Firma Microsoft wydała KB4515384 10 września 2019 r., A ta aktualizacja jest problematyczna. Wygląda na to, że psuje audio wielu użytkownikom, a Reddit ma już kilka wątków z prośbą o pomoc. Jeśli ta aktualizacja znajduje się w kolejce do pobrania lub zainstalowania w systemie, dobrym pomysłem może być wstrzymanie się z instalacją. Jeśli masz już problemy z dźwiękiem, sprawdź, czy aktualizacja została zainstalowana i wycofaj ją. Jeśli nie możesz cofnąć, mamy rozwiązanie problemu z łamaniem dźwięku KB4515384, które może działać.

Poprawka: KB4515384 przerywa dźwięk

Jeśli masz już zainstalowaną wersję KB4515384 i chcesz spróbować rozwiązać problem z dźwiękiem przed przystąpieniem do odinstalowania, istnieje naprawdę jedyne rozwiązanie, które możesz wypróbować. Otwórz ustawienia dźwięku w Panelu sterowania.

Sprawdź -   Jak wyświetlić argumenty wiersza polecenia uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10

Na karcie Odtwarzanie kliknij dwukrotnie głośniki, aby otworzyć ich właściwości. Okno właściwości powinno mieć zakładkę „Ulepszenia”, może być brakujące, jak na poniższym zrzucie ekranu. Jeśli karta jest dostępna, przejdź do niej i włącz wszystkie rozszerzenia, a następnie kliknij przycisk Zastosuj. Następnie wyłącz je wszystkie i ponownie kliknij Zastosuj.

Wstrzymaj aktualizacje

Jeśli nie zainstalowałeś aktualizacji KB4515384, najlepiej na chwilę wstrzymać aktualizacje. Aby wstrzymać aktualizacje w systemie Windows 10, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i bezpieczeństwo. Wybierz kartę Windows Update i kliknij „Opcje zaawansowane”. Przewiń w dół do sekcji Wstrzymaj aktualizacje i wybierz z menu, jak długo chcesz je wstrzymać. Zalecamy co najmniej dwa tygodnie, ale miesiąc też nie jest zły.

Sprawdź -   Jak przypiąć mysz do krawędzi ekranu w systemie Windows 10

Odinstaluj aktualizacje

Jeśli aktualizacja została już zainstalowana, a podana powyżej poprawka nie działa, możesz ją odinstalować. Aby odinstalować aktualizację, otwórz Panel sterowania i wybierz Program> Odinstaluj program.

Kliknij „Wyświetl zainstalowane aktualizacje” w kolumnie po lewej stronie. W okienku po prawej stronie przeglądaj listę aktualizacji, aż znajdziesz KB4515384. Wybierz go i kliknij przycisk Odinstaluj u góry. Uruchom ponownie system po odinstalowaniu aktualizacji. Następnie pamiętaj o wstrzymaniu aktualizacji, aby nie została ponownie zainstalowana.

Inne problemy KB4515384

Problemy z dźwiękiem wydają się występować po tej aktualizacji, jednak są też inne problemy, takie jak łączność sieciowa i awarie aplikacji zgłaszane przez niektórych użytkowników. Zasadniczo, jeśli masz tę aktualizację i nic nie wydaje się być zepsute, masz więcej szczęścia. Jeśli nagle masz nowe problemy z systemem operacyjnym, ta aktualizacja może być przyczyną.

Sprawdź -   Jak naprawić „Ten folder jest pusty” podczas podłączania iPhone'a w systemie Windows 10

To nie był dobry miesiąc na aktualizacje systemu Windows. Niedawno pojawiła się aktualizacja, która zepsuła Windows Search i spowodowała duże zużycie procesora.