Kalkulator ułamkowy na Androida z rozwiązaniami krok po kroku

Matematyka może przysporzyć trudności nawet najbardziej błyskotliwym umysłom spośród nas. Jeśli często zmagasz się (lub ktoś, kogo znasz) z matematyką, nie jesteś sam. Z drugiej strony istnieje cała gama aplikacji mobilnych, które mogą Ci pomóc podczas trudnych wykładów z matematyki. Jedną z takich aplikacji, z którą niedawno się spotkałem, jest DLD Calc, darmowy kalkulator ułamków na Androida, który odciąża Twoje barki, jeśli chodzi o rozwiązywanie nawet najbardziej zniechęcających problemów z ułamkami. Aplikacja wyświetla każdy krok w obliczeniu z udziałem ułamków, aby pomóc uczniom podstaw matematyki znaleźć błędy we własnych rozwiązaniach. Szczegóły po przerwie.

Na pierwszy rzut oka, DLD Cal wydaje się prostą aplikacją kalkulatora bez wartości dodanej, ale sięgnij głębiej, a przekonasz się, że jest to niezwykle poręczne narzędzie, które nie tylko daje odpowiedź na trudne obliczenia. To, co odróżnia go od standardowego kalkulatora, polega na tym, że pokazuje całe rozwiązanie, krok po kroku. Układ DLD Calc wygląda dość podobnie do standardowej aplikacji kalkulatora.

DLD Calc

Jeśli chodzi o jej funkcjonalność, możesz używać tej aplikacji do wykonywania wszystkich podstawowych obliczeń arytmetycznych, a także rozwiązywania złożonych ułamków. Automatycznie rejestruje wartość wejściową i wyświetla ją nad układem przycisków.

Kalkulator oferuje wszystkie funkcje, które można znaleźć w każdym standardowym kalkulatorze nienaukowym. Układ jest również zoptymalizowany pod kątem orientacji poziomej; klawiatura jest automatycznie dzielona na dwie grupy, po jednej z każdej strony ekranu.

DLD Calc_Lcapes

Po naciśnięciu przycisku Równa się rozwiązanie krok po kroku zostanie wyświetlone na osobnym ekranie, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

Uwaga redaktora: Zwróć uwagę, że aplikacja nie pomija nawet najmniejszych i najprostszych kroków w obliczeniach. Nie tylko dostarcza im szybkich odpowiedzi, które pomagają im przyspieszyć wykonywanie zadań matematycznych; w rzeczywistości uczy ich, jak samodzielnie znaleźć odpowiedzi.

DLD Calc_Result

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Sklepie Play. Możesz go pobrać na swoje urządzenie z Androidem, korzystając z linku podanego poniżej.

Zainstaluj DLD Calc ze Sklepu Play