Jakie są najlepsze sieci VPN dla Rosji w 2019 r

Jeśli szukasz najlepszej sieci VPN dla Rosji, czytaj naszych najlepszych dostawców VPN, którzy udowodnili, że odblokowują aplikacje do przesyłania wiadomości, omijają zakazy VPN i przywracają rosyjską wolność w Internecie. Nasze typy idealnie równoważą cenę, prywatność i wydajność dla każdego, kto mieszka lub podróżuje w Rosji.

Otwarty dostęp do Internetu i prywatność online w Rosji odniosły poważny cios w połowie 2017 r., Kiedy Prezydent Władimir Putin ogłosił zakaz usług VPN w całym kraju. Projekt ustawy ma na celu utrudnić uzyskanie VPN w Rosji i prawdopodobnie doprowadzi do zaostrzenia wysiłków cenzury w najbliższej przyszłości.

Każdy, kto mieszka lub planuje odwiedzić Rosję, powinien jak najszybciej uzyskać VPN. Sieci VPN nie tylko zapewniają bezpieczeństwo Twojej działalności online, ale także chronią Cię przed masową inwigilacją i umożliwiają dostęp do bezpłatnego internetu bez cenzury, bez względu na to, gdzie się wybierasz. Kontynuuj czytanie naszego przewodnika, jak znaleźć najlepsze sieci VPN dla Rosji.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co sprawia, że ​​dobry VPN?

Przy wyszukiwaniu odpowiedniej sieci VPN należy wziąć pod uwagę dziesiątki czynników. Protokoły szyfrowania mają wysoki priorytet, podobnie jak szybkość serwera, zasady rejestrowania i funkcje bezpieczeństwa dostępne wyłącznie w niektórych sieciach VPN. Uprościliśmy ten proces, udostępniając kilka zalecanych VPN do użytku w Rosji, wymienionych poniżej. Wybraliśmy je w oparciu o następujące kryteria, dzięki czemu będziesz mieć bezpieczne połączenie z Internetem w Rosji i na całym świecie.

 • Polityka rejestrowania – Prywatność online jest tak silna, jak polityka logowania VPN. Jeśli firma przechowuje zapisy dotyczące Twojej działalności, informacje te można dopasować do Twojego konta, natychmiast niszcząc Twoją prywatność. Jeśli nie są przechowywane żadne dzienniki, dane nigdy nie zostaną wyciekły.
 • Reputacja – Trudno jest zmierzyć coś takiego jak reputacja, ale ma to kluczowe znaczenie, gdy szukasz niezawodnej sieci VPN. Jeśli korzystasz z firmy o ugruntowanej pozycji i sprawdzonej historii walki o swoich użytkowników, wiesz, że Twoja prywatność jest bezpieczna. Jeśli nie, Twoje dane mogą zostać sprzedane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę.
 • Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa – Nie wszystkie sieci VPN są tworzone tak samo. Niektóre z nich dodały funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabicia, aby utrzymać w tajemnicy swoją lokalizację fizyczną. Kładziemy nacisk na VPN, które robią wszystko, co w ich mocy, w imię prywatności.
 • Jurysdykcja – Zarejestrowanie firmy VPN może mieć ogromny wpływ na Twoją prywatność. W zależności od lokalnych przepisów niektóre sieci VPN mogą być wymagane do przechowywania ukrytych dzienników danych lub udostępniania informacji agencjom rządowym bez powiadamiania użytkowników. Najlepsze sieci VPN działają w krajach, w których nie obowiązują obowiązkowe przepisy dotyczące przechowywania danych.
 • Metody Płatności – Korzystanie z opcji płatności, takich jak PayPal lub karta kredytowa, automatycznie łączy twoją prawdziwą tożsamość z VPN. Aby uzyskać dodatkową warstwę anonimowości, wybierz VPN, który akceptuje anonimowe kryptowaluty, takie jak bitcoin.

Top 4 najlepszych VPN dla Rosji

Uwzględniając powyższe czynniki, przedstawimy owoc naszych badań rynkowych: cztery najlepsze VPN-y do użytku w Rosji.

1. ExpressVPN

ExpressVPN koncentruje się na dwóch kluczowych obszarach na rynku VPN: łatwość użycia i szybkie pobieranie. Oba z nich zapewniają niesamowite wrażenia, bez względu na to, co planujesz używać VPN. Zaczyna się od niestandardowego oprogramowania dla szerokiej gamy nowoczesnych urządzeń, od komputerów z systemem Windows, Mac i Linux po smartfony z Androidem i iOS. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się i kliknąć jeden przycisk, aby połączyć się z najszybszym serwerem. Bez bałaganu przy plikach konfiguracyjnych lub ustawieniach protokołu szyfrowania, wystarczy ochrona na poziomie VPN jednym kliknięciem.

Dzięki ExpressVPN masz dostęp do ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, z których wszystkie oferują niewiarygodnie szybkie pobieranie do miast na całym świecie. Wbudowany test prędkości pozwala przyjrzeć się bliżej wartościom wydajności każdego serwera, pozwalając w mgnieniu oka znaleźć najlepsze prędkości w dowolnym kraju. ExpressVPN działa również w celu ochrony Twojej prywatności dzięki silnemu 256-bitowemu szyfrowaniu AES popartemu zasadą zerowego logowania dla całego ruchu, żądań DNS i adresów IP. Połącz to z ochroną przed wyciekiem DNS i łatwym w użyciu automatycznym przełącznikiem zabijania, a otrzymasz idealny przepis na silną, bezpieczną i prywatną sieć VPN!

Dopełnieniem najlepszych funkcji ExpressVPN są zerowe ograniczenia przepustowości, pobierania sieci P2P lub ruchu torrentowego; akceptuje płatności Bitcoin za pośrednictwem BitPay dla anonimowych subskrypcji; oraz niezawodny dostęp do strumieni Netflix za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Surowe zasady braku dzienników
 • Świetna obsługa klienta przez czat.
Cons

 • Nieco droższy niż niektóre inne opcje.

2. NordVPN

Wiele funkcji NordVPN stoi nad głową. Najważniejszą z tej listy jest wielkość sieci firmy, która obecnie znajduje się na ponad 5600 serwerach w 60 różnych krajach. Tak wiele lokalizacji oznacza, że ​​zawsze będziesz mieć szybkie połączenie w wybranym kraju, bez żadnych wątpliwości. Pozwala także NordVPN na oferowanie wyspecjalizowanych serwerów, które zapewniają szybsze pobieranie P2P i zwiększone szyfrowanie, wszystkie z nieograniczoną przepustowością i bez ograniczania prędkości.

NordVPN ma również jedną z najlepszych zasad zerowego logowania. Obejmuje wszystko, od przepustowości po ruch, znaczniki czasu, a nawet adresy IP, tworząc idealną powłokę prywatności dla wszystkich działań online. Tę zasadę stanowią funkcje oprogramowania, które obejmują automatyczny przełącznik „zabicia”, ochronę przed wyciekiem DNS i 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych. Możesz nawet zarejestrować się za pomocą bitcoinów, dzięki czemu NordVPN jest doskonałym wyborem dla szybkiej i anonimowej sieci VPN dla Rosji.

Inne godne uwagi funkcje to podwójne szyfrowanie i serwery routingu cebuli zapewniają prywatność i otwarty dostęp do Internetu, nawet w krajach takich jak Chiny, Rosja i Turcja; unikalne oferty serwerów z funkcjami takimi jak szybsze pobieranie P2P, dedykowane adresy IP i ochrona przed DDoS; łatwe w użyciu aplikacje dla systemów Windows, Mac, Linux, Android, iOS i innych; stały dostęp do strumieni Netflix, nawet gdy inne VPN są zablokowane.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Ocena użytkowników GooglePlay: 4,3 / 5,0
 • 2048-bitowe klucze SSL i ochrona przed wyciekiem DNS
 • Z siedzibą w Panamie
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Aplikacje mogą być nieco kłopotliwe w użyciu.

3. IPVanish

Usługa IPVanish została zaprojektowana tak, aby łatwo pozostać niewidocznym w Internecie. Twoje cyfrowe bezpieczeństwo zaczyna się od 256-bitowego szyfrowania AES na wszystkich danych popartych silną polityką prywatności zerowego rejestrowania ruchu. Ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania blokują twoją tożsamość, więc nic nigdy się nie przedostaje, nawet jeśli stracisz połączenie z VPN. A jeśli martwisz się o szpiegowanie agencji rządowych lub filtrów cenzury, IPVanish oferuje szereg opcji portów i protokołów, które pozwalają dostosować połączenie w celu zapewnienia prywatności najwyższej jakości w dowolnym momencie.

Sieć IPVanish jest jedną z największych w branży VPN: ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach z 40 000 współdzielonych adresów IP. Daje to niesamowitą anonimowość online i oferuje mnóstwo opcji dostępu do treści blokowanych geograficznie. Będziesz mógł korzystać z całej tej prywatności przy nieograniczonej przepustowości, bez ograniczania prędkości i nieograniczonego dostępu do sieci P2P i pobierania torrentów, a wszystko to całkowicie ukryte.

Najważniejsze funkcje IPVanish w skrócie obejmują wiele serwerów z bardzo szybkimi połączeniami, idealne do strumieniowego przesyłania filmów; łatwo pobierać filmy i programy telewizyjne przez BitTorrent z pełną anonimowością; korzystaj z niestandardowego oprogramowania dla urządzeń Windows, Mac, Linux, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

Unikalne funkcje prywatności odróżniają VyprVPN od reszty. Jednym z bardziej wyjątkowych faktów jest to, że firma posiada i obsługuje całą sieć serwerów składającą się z ponad 700 węzłów w 70 różnych krajach. Firmy zewnętrzne nigdy nie mają dostępu do serwerów VyprVPN, co pozwala im przeprowadzać konserwację sprzętu i aktualizacje oprogramowania, aby zapewnić najwyższy poziom prywatności. Polityka zerowego logowania do ruchu i żądań DNS utrzymuje twoje dane w niewidocznym stanie, a funkcje automatycznego wyłączania zabójstw i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS zapobiegają przedostawaniu się szczegółów identyfikujących twoje urządzenie. Wszystkie informacje są domyślnie zabezpieczone 256-bitowym szyfrowaniem AES, co zapewnia solidne podstawy do korzystania z Internetu.

Najlepszą funkcją prywatności w VyprVPN jest Chameleon. Ten wyłączny protokół pobiera zaszyfrowane pakiety danych i otacza ich metadane nową warstwą szyfrowania, procesem, który pomaga pokonać głęboką kontrolę pakietów (DPI) używaną przez dostawców usług internetowych i rządy do szpiegowania aktywności użytkowników. Dzięki kameleonowi możesz przełamać bariery cenzury, pokonać dławienie usługodawców internetowych i uzyskać otwarty dostęp do Internetu w miejscach takich jak Rosja i Chiny. Nie jest wymagana skomplikowana konfiguracja, wystarczy wybrać Chameleon i zachować prywatność i anonimowość!

Krótko mówiąc, VyprVPN jest świetny, ponieważ ma całą sieć serwerów będących własnością i utrzymywanych przez VyprVPN bez udziału stron trzecich; unikalny protokół Chameleon pomaga pokonać trudne bloki cenzury, aby zachować anonimowość; nieograniczona przepustowość i brak ograniczeń w ruchu P2P lub torrent; inteligentne niestandardowe aplikacje na komputery stacjonarne, laptopy i urządzenia mobilne.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Czy VPN są zakazane w Rosji?

Ustawa ogłoszona w połowie 2017 r. Potwierdziła pogłoski, że Rosja zmierza w kierunku zakazu korzystania z VPN w całym kraju. Jednak w przeciwieństwie do wielu raportów w języku angielskim, ustawa ta nie zakazała VPN, tylko strony internetowe, które umożliwiają użytkownikom dostęp do technologii VPN. Jest to kluczowe rozróżnienie, które utrudnia rosyjskim obywatelom i podróżującym w danym kraju dostęp do wirtualnej sieci prywatnej. Sam ruch VPN nie jest blokowany, więc jeśli już go używasz, nowy rachunek nie powinien mieć na niego wpływu.

Zakaz obowiązuje od listopada 2017 r. I spowoduje, że rosyjscy dostawcy usług internetowych będą blokować witryny, które pozwalają użytkownikom pobierać bezpłatne VPN lub rejestrować się w płatnych usługach VPN, w tym zalecanych sieci VPN wymienionych powyżej. Aplikacje VPN w Google Play i iOS App Store prawdopodobnie również zostaną usunięte, choć specyfika tego pozostanie do zobaczenia. Usługi proxy są również objęte zakazem, podobnie jak przeglądarka Tor i całe oprogramowanie, które ogólnie wykorzystuje sieć Tor lub cebulę.

Czy rosyjski zakaz VPN jest podobny do Wielkiej zapory ogniowej w Chinach?

Wiele osób porównuje rosyjski zakaz VPN do trwających wysiłków cenzury w Chinach. Istnieją jednak znaczne różnice między nimi, ponieważ blok VPN w Chinach jest znacznie bardziej czujny niż początkowe wysiłki Rosji. Oba kraje mogą zastosować podobne metody w przyszłości, ale na razie nie jest to tak naprawdę uczciwe porównanie. Znacznie łatwiej jest uzyskać i korzystać z VPN w Rosji, zwłaszcza jeśli zaczniesz wcześnie, zanim zakaz wejdzie w życie.

Wielka zapora ogniowa w Chinach aktywnie blokuje dostawców VPN i ruch VPN w Chinach kontynentalnych. Rosyjski zakaz obejmuje tylko te pierwsze. Chiński system wykorzystuje filtry na poziomie ISP, a także głęboką kontrolę pakietów (DPI), proces, który bada każdy pakiet danych, aby sprawdzić, czy został zaszyfrowany za pomocą technologii VPN. Wydaje się, że Rosja jeszcze nie używa DPI, co oznacza, że ​​obejście zakazu pobierania VPN do użytku osobistego lub biznesowego nie powinno być trudne.

Zacznij korzystać z VPN w Rosji od razu

Blok dostawcy VPN jest tylko krokiem pierwszym. Zwolennicy prywatności przewidują, że bardziej drastyczne środki wkrótce opanują rosyjski internet, w tym cenzurę słów kluczowych, filtry zagranicznych stron internetowych i całkowity zakaz całego ruchu VPN. Wolność wypowiedzi będzie z czasem coraz trudniejsza, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać VPN, aby Twoje dane nie dostały się w niepowołane ręce.

Niedawna historia rosyjskich przepisów dotyczących danych jest silnym wskaźnikiem zbliżającej się ciężkiej cenzury. W 2016 r Prawo Yarovaya zostało uchwalone, wymagająca od dostawców usług internetowych w kraju prowadzenia szczegółowych rejestrów wszystkich działań użytkowników. Metadane, takie jak znaczniki czasu i czas trwania połączenia, są przechowywane przez co najmniej sześć miesięcy, co daje rosyjskim urzędnikom szansę na zbudowanie profili użytkowników Internetu, którzy uważają je za podejrzane. Ustawa z 2015 r. Zabrania również przechowywania danych o rosyjskich obywatelach na serwerach poza krajem, uniemożliwiając tym samym przekierowywanie ruchu przez zagraniczne zasoby.

Uważaj na usługi przesyłania wiadomości w Rosji

Wraz z zakazem dostawcy VPN cicho uchwalono kolejny rachunek, który wejdzie w życie w styczniu 2018 r. Ustawa po prostu stwierdza wszystkie usługi przesyłania wiadomości online są wymagane do powiązania użytkowników z ich prawdziwą tożsamością. Dotyczy to również aplikacji do szyfrowania typu end-to-end, w tym WhatsApp i jego wielu alternatyw. Chociaż treść zaszyfrowanych usług przesyłania wiadomości będzie nieczytelna, rosyjski rząd może wykorzystać metadane do śledzenia użytkowników.

Sieć VPN może pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa komunikacji VoIP i wiadomości, ale dzięki obowiązującym przepisom dotyczącym metadanych nie jest łatwo ukryć swoją tożsamość lub lokalizację. Najlepszą opcją jest skorzystanie z zewnętrznej usługi przesyłania wiadomości, która oficjalnie nie prowadzi działalności w Rosji, i przekierowanie tego połączenia przez bezpieczną sieć VPN. Zdecentralizowany program do czatowania, taki jak BitTorrent Śpij jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Możesz także założyć konto premium VyprVPN i korzystać z ich zastrzeżonej, zaszyfrowanej usługi przesyłania wiadomości Cyphr.

POWIĄZANE CZYTANIE: Rosja zakazuje Telegramu, korzystanie z VPN rośnie

Podsumowując

Wolność Internetu w Rosji jest delikatnym tematem, z wieloma obowiązującymi przepisami i praktykami, które podważają prawa online osób łączących się z Internetem w tym kraju. Przedstawiliśmy niektóre rodzaje ryzyka, a także to, co możesz zrobić, aby przywrócić pewien poziom kontroli. Krótko mówiąc, musisz korzystać z VPN w Rosji, a my udostępniliśmy kilku naszych ulubionych dostawców, aby Ci pomóc.

Czy masz jakieś wskazówki lub triki, które pozwalają zachować prywatność Internetu w Rosji? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

x