Udostępnij teraz w social media:

Jeśli zamierzasz wynająć mieszkanie, właściciel domu przeprowadzi sprawdzenie Twoich danych osobowych. Ale wiele osób nie wie, czego szukają lub co mogą znaleźć. W tym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat weryfikacji właścicieli, ujawniamy informacje, których szukają, co mogą znaleźć i jak możesz wyprzedzić ich o krok.

Kiedy podpisujesz umowę na wynajem domu, prawdopodobnie zgadzasz się, że właściciel będzie mógł Cię sprawdzić.

Właściciele lokali często stosują weryfikację przeszłości, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju osoby pozwalają mieszkać w swojej nieruchomości i aby upewnić się, że będzie ich stać na czynsz.

Ale sprawdzenie przeszłości może ujawnić o wiele więcej na temat danej osoby, a niektórzy ludzie nie czują się komfortowo, jeśli chodzi o to, czego właściciel może się o nich dowiedzieć.

Dobrą wiadomością jest to, że większość weryfikacji właścicieli nieruchomości ogranicza się do informacji istotnych dla Twojej umowy najmu. Ale pełna weryfikacja może ujawnić więcej, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co może ujawnić kontrola przeszłości, zanim przeprowadzisz się do wynajmu wymarzonego mieszkania lub domu.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Jeśli wcześniej nie spotkałeś się z tym terminem, sprawdzenie przeszłości to usługa online lub firma, która przeszukuje różne publicznie dostępne rejestry w celu uzyskania informacji o ludziach.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje ogromna ilość informacji na ich temat, które znajdują się w domenie publicznej i każdy może uzyskać do nich dostęp. Przeszukiwanie tych danych było kiedyś czasochłonnym i żmudnym zadaniem, ale stało się łatwiejsze dzięki nadejściu ery internetu i cyfryzacji wielu rekordów.

Witryna sprawdzająca przeszłość może teraz przeszukiwać miliony rekordów w zaledwie kilka sekund i skompilować dość dokładny profil większości obywateli USA w nie więcej niż kilka minut.

Rodzaje informacji, które może ujawnić sprawdzenie przeszłości, obejmują:

Historia kredytowa
Księgi finansowe
Historia zatrudnienia
Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Historia edukacji (liceum i college)
Autoryzacja do pracy
Szczegóły licencji
Rekord jazdy
Profile w mediach społecznościowych

Same te informacje niewiele by ci powiedziały. Ale zestawione razem ujawniają przekonujący i często dokładny obraz tego, jaka jest dana osoba. Często ten obraz może wykraczać poza to, co właściciel musi wiedzieć, aby zdecydować, czy chce wynająć Ci swoją nieruchomość.

Właściciele nie są jedynymi osobami, które sprawdzają tożsamość. Są używane do różnych celów, w tym:

Kontrole zatrudnienia – pracodawcy często sprawdzają przeszłość potencjalnych pracowników, aby sprawdzić ich CV i upewnić się, że nie mają nieujawnionych rejestrów karnych ani niczego innego, co mogłoby ich powstrzymać przed zatrudnieniem.
Kontrole kryminalne – Wiele osób chce wiedzieć, czy nowa osoba w ich sąsiedztwie lub nowy przyjaciel rodziny nie ukrywa tajemnej kryminalnej przeszłości. Sprawdzenie przeszłości to prosty sposób na zrobienie tego.
Odszukanie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – weryfikacja danych sprawiła, że ​​odnalezienie zaginionego członka rodziny lub starego znajomego ze szkoły jest szybkie i łatwe. Ku irytacji prywatnych detektywów, którzy stracili lukratywny strumień dochodów.
Dowiedz się więcej o kimś – jeśli w Twoim życiu jest ktoś, o kim chcesz dowiedzieć się więcej, na przykład nowy sąsiad lub nowy chłopak Twojej córki, sprawdzenie przeszłości to doskonały sposób, aby dowiedzieć się wszystkiego na jego temat.
Sprawdzanie własnych danych – jest tam również wiele informacji o tobie przechowywanych publicznie i warto wiedzieć, co może się wydarzyć, gdy zajrzy się do ciebie nowy właściciel lub ktoś inny. Sprawdzenie własnej tożsamości to szybki i prosty sposób, aby dowiedzieć się, jakie informacje o sobie znajdują się w domenie publicznej.

Sprawdź -   Jak udostępnić statyczną migawkę kalendarza Google

Jaka jest najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości?

Przed przeprowadzką, aby wynająć mieszkanie lub ubiegać się o nową pracę, zawsze warto przyjrzeć się, co może ujawnić sprawdzenie własnej osoby.

Właściciele nie będą korzystać z publicznych witryn służących do sprawdzania przeszłości, aby szukać najemców, ponieważ muszą korzystać z witryn korporacyjnych, które spełniają wszystkie niezbędne przepisy. Ale te witryny będą generować te same kluczowe informacje, co publiczne witryny sprawdzające tło.

Publiczna usługa sprawdzania przeszłości kosztuje tylko kilka dolarów miesięcznie i może oznaczać różnicę między tym, czy wynajmujący zatwierdzi umowę, czy nie.

Tak więc, jeśli chcesz przeprowadzić własne sprawdzenie przeszłości, aby dowiedzieć się, czego może dowiedzieć się właściciel, oto trzy najbardziej skuteczne witryny sprawdzające przeszłość, których możesz użyć:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified jest obecnie najlepszą witryną działającą w tle na rynku. Zapewnia najbardziej konsekwentnie dokładne i szczegółowe wyniki ze wszystkich przetestowanych przez nas witryn. Nie ma znaczenia, ile lub jak mało wiesz o kimś, BeenVerified będzie w stanie go wyśledzić i dostarczyć Ci wyczerpujący raport. Te raporty wyglądają świetnie, są łatwe do odczytania i dzielą często złożone dane na łatwo przyswajalne sekcje.

Podstawowa subskrypcja BeenVerified kosztuje zaledwie 26,89 USD miesięcznie lub jeśli chcesz zarejestrować się na dłużej, możesz zapłacić zaledwie 17,48 USD miesięcznie za trzymiesięczny pakiet. Biorąc pod uwagę wysokiej jakości usługi oferowane przez firmę BeenVerified, stanowi to doskonały stosunek jakości do ceny.

Wszyscy użytkownicy mają dostęp do pulpitu nawigacyjnego BeenVerified, narzędzia komputerowego, które umożliwia łatwe zarządzanie wszystkimi wyszukiwaniami. Oferują również doskonałe, łatwe w użyciu aplikacje na urządzenia z systemem iOS i Android. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, personel pomocniczy BeenVerified jest zawsze pod ręką i bardzo chętnie reaguje na wszelkie pytania.

2. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder to niezwykle niezawodna witryna do sprawdzania przeszłości, która prawie za każdym razem może generować dokładne wyniki. Przetestowaliśmy go nawet, wprowadzając mylące lub błędne informacje, a mimo to w większości przypadków udało się zebrać właściwe informacje. TruthFinder to naprawdę solidne narzędzie badawcze i jeśli chcesz się o kimś dowiedzieć, ale masz tylko trochę informacji do przekazania, jest to świetny zakład.

Sprawdź -   Czy mogę przeprowadzić weryfikację bez numeru ubezpieczenia społecznego?

TruthFinder zwraca wyniki dość szybko, a informacje są przedstawione w raporcie, który jest dobrze zorganizowany i łatwy w nawigacji. Dostępny jest przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny, który jest pięknie zaprojektowany i naprawdę pomaga w zarządzaniu wyszukiwaniem.

Nasz zespół badawczy był również pod wrażeniem obsługi klienta TruthFinder. Jest dostępny przez całą dobę i pod bezpłatnym numerem, co oznacza, że ​​możesz pomóc, kiedy tylko tego potrzebujesz i nie musisz płacić ani grosza za ten przywilej.

3. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate to doskonały wybór, jeśli potrzebujesz szybko uzyskać informacje. Jak sama nazwa wskazuje, Instant CheckMate generuje pełne raporty z kontroli w tle szybciej niż prawie jakakolwiek inna witryna, którą testowaliśmy. Ta prędkość nie oznacza również, że jest mniej dokładny. Nasze testy wykazały, że Instant CheckMate ma niezwykle wysoki współczynnik dokładności, a ich raporty są dobrze zaprojektowane i łatwe do zrozumienia.

Natychmiastowy CheckMate kosztuje 34,78 USD miesięcznie lub możesz zapłacić 27,82 USD za trzymiesięczną subskrypcję. Oznacza to, że nie jest to najtańsza witryna, ale zapewnia stosunek jakości do ceny, a jeśli potrzebujesz szybkich wyników, z pewnością jest wart swojej ceny.

Pulpit nawigacyjny Instant CheckMate jest schludny i łatwy w nawigacji, a ich aplikacje były szczególnie imponujące. Można je pobrać na urządzenia z systemem Android i iOS i sprawić, że wyszukiwanie Instant CheckMate będzie prawdziwą przyjemnością. Dzięki pomocnemu zespołowi pomocy technicznej Instant CheckMate jest kolejną świetną witryną służącą do sprawdzania przeszłości.

Jakie informacje zawiera weryfikacja właściciela?

Wszystkie polecane w tym artykule witryny sprawdzające przeszłość zapewnią kompleksowy wgląd w każdego, kogo chcesz zbadać. Właściciele będą korzystać z różnych witryn do wyszukiwania, ale zwrócą wiele tych samych informacji.

To, jakie dokładnie informacje zobaczy właściciel mieszkania, będzie zależało od wielu różnych czynników. Różne strony sprawdzające przeszłość wynajmującego podają różne informacje. W zależności od kraju, w którym mają siedzibę, przepisy stanowe mogą różnić się pod względem informacji, do których mają dostęp. Ponadto niektórzy właściciele są zainteresowani tylko niektórymi informacjami (zwykle dokumentami finansowymi) i nie są zbyt zainteresowani resztą.

Ale ogólnie rzecz biorąc, sprawdzenie przeszłości właściciela najprawdopodobniej ujawni następujące informacje:

Okręgowe lub stanowe rejestry karne – niektórzy właściciele nie są chętni do wynajmowania mieszkań osobom z wcześniejszym rejestrem karnym, zwłaszcza jeśli obejmuje to określone przestępstwa, takie jak zażywanie narkotyków lub przestępstwa finansowe. Dlatego czek wynajmujący często ujawnia, czy masz w aktach takie przestępstwa.
Rejestr przestępców seksualnych – nie każdy stan zezwala właścicielom na dyskryminację przestępców seksualnych, ale wielu nadal to robi, a wielu właścicieli niechętnie wynajmuje najemcom wpisanym do rejestru przestępców seksualnych.
Dowód dochodu – większość właścicieli jest najbardziej zaniepokojonych tym, że co miesiąc otrzymują czynsz. Potwierdzenie dochodów jest zatem kluczowe, aby upewnić się, że potencjalni najemcy mają wystarczające środki na pokrycie czynszu.
Raport kredytowy – Twój raport kredytowy daje właścicielom szerszy wgląd w Twoją historię finansową i potwierdza, czy odpowiadasz za pieniądze. Nie widzą Twojej oceny kredytowej, ale widzą takie rzeczy, jak kwoty pożyczek, bankructwa, długi, które spłacasz, oraz czy w przeszłości byłeś pozwany za niepłacenie czynszu.
Referencje dotyczące wynajmującego – właściciele najprawdopodobniej zwrócą się do poprzednich właścicieli, aby zapytać o typ najemcy, którym byłeś, czy zapłaciłeś czynsz na czas, jak dbałeś o nieruchomość itd.
Historia eksmisji – Właściciele mogą sprawdzić, czy masz akta pozwu o eksmisję z poprzedniego lokalu. Mogą również sprawdzić to u Twoich poprzednich sędziów wynajmujących.
Historia zatrudnienia – Właściciele mogą sprawdzić, czy jesteś obecnie zatrudniony i czy masz historię bezrobocia. Mogą również skontaktować się z poprzednimi pracodawcami w celu uzyskania referencji.

Sprawdź -   Jak patrzeć, jak piłka spada w sylwestra

Nie wszyscy wynajmujący będą wyszukiwać lub rozważać wszystkie te informacje, ale wielu to zrobi, dlatego warto z wyprzedzeniem wiedzieć, do jakich informacji o Tobie mogą mieć dostęp.

Czy kontrole przeszłości właściciela są regulowane?

Jeśli wynajmujący zdecyduje się skorzystać z witryny służącej do sprawdzania przeszłości klientów, jak to robi większość, jego wyszukiwania będą podlegać ustawie Fair Credit Reporting Act (FCRA). Przepisy te ograniczają to, jakie informacje będą udostępniane właścicielom i określają, z czego mogą, a czego nie mogą korzystać przy podejmowaniu decyzji.

Właściciele nie są jednak zobowiązani do korzystania z witryn kontrolnych dla konsumentów. Właściciele korporacyjni zazwyczaj to robią, ale jeśli właściciel wynajmuje tylko jedną nieruchomość, może nie chcieć tego robić. W takim przypadku najprawdopodobniej skorzystają z witryny takiej jak ta, którą poleciliśmy w tym artykule.

W takim przypadku przepisy FCRA nie będą miały zastosowania.

Jest jeden akt prawny, którego wszyscy wynajmujący muszą przestrzegać. Fair Housing Act stanowi, że żaden właściciel nie może dyskryminować najemcy ze względu na rasę lub kolor skóry, religię, narodowość, stan cywilny, wiek, niepełnosprawność, płeć lub ciążę.

Sprawdzenie przeszłości ujawni wiele z tych informacji, ale jeśli właściciel wykorzystuje je jako wymówkę, aby nie wynajmować Ci nieruchomości, łamie prawo.

Wniosek

Dokładne informacje, które wynajmujący przyjrzy się podczas weryfikacji najemcy, różnią się w zależności od tego, w jaki sposób przeprowadzają kontrolę, w jakim stanie się znajdują i jakie informacje są zainteresowane.

W tym artykule wyjaśniliśmy, z jakim typem informacji korzystają najczęściej i jakie przepisy regulują ten proces.

Ujawniliśmy również korzyści płynące z sprawdzenia swojej przeszłości przed podjęciem decyzji o wynajęciu nieruchomości i zaproponowaliśmy trzy najlepsze witryny sprawdzające przeszłość, które można w tym celu wykorzystać.

Czy masz jakieś doświadczenie w przeprowadzaniu kontroli przeszłości wynajmującego? Jakich informacji szukałeś? Być może byłeś narażony na przeszłość właściciela i odmówiono Ci własności z powodu tego, co znaleźli. Zawsze pomocne jest zapoznanie się z doświadczeniami i radami czytelników, więc podziel się nimi z nami, korzystając z pola komentarza poniżej.