Kamera z gwizdkiem nasłuchuje sygnału dźwiękowego i robi zdjęcie

Co by było, gdybyś mógł zrobić zdjęcie telefonem z Androidem bez konieczności naciskania przycisku migawki lub naciskania jednego z klawiszy? Jeśli myślisz, że to sztuczka wyzwalana zegarem, pomyśl jeszcze raz. Whistle Camera – Selfie & More to aplikacja na Androida, która jest aktywowana przez gwizdek; skupiasz się na temacie, gwizdasz, a aplikacja robi zdjęcie. Możesz ustawić minutnik, a gwizdek go aktywuje. Alternatywnie możesz zawsze nacisnąć przycisk migawki lub klawisz zwiększania głośności, aby zrobić zdjęcie za pomocą aplikacji, która może używać zarówno przedniego, jak i tylnego aparatu w telefonie do robienia zdjęć.

Zanim przejdziemy do szczegółów, być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego chcesz robić zdjęcia za pomocą gwizdka. Domyślna aplikacja aparatu rezerwuje przyciski zwiększania / zmniejszania głośności do robienia zdjęcia, więc po co to polecenie? Odpowiedzią są roztrzęsione obrazy. Trudno utrzymać pewną rękę podczas robienia zdjęć telefonem, a osobom z większymi urządzeniami jest to trudniejsze.

Po ustawieniu ostrości na obiekcie poruszanie palcami w celu naciśnięcia klawiszy głośności lub spustu migawki może spowodować utratę ostrości obiektu lub roztrzęsienie obrazu. To, co znacznie zmniejsza jitter, to trzymanie urządzenia obiema rękami, alternatywnie możesz złożyć jedną rękę na klatce piersiowej, a drugą oprzeć na niej podczas ustawiania ostrości, ale jak robisz zdjęcie? „… Może tylko gwizdek. Umiesz gwizdać, prawda… ”

Uruchom aplikację i wydaj najsłabszy gwizdek, na jaki możesz sobie pozwolić. Na telefonie pojawi się gwizdek grochu, który oznacza, że ​​aplikacja Cię usłyszała i zdjęcie zostało zrobione.

gwizdać

Możesz ustawić minutnik, dotykając zegara, dotknij go kilka razy, aby wydłużyć czas opóźnienia

regulator czasowy

Aplikacja odlicza czas na ekranie Twojego telefonu. Możesz użyć suwaka u góry, aby powiększyć lub pomniejszyć. Możesz dotknąć i przytrzymać na ekranie, aby ustawić ostrość aparatu na konkretnej części i włączyć lub wyłączyć lampę błyskową. Ponieważ aplikacja łączy się również z przednim aparatem, możesz ustawić timer i użyć go do zrobienia fajnego selfie.

odliczanie

Jeśli uważasz, że aplikacja jest zbyt wrażliwa na dźwięk i robi zdjęcia w odpowiedzi na najmniejsze skrzypienie krzesła lub deski podłogowej, możesz zarządzać czułością aplikacji na gwizd. Naciśnij przycisk koła zębatego iw menu, które się pojawi, wybierz czułość aplikacji i ustaw rozdzielczość obrazu.

rozmiar zdjęcia poziom gwizdka

Nazwa aplikacji sugeruje, że chodziło o robienie dobrych selfie, ale sugeruje, że możesz używać telefonu jako kamery samochodowej i robić zdjęcia bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Jedynym błędem, który zauważyliśmy, było to, że jeśli nie istnieje aplikacja i uśpisz ekran, aplikacja ulegnie awarii.

Pobierz Whistle Camera – Selfie & More ze sklepu Google Play

[via XDA Developers Forum ]