Udostępnij teraz w social media:

Niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 skarżyli się, że ich komputer / laptop nie jest w stanie wykryć karty graficznej NVIDIA. Główne skargi pochodzą od użytkowników laptopów z systemem Windows 10, a następnie komputerów stacjonarnych. Od przestarzałych sterowników po problemy z BIOS-em istnieje wiele powodów, dla których dedykowana karta graficzna NVIDIA nie jest odbierana przez system.

Karta graficzna nie została wykryta przez system Windows 10?

Oto kilka rozwiązań, które pomogą rozwiązać problem z nierozpoznaną kartą graficzną NVIDIA.

1. Włącz kartę graficzną NVIDIA

Czasami ten problem może wystąpić, jeśli karta graficzna jest wyłączona w Menedżerze urządzeń. Najważniejszym rozwiązaniem dla niewykrytej karty graficznej NVIDIA jest sprawdzenie, czy jest ona wyłączona w Menedżerze urządzeń. Oto jak możesz to zrobić.

Otwórz Menedżera urządzeń. Teraz poszukaj kart graficznych i kliknij znak strzałki w lewo, aby rozwinąć. Jeśli karta graficzna NVIDIA jest wyłączona, zobaczysz opcję wyszarzenia. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę graficzną NVIDIA i wybierz opcję Włącz. komputer.

Sprawdź -   Jak ręcznie zainstalować najnowsze sterowniki NVIDIA w systemie Windows 10

2. Ręcznie zaktualizuj sterowniki

Inną metodą wykrycia karty graficznej NVIDIA przez system Windows 10 jest aktualizacja do najnowszych sterowników. Oto jak możesz to zrobić:

Otwórz Panel sterowania i wybierz Programy> Odinstaluj program. Teraz usuń całe oprogramowanie związane z NVIDIA. Aby to zrobić, zaznacz oprogramowanie i kliknij kolejno odinstaluj. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby całkowicie usunąć sterowniki i inne oprogramowanie. Pobierz najnowsze sterowniki NVIDIA zgodnie z numerem modelu karty NVIDIA z oficjalna strona NVIDIAPo pobraniu zainstaluj sterowniki, a system Windows powinien wykryć Twoją kartę graficzną.

3. Włącz dedykowany procesor graficzny w systemie BIOS

W niektórych przypadkach system Windows 10 nie będzie w stanie wykryć procesora graficznego, chyba że zostanie on aktywowany w ustawieniach systemu BIOS. Aby włączyć dedykowaną kartę graficzną z systemu BIOS, wykonaj następujące kroki

Wyłącz komputer i uruchom ponownie w trybie BIOS. Możesz przejść do trybu BIOS podczas ponownego uruchamiania komputera, naciskając kilka razy klawisz F2 lub Del. W ustawieniach BIOS przejdź do Chipset> Konfiguracja GPU. W tej sekcji musisz zlokalizować funkcję dGPU. Po znalezieniu funkcji dGPU włącz ją. Naciśnij klawisz F10, aby zapisać ustawienia i uruchomić ponownie. Po zrestartowaniu system wykryje procesor graficzny NVIDIA. Możesz również sprawdzić oficjalną stronę producenta komputera, aby sprawdzić, czy dostępna jest aktualizacja systemu BIOS. Postępuj zgodnie z instrukcjami do rdzenia wymienionego na stronie producenta, ponieważ nie możesz zaryzykować z BIOS-em systemu.

Sprawdź -   Dlaczego smartfony nie mogą robić rozmytych zdjęć w tle

4. Korzystanie z wiersza polecenia

Możesz także użyć wiersza polecenia, aby zmusić komputer do wykrycia karty graficznej NVIDIA.

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Wpisz lub wklej następujące polecenie i naciśnij Enter.

credit /set pciexpress force disable

Po wykonaniu polecenia zamknij wiersz polecenia, odinstaluj sterowniki NVIDIA i spróbuj ponownie je zainstalować.

5. Zaktualizuj system Windows

Aktualizacja systemu Windows może również pomóc w ograniczeniu problemu bez wykrycia dedykowanego procesora graficznego. Istnieje wiele zbiorczych i autonomicznych aktualizacji wydanych przez Microsoft, które naprawiają takie błędy. Aby zaktualizować system Windows:

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do aktualizacji i zabezpieczeń. Wybierz kartę Windows Update. Kliknij Sprawdź aktualizacje. Pozwól systemowi Windows pobrać najnowsze aktualizacje na swój komputer. Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer. Mamy nadzieję, że problem związany z HDMI zostanie rozwiązany po ponownym uruchomieniu.

Sprawdź -   Jak planować zadania w systemie macOS

6. Odinstaluj Windows Update

Czasami Windows Update może uszkodzić sterowniki GPU. Ta poprawka jest przeznaczona głównie dla systemów, których procesor graficzny działał poprawnie do czasu aktualizacji. Aby odinstalować ostatnią aktualizację, wykonaj następujące kroki

Otwórz aplikację Ustawienia Przejdź do aktualizacji i zabezpieczeń> Aktualizacje systemu Windows Kliknij Wyświetl historię aktualizacji Na następnym ekranie kliknij Odinstaluj aktualizacje

Odinstaluj aktualizacje w systemie Windows 10

Przewiń listę, która się otworzy, i sprawdź, czy pojawiła się ostatnia aktualizacja systemu Windows. Wybierz aktualizację i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby odinstalować. Teraz uruchom ponownie komputer

Wniosek

Problem z kartą graficzną NVIDIA jest dość powszechny wśród użytkowników. Jednak dzięki rozszerzonej społeczności użytkowników istnieje wiele poprawek i rozwiązań umożliwiających rozwiązanie problemu z wykrywaniem GPU w systemie Windows 10. Jeśli znasz poprawkę, która może pomóc społeczności, możesz ją udostępnić w sekcji komentarzy poniżej.

newsblog.pl

BIULETYN