Karty Eksploratora plików nie są wyświetlane w systemie Windows 11? Wypróbuj 6 najlepszych poprawek!

Udostępnij teraz w social media:

Zamiast wypuszczać nowe funkcje z dużymi corocznymi aktualizacjami, Microsoft wprowadza nowe zmiany z upuszczaniem funkcji. W rzeczywistości, jak dowiedzieliśmy się w naszym wyjaśnieniu dotyczącym systemu Windows 12, gigant z Redmond przechodzi do nowej kadencji aktualizacji z funkcją „Momenty” spadającą w 2023 r. Ale tuż przed tym Microsoft dodał obsługę kart do Eksploratora plików z aktualizacją systemu Windows 11 22H2. Jednak niektórzy użytkownicy nie doświadczyli jeszcze najnowszego interfejsu Eksploratora plików. Wielu użytkowników raport że karty Eksploratora plików nie są wyświetlane, pomimo zainstalowania aktualizacji systemu Windows 11 22H2. Dlatego w tym artykule przedstawiamy szczegółowy przewodnik, jak naprawić problem „Nie wyświetlają się karty Eksploratora plików” w systemie Windows 11.

Napraw karty Eksploratora plików, które nie są wyświetlane w systemie Windows 11 (2023)

W tym samouczku uwzględniliśmy sześć różnych metod przywracania kart Eksploratora plików w systemie Windows 11. Możesz rozwinąć poniższą tabelę i postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

1. Zaktualizuj do wersji Windows 11 22H2

Przede wszystkim upewnij się, że Twój komputer jest zaktualizowany do wersji Windows 11 22H2 (zwanej także aktualizacją Windows 11 2022). Obsługa kart w Eksploratorze plików została oficjalnie dodana do stabilnego kanału Windows 11 po aktualizacji 22H2. Musisz mieć system Windows 11 w wersji 22621.675 lub nowszej (KB5019509, 18 października). Jeśli więc chcesz, aby karty Eksploratora plików działały domyślnie, musisz zainstalować tę kompilację po aktualizacji 22H2.

  Napraw błąd WOW51900314 w systemie Windows 10

1. Aby sprawdzić wersję systemu operacyjnego, użyj skrótu klawiaturowego systemu Windows 11 „Windows + R”. Spowoduje to otwarcie monitu Uruchom. Teraz wpisz winver i naciśnij Enter.

2. Tutaj sprawdź, czy korzystasz z najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 22H2 (kompilacja 22621.675 lub nowsza).

3. Jeśli korzystasz ze starszej wersji, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem i dowiedz się, jak zainstalować aktualizację systemu Windows 11 22H2.

4. Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji otwórz Eksplorator plików, aby zobaczyć nowy interfejs użytkownika z kartami. Chociaż stabilna aktualizacja kanału nie pozwala przenosić kart ani wyciągać kart w celu otwierania nowych okien, funkcje te są testowane w kanałach Dev i Beta. Obejrzyj nasze najnowsze Windows 11 zawiera wideo z YouTube zobaczyć go w akcji.

2. Wymuś włączanie kart w Eksploratorze plików za pomocą ViVeTool

Jeśli karty Eksploratora plików nie są wyświetlane w systemie Windows 11 nawet po zainstalowaniu aktualizacji 22H2, może być konieczne wymuszenie włączenia tej funkcji za pomocą ViVeTool. Napisaliśmy już szczegółowy samouczek dotyczący włączania kart w Eksploratorze plików w systemie Windows 11, więc postępuj zgodnie z tym przewodnikiem. Po wykonaniu poleceń jestem prawie pewien, że karty zostaną włączone dla Eksploratora na twoim komputerze.

3. Uruchom ponownie Eksploratora Windows

Często Eksplorator plików nie pokazuje nowych funkcji i dodatków z powodu starych procesów działających w tle. Problem jest szczególnie złożony, gdy nie uruchamiasz regularnie komputera. Jeśli jednak ręcznie zrestartujemy drzewo procesów, zacznie ono pokazywać nowe zmiany. Uruchommy więc ponownie Eksploratora Windows i miejmy nadzieję, że pojawią się zakładki w Eksploratorze plików.

1. Aby ponownie uruchomić Eksploratora Windows, naciśnij skrót klawiaturowy „Ctrl + Shift + Esc”, aby otworzyć Menedżera zadań. Teraz w zakładce „Procesy” wybierz „Eksplorator Windows” i kliknij „Uruchom ponownie zadanie”.

  Jak wyłączyć skrót klawiszowy Win w systemie Windows 10

3. Teraz wszystkie elementy systemu Windows zostaną natychmiast ponownie załadowane. Jeśli karty Eksploratora plików nie wyświetlały się wcześniej w systemie Windows 11, prawdopodobnie to załatwi sprawę.

4. Wyczyść pamięć podręczną Eksploratora plików

1. Jeśli Eksplorator plików nadal nie wyświetla kart w systemie Windows 11, wyczyść pamięć podręczną związaną z Eksploratorem. Aby to zrobić, naciśnij „Windows + E”, aby otworzyć Eksplorator plików. Teraz kliknij ikonę z trzema kropkami w menu w górnym rzędzie i wybierz „Opcje” z menu rozwijanego.

2. Tutaj, w zakładce „Ogólne”, kliknij przycisk „Wyczyść” obok „Wyczyść historię Eksploratora plików” u dołu. Teraz kliknij Zastosuj -> OK. Spowoduje to usunięcie historii Eksploratora plików i prawdopodobnie wyświetlenie kart w natywnym menedżerze plików.

3. Oprócz tego zaleca się wyczyszczenie pamięci podręcznej systemu w systemie Windows 11, postępując zgodnie z naszym połączonym przewodnikiem.

5. Uruchom Kontroler plików systemowych (SFC)

Jeśli karty Eksploratora plików nie pojawiają się, uruchom narzędzie SFC, które sprawdza i weryfikuje wszystkie pliki systemowe. Zapewni to, że żaden z plików systemowych Windows 11 nie jest uszkodzony. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz „cmd”. Teraz kliknij „Uruchom jako administrator” w prawym okienku.

2. Następnie wprowadź poniższe polecenie w oknie wiersza polecenia i naciśnij Enter. Pozwól mu zakończyć proces, a następnie uruchom ponownie komputer. Następnie sprawdź, czy zakładki pojawiają się w Eksploratorze plików w systemie Windows 11, czy nie.

SFC /scannow

6. Ponownie zainstaluj aktualizację systemu Windows 11 22H2

Jeśli do tej pory nic nie zadziałało, prawdopodobnie musisz ponownie zainstalować aktualizację systemu Windows 11 22H2 na swoim komputerze. Z pewnością przywróci zakładki do Eksploratora plików, ułatwiając wielozadaniowość. Oto jak się do tego zabrać.

1. Naciśnij „Windows + I”, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows i przejdź do „Windows Update” z lewego paska bocznego. Następnie kliknij „Historia aktualizacji” w prawym okienku.

  Jak wygenerować identyfikator GUID za pomocą programu PowerShell w systemie Windows 10

2. Teraz przewiń w dół i poszukaj opcji „Odinstaluj aktualizacje”. Kliknij, aby go otworzyć.

3. Tutaj przejrzyj wszystkie ostatnio zainstalowane aktualizacje i poszukaj wersji 22H2. Teraz kliknij „Odinstaluj” obok niego i uruchom ponownie komputer. Jeśli kompilacja 22H2 nie pojawia się tutaj, musisz przeprowadzić czystą instalację systemu Windows 11.

4. Na koniec ponownie sprawdź dostępność aktualizacji w Ustawieniach systemu Windows i ponownie zainstaluj aktualizację systemu Windows 11 22H2. Następnie zainstaluj następną aktualizację (KB5019509), a karty Eksploratora plików powinny pojawić się w systemie Windows 11.

Pobierz karty w Eksploratorze plików w systemie Windows 11

W ten sposób możesz uzyskać zakładki w Eksploratorze plików, jeśli nie pojawiały się one wcześniej w systemie Windows 11. Jak wspomnieliśmy powyżej, musisz mieć kompilację Windows 11 22H2, aby uzyskać dostęp do funkcji kart. Więc zanim spróbujesz jakiejkolwiek poprawki, zaktualizuj swój komputer. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz uzyskać nagrywanie ekranu w narzędziu Snipping Tool w systemie Windows 11, postępuj zgodnie z naszym połączonym przewodnikiem. A jeśli chcesz włączyć i używać Internet Explorera w systemie Windows 11, nasz samouczek Cię obejmuje. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzach poniżej.

x