Jakie są najlepsze VPN dla BTC?

Jeśli szukasz najlepszej sieci VPN do bezpiecznych transakcji Bitcoin, trafiłeś na właściwą stronę. Dzisiaj pokażemy Ci ryzyko związane z dokonywaniem płatności Bitcoinami oraz sposób, w jaki VPN eliminuje te niedociągnięcia. Polecimy również 4 najlepszych dostawców VPN, którzy zagwarantują Ci prywatność w Internecie.

Podczas wyszukiwania najlepszych sieci VPN na rynku prywatność i bezpieczeństwo są najważniejszymi problemami większości ludzi. Wirtualna sieć prywatna pomaga je przywrócić, szyfrując dane opuszczające urządzenie, zapobiegając kradzieży, śledzeniu lub rejestrowaniu aktywności online przez osoby trzecie, dostawców usług internetowych i agencje rządowe. Dzięki VPN możesz przeglądać Internet bez obawy, że ktoś obejrzy każdy twój ruch.

Jednak samo zainstalowanie sieci VPN nie jest najlepszym sposobem na ochronę prywatności w Internecie. Płacąc za VPN, prawdopodobnie użyjesz karty kredytowej, która jest bezpośrednio powiązana z Twoim nazwiskiem i adresem domowym. Oznacza to, że aktywność przechodząca przez VPN może teoretycznie prowadzić do Ciebie, bez względu na to, jak mocno jest zaszyfrowana. Jest to niepokojące dla wielu użytkowników VPN, ale istnieją kroki, które można podjąć, aby zachować prywatność transakcji, w tym zakup usługi VPN za pomocą kryptowalut, takich jak bitcoin.

ALARM SPOILERA: Najlepsza VPN dla Bitcoin to ExpressVPN (oszczędzasz tutaj 49%). Zdecydowanie polecamy ExpressVPN ze względu na ich niesamowitą usługę, ale na poniższej liście znajdziesz jeszcze trzy światowej klasy sieci VPN, które będą działać świetnie.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Po co płacić za VPN za pomocą Bitcoin?

Kiedy prywatność jest niezwykle ważna, najlepiej jest płacić bitcoinami. Większość innych metod płatności online pozostawia łatwy do rozpoznania ślad, który każdy może śledzić. Jeśli na przykład dokonujesz zakupu przy użyciu karty kredytowej lub PayPal, twoje nazwisko i adres są łatwo powiązane z tą transakcją. Może to być poważną wadą zakupu usługi VPN, ponieważ rejestrujesz się, aby zwiększyć swoją prywatność w Internecie.

Sieci VPN utrzymują swoich użytkowników względnie anonimowo, zapewniając wysoki poziom szyfrowania wszystkich swoich danych. Przesyłane informacje, które przechodzą przez serwery VPN, są zakodowane, a VPN nie powinien przechowywać dzienników tych transakcji. Jeśli jednak starasz się zachować jak największą anonimowość, firma zewnętrzna może teoretycznie śledzić Twoją aktywność, dopasowując adresy IP VPN do dostawców VPN, a następnie przeszukując bazy danych płatności, aby znaleźć zapis zakupu, nazwę i załączony adres.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak uzyskać unikalny adres IP VPN

Płatności bitcoinami zabezpieczają całą transakcję. Zamiast wylogowywania się z konta PayPal lub konta bankowego, bitcoiny pozwalają wysyłać pieniądze bez pozostawiania śladu. Twój portfel bitcoin nie zawiera Twojego imienia i nazwiska, a jedynie szczegółowe informacje na temat weryfikacji płatności i pozyskiwania środków. Otrzymasz swoją usługę VPN, a Twoje dane nie zostaną powiązane z kontem. Kiedy prywatność jest koniecznością, płacenie bitcoinem jest niezbędne.

Co sprawia, że ​​świetna sieć VPN?

Coraz więcej dostawców internetowych akceptuje bitcoiny jako płatność. Nawet fizyczne sklepy detaliczne zaczęły stosować współczesny ruch kryptowalut. Firmy prowadzące wirtualne sieci prywatne wiedzą, że ich klienci są zainteresowani silnym bezpieczeństwem online, dlatego wiele z nich pozwala kupować usługi i odnawiać subskrypcje za pomocą bitcoinów. Ceny są takie same, proces jest taki sam, tylko zamiast przekazać swoje imię i nazwisko i adres za pomocą transakcji kartą kredytową, możesz wykorzystać blockchain do bezpiecznej i anonimowej transakcji.

Ponieważ prywatność jest najważniejszą kwestią w przypadku sieci VPN akceptujących bitcoiny, skoncentrowaliśmy nasze badania na najlepszych dostawcach o najsolidniejszych zasadach ochrony prywatności. Nie musisz wchodzić w szczegóły dotyczące precyzyjnych protokołów szyfrowania lub dystrybucji sieci serwerów. Wystarczy skorzystać z poniższych kryteriów, szukając najlepszej bitcoin VPN, a będziesz na dobrej drodze do zachowania swojej prywatności w Internecie.

 • Polityka rejestrowania – Polityka rejestrowania VPN jest podstawą Twojej prywatności. Dane, które przechodzą przez serwery VPN, mogą być przechowywane tak jak u usługodawcy internetowego. Jeśli agencja rządowa poprosi o dostęp do tych dzienników, Twoje dane osobowe mogą zostać naruszone. Jeśli sieć VPN nie prowadzi dzienników, danych nie można udostępniać. Jest to prosty, ale skuteczny sposób zabezpieczenia informacji, ponieważ VPN nie może udostępniać czegoś, co nie istnieje. Zawsze upewnij się, że wybrana sieć VPN ma ścisłe zasady zerowego logowania, bez wyjątków.
 • Jurysdykcja – Często pomijaną funkcją usługi VPN jest miejsce zarejestrowania firmy. Niektóre kraje mogą wymagać od dostawcy VPN prowadzenia rejestrów niektórych informacji, takich jak znaczniki czasu lub szczegółowe raporty o ruchu. Zastępuje to zasady VPN dotyczące prowadzenia dzienników i sprawia, że ​​osoby trzecie mogą uzyskać i całkowicie legalnie uzyskać kopie tych dzienników. Zawsze najlepiej wybrać VPN z kraju, w którym obowiązują przepisy sprzyjające prywatności, i które nie biorą udziału w międzynarodowych operacjach inwigilacyjnych.
 • Ograniczenia ruchu – Niektóre sieci VPN nakładają ograniczenia na ilość i rodzaje ruchu, jaki mogą zużywać jego użytkownicy. Ograniczenia przepustowości są zaskakująco powszechne, na przykład, podobnie jak filtry blokujące sieci peer-to-peer i ruch torrentów. Aby upewnić się, że masz nieograniczony dostęp do Internetu, sprawdź zasady VPN dotyczące dozwolonych typów plików przed rejestracją.
 • Prędkość – Sieci VPN są zwykle wolniejsze niż standardowe połączenia internetowe, wszystko dzięki szyfrowaniu i lokalizacjom serwerów na całym świecie. Aby zrównoważyć ten nieunikniony spadek prędkości, dobre sieci VPN skonfigurują sprzęt i oprogramowanie w celu uzyskania najlepszej wydajności.

Najlepsze VPN, które akceptują płatności Bitcoin

Mając na uwadze powyższe kryteria, przeszukaliśmy rynek w poszukiwaniu najsilniejszych dostawców. Poniżej znajdują się nasze zalecenia dotyczące najlepszych VPN Bitcoin:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest znany z dużych prędkości i doskonałej polityki prywatności, w tym silnego szyfrowania i zerowych dzienników ruchu. Firma prowadzi sieć ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, z których większość zapewnia niezawodne połączenie z miastami na całym świecie. ExpressVPN oferuje niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, Mac, Linux, Android i iOS, a wersje na komputery zawierają funkcje wyłącznika awaryjnego i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS, co pomaga zapewnić, że twoja tożsamość nigdy nie opuści twojego urządzenia.

Plany ExpressVPN są konkurencyjne cenowo i oferują zniżki na dłuższe subskrypcje. Płatności bitcoinowe są przetwarzane za pośrednictwem BitPay, dzięki czemu korzystanie z kryptowaluty jest tak proste, jak karta kredytowa lub PayPal. Wszystkie plany ExpressVPN są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Najlepsze funkcje ExpressVPN obejmują nieograniczoną przepustowość i brak ograniczeń w ruchu P2P lub torrent; zero dzienników ruchu, 256-bitowe szyfrowanie AES i ultraszybkie serwery z opcją testu prędkości wbudowaną w wiele wersji jego oprogramowania.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer, Hulu i Amazon Prime
 • Ponad 3000 super szybkich serwerów
 • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • Wsparcie czatu 24/7.

2. NordVPN

NordVPN to wszechstronny dostawca VPN z fantastyczną polityką prywatności. Podwójne szyfrowanie to funkcja podpisu usługi. Ważne dane, które przechodzą przez wybrane serwery, są pakowane w 256-bitowe szyfrowanie AES, blokując je tak szczelnie, że nawet superkomputer nie może go złamać. Ponadto NordVPN ma jedną z najdokładniejszych zasad zerowania, obejmującą wszystko, od ruchu po przepustowość, adresy IP, a nawet znaczniki czasu. Nic, co robisz, nie jest nigdy przechowywane na serwerach NordVPN.

Plany NordVPN obejmują wszystkie powyższe funkcje i wiele innych. Możesz płacić bitcoinami przetwarzanymi przez BitPay, a Twoja transakcja jest nawet objęta 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy firmy. Zarejestruj się przez cały rok usługi, a zaoszczędzisz dodatkowe 52% na cenie podstawowej!

Niektóre z najlepszych funkcji NordVPN obejmują doskonałą obsługę urządzeń dla wszystkich głównych systemów operacyjnych, smartfonów i tabletów; ogromna sieć z ponad 5500 serwerami w 60 różnych krajach; nieograniczona przepustowość i brak ograniczeń w ruchu P2P lub torrent; jurysdykcja prawna w przyjaznym dla prywatności kraju Panama.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Współpracuje z Netflix, BBC iPlayer bez potu
 • Różne adresy IP aervers
 • Zero wycieków: IP / DNS / WebRTC
 • Nie zachowuje żadnych metadanych podczas przeglądania
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. PureVPN

PureVPN ma wyraźne zalety w zakresie prywatności w porównaniu do wielu popularnych sieci VPN na rynku. Cała sieć ponad 2000 serwerów w 141 różnych krajach jest zarządzana samodzielnie, co oznacza, że ​​podmioty zewnętrzne nigdy nie mają dostępu do ich sprzętu ani oprogramowania. Daje to pewne bezpieczeństwo już i tak silnej polityce zerowego logowania, 256-bitowe szyfrowanie, obejścia kontroli pakietów ISP w celu zachowania prywatności.

PureVPN obsługuje płatności za pomocą kilkunastu popularnych kryptowalut, w tym bitcoin i litecoin. Znajdziesz także jedne z najlepszych ofert na długoterminowe subskrypcje VPN, takie jak doskonałe 73% zniżki na dwa lata rejestracji. Możesz nawet kupować plany za pomocą różnych detalicznych kart upominkowych, co jest kolejnym sposobem na uzyskanie VPN bez ujawniania swojej tożsamości.

PureVPN ma wiele innych przydatnych funkcji, w tym wygodną możliwość dostępu do VPN za pomocą rozszerzeń przeglądarki, które obejmują adblokery i blokery śledzenia; kompatybilność z wieloma urządzeniami TV box, konsolami do gier, telewizorami smart i ponad 50 routerami; możliwość surfowania, przesyłania strumieniowego i korzystania z usług VoIP z niewiarygodną szybkością i bezpieczeństwem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

4. IPVanish

IPVanish to przyjazna usługa VPN, której celem jest uczynienie Internetu bardziej dostępnym dla świata. Robi to, oferując proste aplikacje i łatwe do zrozumienia polityki prywatności, wszystkie wspierane przez sieć ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do strumieni wideo z innych krajów, IPVanish może pomóc. Jeśli chcesz uniknąć filtrów cenzury lub odwiedzić zablokowane strony internetowe, IPVanish również może w tym pomóc. Nigdy też nie będziesz musiał martwić się ograniczeniami przepustowości lub zablokowanymi typami plików, ponieważ IPVanish nie monitoruje ruchu w żaden sposób, kształcie ani formie.

IPVanish akceptuje płatności bitcoinami dla wszystkich swoich konkurencyjnych cenowo planów. Zarejestruj się przez miesiąc, trzy miesiące, a nawet cały rok, oszczędzając do 46% dzięki dłuższym subskrypcjom. Pamiętaj, że w momencie pisania nie możesz ustawić automatycznych płatności za odnowienie za pomocą bitcoin, więc za każdym razem, gdy usługa się kończy, musisz ręcznie odnowić.

IPVanish ma świetny zestaw funkcji, w tym niestandardowe oprogramowanie dla systemów Windows, Mac, Linux, Android, iOS i inne; bezpieczne połączenia z 256-bitowym szyfrowaniem AES i zerowymi dziennikami ruchu; anonimowe torrentowanie i nieograniczone korzystanie z P2P; możliwość podłączenia do pięciu urządzeń jednocześnie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Podstawy Bitcoin

Bitcoiny różnią się od każdej waluty, którą zna większość ludzi. Nie ma banków bitcoinów, fizycznych monet walutowych ani scentralizowanego organu, który tworzy lub utrzymuje ekosferę bitcoinów. Zamiast tego wszystko jest weryfikowane przez rozproszoną sieć użytkowników bitcoinów i górników wdrażających skomplikowaną kryptografię. Pomyśl o tym jak o crowdsourcingu waluty, choć w rzeczywistości jest znacznie bardziej skomplikowana.

Pomimo niezwykłej struktury transakcje bitcoinami podążają prostą ścieżką. Po pierwsze, następuje płatność. Wysyłasz bitcoiny do dostawcy VPN, aby na przykład zapłacić za usługę. Transakcja jest następnie transmitowana do sieci bitcoin. Górnicy, z których wielu to zwykli ludzie ze zwykłymi komputerami, przetwarzają tę transakcję, aby utworzyć blok. Komputer wydobywczy rozwiązuje zagadkę kryptograficzną i przesyła dowód pracy do sieci publicznej, łącząc utworzony blok z innym blokiem w celu utworzenia łańcucha bloków. Następnie inni górnicy weryfikują integralność bloku, a proces jest kontynuowany w całej sieci i dla każdej transakcji. Skomplikowany system kontroli i sald utrzymuje nienaruszoną integralność, dzięki czemu bitcoin jest niezawodnym i samowystarczalnym systemem, z którego może korzystać każdy na świecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy kryptowaluty są bezpieczne i legalne?

Terminologia Bitcoin

Pole kryptowalut może być niezwykle gęste dzięki żargonowi technicznemu. Nie musisz być ekspertem od bezpieczeństwa, aby zrozumieć świat bitcoinów, ale dobrze jest znać niektóre podstawy, więc nie musisz przełączać się na słownik co kilka minut.

 • Kryptowaluta – Każda zdecentralizowana waluta cyfrowa, w tym bitcoin, litecoin, dogecoin i inne alternatywy.
 • Blockchain – Rozproszona księga publiczna, która pomaga weryfikować transakcje. Jest to wersja zespołu księgowych lub banku Bitcoin i to sprawia, że ​​system jest tak wyjątkowy i niezawodny.
 • Kurs wymiany – Bitcoiny nie mają ustawionej wartości. Zamiast tego wymieniasz je jak obcą walutę. W każdej chwili bitcoiny są warte różne kwoty w lokalnej twardej walucie.
 • Wymiana bitcoinów – Nie należy mylić z kursem wymiany, witryny wymiany bitcoinów to firmy, które istnieją, aby zamienić twardą walutę w kryptowalutę lub same przełączać się między kryptowalutami.
 • Górnictwo – Proces weryfikacji transakcji bitcoinowych. Górnicy utrzymują blockchain i otrzymują bardzo małe nagrody bitcoin w zamian za swoją pracę.
 • Portfel – Przechowuje informacje niezbędne do dokonywania transakcji bitcoinami. Pomyśl o tym jak o osobistym banku, do którego tylko Ty masz dostęp. Portfele nie przechowują bitcoinów, ale bez portfela nie można dokonywać transakcji.

Uwagi na temat płatności za pomocą Bitcoinów

Kupowanie, sprzedaż, handel i wydawanie bitcoinów jest łatwe. Nie musisz być ekspertem od podstawowej technologii, aby z powodzeniem korzystać z kryptowaluty, ale im więcej wiesz, tym lepiej. Częstym błędem jest myślenie o bitcoinach tak jak każdej innej walucie. To może być prawda pod pewnymi względami, chociaż są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o bitcoinach, zanim zaczniesz je wydawać.

Portfele mogą być trudne do zabezpieczenia – Aby korzystać z bitcoinów, potrzebujesz portfela bitcoin. To niekoniecznie są fizyczne struktury. Mogą to być kawałki papieru, pliki tekstowe, obrazy lub cokolwiek, co może przechowywać ciąg liter i cyfr. Masz dużą kontrolę nad tym, co robią twoje bitcoiny, ale łatwo jest zgubić lub nawet stracić portfele bitcoinów, co jest równoznaczne z wrzucaniem pieniędzy do kosza.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Wszystko, co musisz wiedzieć o trojanie CryptoShuffler i ochronie portfela

Transakcje bitcoinami są nieodwracalne – Nie ma możliwości cofnięcia lub anulowania transakcji bitcoin. Po wydaniu go już nie ma. Transakcje mogą zostać zwrócone, jeśli odbiorca wyrazi na to zgodę, ale nie jest to dokładnie to samo, co cofnięcie opłaty.

Bitcoin nie jest całkowicie anonimowy – Chociaż korzystanie z bitcoinów jest niezwykle bezpieczne, proces nie gwarantuje Twojej anonimowości. Metoda kupowania bitcoinów może pozostawić ślad, podobnie jak adres IP lub inna aktywność online.

Ceny bitcoinów stale się zmieniają – Wartość jednostki bitcoin zawsze się zmienia. W momencie pisania pojedynczy bitcoin jest wart około 2500 USD. Oznacza to, że pojedynczy USD jest wart 0,0004 BTC. Wartość ta będzie każdego dnia inna, rośnie lub spada w zależności od szeregu czynników zewnętrznych. To może sprawić, że wydawanie bitcoinów bardziej przypomina handel akcjami.

Inne zalety korzystania z VPN

Zdobycie VPN zapewnia wiele dodatkowych korzyści, których możesz się nie spodziewać. Oczywiście prywatność znajduje się na górze listy i wykracza daleko poza proste hasło „zatrzymaj masową inwigilację” widoczne w Internecie. Otrzymasz również pewną anonimowość, dodatkowe bezpieczeństwo online, a nawet dodatkowe bezpieczeństwo podczas podróży. A jeśli kupisz VPN za pomocą bitcoinów, wiele z tych bonusów anonimowości jest jeszcze silniejszych!

Poniżej przedstawiono niektóre z dodatkowych korzyści, jakie może zapewnić VPN.

Oglądaj filmy z innych regionów – Czy próbowałeś kiedyś obejrzeć film na Netflix, Hulu lub YouTube i widziałeś komunikat „Niedostępne w Twoim regionie”? Dystrybutorzy treści określają, które programy i filmy są dostępne w poszczególnych krajach. Dzięki VPN możesz natychmiast zmienić swoją wirtualną lokalizację za pomocą oprogramowania VPN. Jeśli chcesz na przykład uzyskać dostęp do BBC iPlayer, ale nie mieszkasz w Wielkiej Brytanii, po prostu otwórz VPN, zamień serwery, przeładuj i rozpocznij streaming.

Zatrzymaj nadzór i śledzenie – Adresy IP działają jak adres pocztowy dla informacji cyfrowych. Każde żądanie złożone przez Internet jest wysyłane i dostarczane za pośrednictwem tego samego adresu IP. Ponieważ informacje o Twojej lokalizacji i koncie ISP są powiązane z Twoim adresem IP, można ich użyć do powiązania danych z Twoją tożsamością, podważając wszelkie nadzieje na prywatność w Internecie. Agencje rządowe, a nawet sami usługodawcy, wykorzystują ten fakt do regularnego śledzenia aktywności użytkowników w Internecie. Dzięki sieci VPN i ich podwójnym możliwościom szyfrowania oraz nielokalnym adresom IP możesz surfować po Internecie, nie pozostawiając za sobą śladu.

Bądź bezpieczny podczas podróży – Podczas podróży jesteś bardziej narażony niż kiedykolwiek. Dostęp do publicznej sieci Wi-Fi naraża Cię zarówno na ataki hakerów, jak i podejrzanych dostawców usług internetowych, a także utratę danych przez fałszywe punkty dostępowe. Korzystając z VPN na urządzeniu z Androidem lub iOS, możesz zaszyfrować wszystko, aby uzyskać dodatkową warstwę prywatności. Nie zapomnij też zaszyfrować swojego Androida lub iPhone'a, aby zapewnić ochronę lokalną.

Uzyskaj dostęp do cenzurowanych stron internetowych – Cenzura rządowa i korporacyjna stała się bardziej powszechnym problemem we współczesnym świecie. Firma może łatwo zablokować określone witryny lub kraj, aby zabronić dostępu do domen lub rodzajów treści. Większość z tych filtrów działa po prostu porównując adresy IP i nie dopuszczając określonego zakresu. Ponieważ sieci VPN zarówno szyfrują dane, jak i przypisują im nowy, nielokalny adres IP, wiele z tych problemów cenzury można bez problemu ominąć.

Kupuj z bitcoinami i VPN dla dodatkowej anonimowości – Sieci VPN same w sobie nie są idealnymi rozwiązaniami do anonimowości w Internecie. Ani też transakcje bitcoinami. Po połączeniu tych dwóch elementów masz nagle niesamowicie prywatny sposób na prowadzenie działalności online.

Korzystanie z bezpłatnej sieci VPN nie pomaga w ochronie prywatności w Internecie

Jeśli płacenie za VPN ujawnia Twoje dane osobowe, dlaczego nie skorzystać z bezpłatnego VPN? Kuszące jest zainstalowanie jednej z niezliczonych bezpłatnych sieci VPN dostępnych na rynku. Wszystkie obiecują duże prędkości i setki serwerów do wyboru. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć i rozpocząć przeglądanie, brzmi łatwo, prawda? Niestety, darmowe VPN mogą stanowić realne zagrożenie dla twojej prywatności w Internecie, wszystko z powodu pieniędzy.

Bezpłatne sieci VPN muszą przynosić dochody, aby utrzymać swoje serwery online. Ponieważ ich użytkownicy nie zapewniają tych dochodów, muszą pozyskiwać je gdzie indziej. Zwykle odbywa się to w formie sprzedaży danych, które obiecali zachować bezpieczeństwo. Innymi słowy, twoje prywatne dane przeglądania. Darmowe sieci VPN zwykle mają wolne prędkości, ograniczenia przepustowości i zablokowane protokoły, takie jak P2P i torrenty. A jeśli przechowują dzienniki aktywności użytkowników i sprzedają je stronom trzecim, twoja prywatność się nie poprawia, idzie na marne.

Inwestowanie w dobrą płatną usługę VPN nie jest drogie i niezwykle łatwo jest zapłacić bitcoinem dla dodatkowej warstwy anonimowości. Ten niewielki wysiłek może pomóc zapewnić, że Twoja prywatność pozostanie nienaruszona w Internecie.

Wniosek

Dziś omówiliśmy podstawy Bitcoin, ryzyka związane z używaniem kryptowalut oraz bezpieczeństwa w sieci VPN. Zaprezentowaliśmy także czterech wybitnych dostawców VPN, którzy udowodnili, że zwiększają bezpieczeństwo transakcji Bitcoin. Czy korzystałeś z naszych rekomendacji? Jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Bitcoin? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

x