Jakie są najlepsze sieci VPN dla Mac OS El Capitan i High Sierra?

Wraz ze wzrostem udziału w rynku Mac OS nie jest już drugorzędnym celem cyberataków. Dzisiaj pokażemy, jak uzupełnić braki w zabezpieczeniach urządzenia za pomocą najlepszej sieci VPN dla Mac OS El Capitan i High Sierra. Instalowanie i używanie oprogramowania VPN na urządzeniach Apple jest charakterystycznie łatwe, uproszczone dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku.

Przez długi czas zbiorowa mądrość głosiła, że ​​użytkownicy komputerów Mac nie muszą martwić się o bezpieczeństwo, ponieważ większość cyberataków na komputery osobiste koncentruje się na znajdowaniu i wykorzystywaniu luk w systemie operacyjnym Windows. To spowodowało, że wielu zwykłych użytkowników miało wrażenie, że Mac OS był najbezpieczniejszym systemem operacyjnym i że bezpieczeństwo nie było dla nich problemem.

Ale zmieniło się to w ciągu ostatnich kilku lat. Wraz ze wzrostem odsetka osób korzystających z komputerów Mac wzrosła liczba ataków cybernetycznych na nich atakujących. A potem w 2015 roku Apple trafiło na nagłówki gazet w zły sposób: pozostawiając dwie główne słabości bezpieczeństwa w El Capitan w wersji Mac OS. Te luki w zabezpieczeniach zostały w końcu załatane, ale szkody dla poczucia bezpieczeństwa użytkowników już zostały wyrządzone. Dzięki nowszym wersjom systemu Mac OS od El Capitan do najnowszej High Sierra obawy dotyczące bezpieczeństwa pozostały.

Doprowadziło to do tego, że użytkownicy komputerów Mac poważniej podeszli do kwestii bezpieczeństwa i szukali rozwiązań bezpieczeństwa, takich jak VPN. Dzisiaj porozmawiamy o tym, dlaczego użytkownicy komputerów Mac mogą chcieć VPN i pokażemy listę naszych rekomendacji dotyczących najlepszych sieci VPN dla El Capitan i High Sierra.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wybór VPN dla Mac OS El Capitan lub High Sierra

Jeśli zdecydujesz, że VPN brzmi jak coś, co Cię interesuje, musisz wybrać dostawcę VPN spośród setek, które tam są.

Unikaj darmowych VPN

Na początku możesz mieć ochotę zaoszczędzić pieniądze, korzystając z bezpłatnej sieci VPN, ale w rzeczywistości mogą sprawić, że będziesz mniej bezpieczny. Niektórzy darmowi dostawcy VPN mogą być bardzo pozbawieni skrupułów i zdarzały się przypadki bezpłatnych VPN, które albo w ogóle nie działają, które wstrzykują dodatkowe reklamy na strony internetowe lub sprzedają dane użytkowników innym firmom. Najbardziej niepokojące jest to, że darmowa sieć VPN Hola była bardzo popularna, dopóki nie odkryto, że firma narusza prywatność użytkowników i sprzedaje dostęp do urządzeń swoich użytkowników, które były wykorzystywane do nielegalna działalność, taka jak ataki DDoS.

Poznaj elementy doskonałej sieci VPN

Zamiast podejrzanej bezpłatnej usługi VPN sugerujemy znalezienie godnej zaufania płatnej sieci VPN, która zapewni Ci bezpieczeństwo. Usługi te są dość niedrogie i są znacznie bardziej niezawodne w zakresie ochrony danych. Aby pomóc Ci w podjęciu tej decyzji, podsumowaliśmy poniżej informacje o najlepszych sieciach VPN dla użytkowników komputerów Mac.

Sposób, w jaki wybieramy nasze zalecane VPN, opiera się na kilku czynnikach:

 1. Czy istnieje wiele serwerów w wielu różnych krajach, więc możesz uzyskać dostęp do treści z dowolnego regionu? Jest to ważne, aby umożliwić ci dostęp do treści tylko w Wielkiej Brytanii, takich jak iPlayer, treści tylko w Stanach Zjednoczonych, takich jak filmy Comedy Central, lub pozwolić ci sfałszować swoją lokalizację z dowolnego innego wybranego kraju.
 2. Czy połączenia są szybkie, stabilne i niezawodne, aby nie spowalniały korzystania z Internetu? Nikt nie chce znieść wolnego Internetu. Wszystkie sieci VPN muszą nieco spowolnić twój Internet, ponieważ dane muszą być kierowane i odszyfrowane w dodatkowym kroku od normalnego korzystania z Internetu. Ale dobry VPN spowalnia połączenie tak mało, że jest ledwo zauważalny, a zły VPN może spowolnić połączenie z frustrującym indeksowaniem.
 3. Czy firma ma dobre zasady bezpieczeństwa, takie jak stosowanie silnego szyfrowania i brak dzienników korzystania z Internetu w celu ochrony Twojej prywatności? Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz strumieniować lub pobierać treści, które są legalne. Jeśli organ ścigania uważa, że ​​uzyskujesz dostęp do treści chronionych prawem autorskim, może zażądać, aby Twój dostawca VPN przekazał dzienniki Twojej aktywności internetowej, co pokaże wszystko, do czego masz dostęp. Jedynym sposobem na uniknięcie tego jest posiadanie dostawcy VPN, który nie prowadzi dzienników korzystania z Internetu.
 4. I w końcu, czy oprogramowanie VPN obsługuje wiele systemów operacyjnych? Będziesz oczywiście potrzebował oprogramowania obsługującego system Mac OS, ale możesz także skorzystać z usługi VPN na telefonie iPhone, urządzeniu z Androidem lub innym komputerze. Dobra sieć VPN powinna obsługiwać wszystkie rodzaje systemów operacyjnych, abyś mógł chronić wszystkie swoje urządzenia jednocześnie.

Najwyżej oceniane VPN dla Mac OS X El Capitan i High Sierra

Biorąc powyższe pod uwagę przy testowaniu rynku, zalecamy te 5 sieci VPN w celu zwiększenia bezpieczeństwa komputera Mac z systemem OS X El Capitan, Sierra lub High Sierra:

1. ExpressVPN

ExpressVPN to jedna z najbardziej znanych i cenionych usług VPN na świecie. Słynie z superszybkich połączeń i ogromnej sieci obejmującej ponad 3000 lokalizacji serwerów w 94 krajach. Oprogramowanie ma wbudowaną funkcję testu szybkości, z której użytkownicy komputerów Mac mogą określić, który serwer będzie najszybszy. Pomaga to, ponieważ różne serwery mogą reagować z różną prędkością, w zależności od czynników, takich jak odległość od serwera, liczba osób łączących się z serwerem oraz dobre połączenie między serwerem a Internetem. Test prędkości pozwala szybko i łatwo znaleźć najszybsze serwery.

Usługa ma solidne zabezpieczenia, z 256-bitowym szyfrowaniem w celu ochrony danych i zasadą braku logowania w celu ochrony Twojej prywatności. Oprogramowanie ExpressVPN dla komputerów Mac zapewnia pełną kontrolę nad siecią VPN, której możesz potrzebować, a oprogramowanie jest dostępne również dla iOS i innych platform, dzięki czemu możesz używać go na wszystkich urządzeniach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer i inne usługi przesyłania strumieniowego
 • Fast służy z minimalną utratą prędkości
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

Kolejną niezwykle popularną usługą VPN jest NordVPN. Ma doskonałą reputację dzięki swojemu naciskowi na swobodę korzystania z Internetu i determinację w celu ochrony prywatności swoich użytkowników. Ta ochrona ma postać podwójnego szyfrowania danych i zasady braku rejestrowania, co oznacza doskonałe bezpieczeństwo.

Sieć NordVPN obejmuje ponad 5600 serwerów w 60 różnych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Hongkongu, Holandii, Rosji, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i wielu innych, co pozwala ominąć wszelkiego rodzaju blokady regionalne. Oprogramowanie Mac jest łatwe w obsłudze i instaluje się szybko, aby zapewnić bezstresową pracę.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • Torrenting / P2P wyraźnie dozwolone
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. IPVanish

IPVanish to kolejna sieć VPN znana z wyjątkowo szybkich połączeń i koncentracji na anonimowości. Usługa obejmuje dostęp do ponad 1300 serwerów w 60 krajach, dzięki czemu można bez problemu ominąć blokady regionalne. Oprogramowanie ma przejrzysty interfejs i jest łatwe w obsłudze dla początkujących, a bardziej zaawansowane opcje są dostępne dla doświadczonych użytkowników. Te opcje obejmują funkcje zwiększające bezpieczeństwo, takie jak wyłącznik awaryjny i ochrona przed wyciekiem DNS, aby zapewnić bezpieczeństwo. Istnieje również opcja automatycznego przełączania adresu IP po upływie określonego czasu, który jest idealny dla tych, którzy chcą najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Aplikacja IPVanish Mac OS zapewni bezpieczeństwo i dźwięk na komputerze Mac, a także możesz zainstalować oprogramowanie na urządzeniach z systemem Windows, Android i iOS. Silne 256-bitowe szyfrowanie i zasada braku logowania dopełniają zestaw funkcji tej usługi.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

VyprVPN to VPN z wyboru dla użytkowników, którzy poważnie podchodzą do bezpieczeństwa. Wykorzystuje specjalny protokół Chameleon, aby dodać dodatkową warstwę ochrony, szyfrując nie tylko zawartość pakietów danych, ale także metadane pakietów, takie jak ich pochodzenie i miejsce docelowe. Oznacza to, że może obejść nawet wyrafinowane środki bezpieczeństwa, takie jak wykrywanie anty-VPN, które jest stosowane w Chinach. Jeśli podróżujesz do Chin lub szukasz najwyższego poziomu bezpieczeństwa, VyprVPN jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Oprogramowanie Mac jest łatwe w użyciu, z ponad 700 serwerami w ponad 70 lokalizacjach na całym świecie i procesem, który automatycznie wybiera najszybszy serwer w wybranej lokalizacji, z którą chcesz się połączyć. Dostępna jest również nowa funkcja połączenia dla aplikacji, która pozwala dostosować zachowanie połączenia VPN dla poszczególnych aplikacji, aby zapewnić Ci największą kontrolę nad prywatnością.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

5. StrongVPN

StrongVPN jest jednym z mniej znanych VPN, ale ma szybkie połączenia i solidne bezpieczeństwo z 256-bitowym szyfrowaniem i bez logowania. Sieć StrongVPN ma ponad 650 serwerów w 24 krajach, a usługa obsługuje oprogramowanie dla systemów Windows, Mac OS, iOS, Android i Linux, dzięki czemu można jej używać na El Capitan, High Sierra i wielu innych platformach.

Jak korzystać z VPN na komputerze Mac

Instalowanie sieci VPN na komputerze Mac to prosty proces, niezależnie od tego, czy korzystasz z El Capitan, czy High Sierra. Najpierw musisz udać się na stronę dowolnego wybranego dostawcy VPN i pobrać jego instalatora dla komputerów Mac. Po pobraniu pliku .dmg przeciągnij ikonę aplikacji do folderu Aplikacje.

Po otwarciu oprogramowania VPN musisz podać nazwę użytkownika i hasło, które otrzymałeś podczas rejestracji w VPN. Następnie zobaczysz listę serwerów z całego świata, z którymi możesz się połączyć. Wybierz serwer w wybranym kraju – jeśli nie chcesz ominąć blokad regionu, najszybszymi serwerami będą serwery, które są w pobliżu – i naciśnij Połącz. Zobaczysz potwierdzenie, że masz połączenie z serwerem. Teraz możesz normalnie korzystać z Internetu, wiedząc, że Twój komputer Mac jest chroniony.

Dlaczego użytkownicy Mac OS potrzebują VPN

Niezależnie od tego, czy korzystasz z najnowszej wersji systemu Mac OS o nazwie kodowej High Sierra, czy z jakiegoś powodu nadal używasz starszej wersji systemu operacyjnego, takiego jak El Capitan, możesz wziąć pod uwagę podobne problemy z bezpieczeństwem.

Chociaż prawdą jest, że istnieje mniej wirusów i złośliwego oprogramowania atakujących system Mac OS niż Windows, nie oznacza to, że użytkownicy komputerów Mac są automatycznie bezpieczni. Wiele zagrożeń dla użytkowników komputerów Mac ma postać ataków na ruch sieciowy, a nie samego urządzenia. Oznacza to, że nawet jeśli komputer Mac byłby całkowicie bezpieczny, nadal groziłoby mu przechwycenie przez hakera danych, które podróżuje przez Internet, w celu kradzieży danych osobowych, takich jak dane karty kredytowej.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Najlepsze usługi ochrony przed kradzieżą tożsamości

VPN działa poprzez zabezpieczenie ruchu sieciowego, co czyni go doskonałym uzupełnieniem bezpieczeństwa komputerów Mac, takich jak programy antywirusowe lub szyfrowanie dysku twardego.

Co możesz zrobić z VPN?

Sposób działania VPN jest następujący: instalujesz oprogramowanie na komputerze Mac i używasz go do łączenia się z serwerem w innym miejscu na świecie. To oprogramowanie szyfruje wszystkie dane wysyłane przez urządzenie przez Internet, uniemożliwiając zewnętrznym obserwatorom takim jak twój dostawca usług internetowych, organ ścigania lub pozbawionych skrupułów hakerów przechwycenie i odczytanie danych. Zaszyfrowane dane są przekazywane na wybrany serwer, gdzie są odszyfrowywane i wysyłane w drodze do pierwotnego miejsca docelowego.

Ten proces ma wiele zalet dla użytkowników:

 • Chroni twoje korzystanie z Internetu przed monitorowaniem przez twojego ISP lub kogokolwiek innego
 • Hakerzy znacznie utrudniają kradzież danych, zwłaszcza jeśli korzystasz z niezabezpieczonej publicznej sieci Wi-Fi, takiej jak w kawiarniach lub bibliotekach
 • Możesz użyć usługi VPN, aby ominąć blokady regionu – na przykład, aby oglądać BBC iPlayer spoza Wielkiej Brytanii
 • Jeśli korzystasz z torrentów lub przesyłasz treści chronione prawami autorskimi, VPN chroni cię przed problemami prawnymi, ukrywając korzystanie z Internetu

Wniosek

Niestety, nie jest tak, że użytkownicy komputerów Mac mogą być niepewni co do bezpieczeństwa. Jak pokazały luki w El Capitan, użytkownicy komputerów Mac mogą również mieć problemy z bezpieczeństwem. Ponadto nawet jeśli system operacyjny jest bezpieczny, ruch sieciowy jest nadal podatny na przechwytywanie przez hakerów lub obserwatorów rządowych.

Aby zabezpieczyć komputer Mac, należy użyć sieci VPN do szyfrowania ruchu sieciowego. Każda z pięciu sieci VPN, o których wspomnieliśmy powyżej, zapewni bezpieczeństwo i prywatność.

Jakiego oprogramowania zabezpieczającego używasz na komputerze Mac? Czy korzystasz z jednej z tych sieci VPN, czy wolisz inną opcję, o której nie wspomnieliśmy? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

x