze zapewniał graczom możliwość taktycznej rozgrywki wieloosobowej, która obejmuje strategiczne podejmowanie decyzji i doskonałą koordynację między członkami drużyny. Niezależnie od tego, czy jest to Xbox, PlayStation czy PC, użytkownicy mogą grać na różnych platformach.
 • Pośród nas: Bez względu na to, jak często Among Us pojawia się na naszych listach, nie odbiera to niczego wyjątkowemu doświadczeniu gry na różnych platformach. Nic dziwnego, że ta gra znajduje się na gorącej liście każdej listy gier dla wielu graczy.
 • Przeznaczenie 2: Kolejna internetowa gra FPS dla wielu graczy, która oferuje nie tylko niesamowitą grafikę jak na grę wydaną w 2017 roku, ale także świetną obsługę na żywo od zespołu programistów. Regularne poprawki poprawek i aktualizacje są wysyłane bezproblemowo. Gra oferuje dystopijną scenerię science-fiction, w której gracze mają do wyboru walkę z innymi graczami (PvP) lub samym środowiskiem (PvE).

Jakie są najlepsze darmowe gry międzyplatformowe?

Zobaczmy najlepsze darmowe gry międzyplatformowe.

 • Uderzenie Genshina: Oferuje dużą różnorodność postaci w fabularnej grze akcji. Dostępne na iOS, Androida, PC oraz PlayStation 4 i 5.
 • Call of Duty: Warzone: Strzelanka pierwszoosobowa z nowym, popularnym trybem Battle Royale. Dostępne na Xbox Series X, Xbox One, PC, PS4 i PS5.
 • Nieustraszony: Jest to darmowa gra stworzona przez Phoenix Labs w 2019 roku. Została zbudowana przy użyciu Unreal Engine 4, dzięki czemu grafika bardzo przyciąga wzrok. Możesz grać na PS4, Xbox One lub PC.

Czy Uncharted jest wieloplatformowy?

TAk. Niezbadany to popularna przygodowa gra akcji, o której nakręcono nawet film w 2022 roku. Chociaż graczom najbardziej podoba się oryginalna wersja na PS4, możesz uzyskać dostęp do gry na innych platformach, takich jak PC lub PS5.

Jakie są najlepsze gry międzyplatformowe PS5 na PC?

Gry wieloplatformowe stają się coraz popularniejsze wśród użytkowników, ponieważ jeden z największych problemów związanych z grą jest rozwiązywany przy użyciu tego, czyli kompatybilności gry z różnymi użytkownikami.

Zebraliśmy listę najlepszych gier międzyplatformowych PS5, które są również na PC:

 • Call of Duty: Vanguard
 • Przeznaczenie 2
 • Powrót 4 Krew
 • Splitgate
 • Overwatch 2

W jakie gry Xbox i PS4 mogą grać razem?

Spośród wszystkich konsol i platform do gier nie ma lepszych i bardziej konkurencyjnych niż Xbox i PlayStation. Nic dziwnego, że istnieje wiele gier, w które można grać międzyplatformowo na obu tych platformach. Nasze pierwsze wybory dla Ciebie to popularne gry, takie jak Apex Legends, Need for Speed: Heat i Dead by Daylight. Wszystko to jest dostępne na Xbox One i PS4.

Mamy też kilka niedocenianych typów, takich jak GRID Legends, jeśli bardziej lubisz wyścigi. Overwatch 2jak wspomniano wcześniej, jest również często pomijany, mimo że IGN ocenia ich na 8/10.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, jakie są najlepsze darmowe gry międzyplatformowe i gry międzyplatformowe Xbox. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, o którym chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.