KB4515384 przerywa dźwięk w systemie Windows 10

Firma Microsoft wydała KB4515384 10 września 2019 r., A ta aktualizacja powoduje problemy. Wygląda na to, że wielu użytkowników psuje dźwięk, a Reddit ma już kilka wątków z prośbą o pomoc. Jeśli ta aktualizacja jest w kolejce do pobrania lub zainstalowania w systemie, dobrym pomysłem może być wstrzymanie się z instalacją. Jeśli masz już problemy z dźwiękiem, sprawdź, czy aktualizacja została zainstalowana i przywróć ją. Jeśli nie możesz przywrócić, mamy rozwiązanie KB4515384 zepsutego dźwięku, które może działać.

Poprawka: KB4515384 przerywa dźwięk

Jeśli zainstalowałeś już KB4515384 i chcesz spróbować rozwiązać problem z dźwiękiem, zanim spróbujesz go odinstalować, istnieje naprawdę jedyne rozwiązanie, które możesz wypróbować. Otwórz ustawienia dźwięku Panelu sterowania.

Na karcie Odtwarzanie kliknij dwukrotnie głośniki, aby otworzyć ich Właściwości. Okno właściwości powinno mieć jednak zakładkę „Ulepszenia”, może jej brakować, jak na poniższym zrzucie ekranu. Jeśli karta tam jest, przejdź do niej i włącz wszystkie ulepszenia, a następnie kliknij Zastosuj. Następnie wyłącz je wszystkie i ponownie kliknij Zastosuj.

Wstrzymaj aktualizacje

Jeśli nie zainstalowałeś aktualizacji KB4515384, najlepiej wstrzymać aktualizacje na chwilę. Aby wstrzymać aktualizacje w systemie Windows 10, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Wybierz kartę Windows Update i kliknij „Opcje zaawansowane”. Przewiń w dół do sekcji Wstrzymaj aktualizacje i wybierz z menu, jak długo chcesz je wstrzymać. Zalecamy co najmniej dwa tygodnie, ale miesiąc też nie jest zły.

Odinstaluj aktualizacje

Jeśli zainstalowałeś już aktualizację, a podana powyżej poprawka nie działa, możesz odinstalować aktualizację. Aby odinstalować aktualizację, otwórz Panel sterowania i wybierz kolejno Program> Odinstaluj program.

Kliknij „Wyświetl zainstalowane aktualizacje” w kolumnie po lewej stronie. W okienku po prawej stronie przejrzyj listę aktualizacji, aż znajdziesz KB4515384. Wybierz go i kliknij przycisk Odinstaluj u góry. Uruchom ponownie system po odinstalowaniu aktualizacji. Następnie pamiętaj, aby wstrzymać aktualizacje, aby nie zostały ponownie zainstalowane.

Inne problemy z KB4515384

Wydaje się, że po tej aktualizacji problemy z dźwiękiem są powszechne, jednak istnieją inne problemy, takie jak łączność sieciowa i awarie aplikacji, które zgłaszają niektórzy użytkownicy. Zasadniczo, jeśli masz tę aktualizację i nic nie wygląda na zepsute, masz więcej szczęścia. Jeśli nagle zaczęły pojawiać się nowe problemy z systemem operacyjnym, przyczyną może być ta aktualizacja.

To nie był dobry miesiąc na aktualizacje systemu Windows. Niedawno pojawiła się aktualizacja, która zepsuła wyszukiwanie systemu Windows i spowodowała wysokie zużycie procesora.

x