Udostępnij teraz w social media:

Klawiatury bezprzewodowe istnieją już od dawna i sporo się zmieniły. Przekonasz się, że są dostępne w różnych odmianach w zależności od sposobu korzystania z klawiatury.

Niektóre klawiatury mają wbudowany touchpad. Świetnie, jeśli chcesz używać touchpada z komputerem stacjonarnym, ale nie chcesz dodawać kolejnego urządzenia peryferyjnego do swojego biurka.

Nie działa panel dotykowy klawiatury bezprzewodowej

Logitech produkuje jedne z najlepszych klawiatur do komputerów. Działają świetnie z każdym systemem operacyjnym; macOS, Linux i oczywiście Windows 10. Prawdopodobnie będziesz w stanie sprawić, by klawiatura Logitech działała płynniej w systemie Windows, ale zawsze są wyjątki.

Sprawdź -   Minecraft nie używa GPU? Jak zmusić Minecraft do korzystania z niego

Jeśli podłączyłeś klawiaturę bezprzewodową, która jest lub nie jest klawiaturą firmy Logitech, i nie możesz uruchomić touchpada, wypróbuj poniższe rozwiązania.

1. Odinstaluj i ponownie zainstaluj klawiaturę

Gdy klawiatura nie działa tak, jak działa, tj. Touchpad nie działa, często można rozwiązać problem, odinstalowując i ponownie instalując urządzenie.

Otwórz Menedżera urządzeń.
Rozwiń Klawiatury.
Kliknij prawym przyciskiem myszy klawiaturę bezprzewodową i wybierz Odinstaluj urządzenie.
Usuń klucz bezprzewodowy, którego klawiatura używa do łączenia się z systemem, lub anuluj sparowanie, jeśli jest to urządzenie Bluetooth.
Uruchom ponownie system.
Podłącz ponownie klucz sprzętowy lub sparuj klawiaturę.
Urządzenie zainstaluje się automatycznie i zacznie działać.

2. Sprawdź baterie

Klawiatura bezprzewodowa działa na baterie. Możesz używać prostych, jednorazowych suchych baterii lub akumulatorów. W obu przypadkach niski poziom naładowania baterii lub bateria, która jest osłabiona, uniemożliwi działanie klawiatury.

Wymień baterię klawiatury. Nawet jeśli widzisz, że nie jest niski, spróbuj wymienić baterię na nową / świeżą i wypróbuj gładzik.

Sprawdź -   Reme.IO to prosta usługa przypomnienia, która działa z Twoim e-mailem

3. Włącz touchpad

Touchpad na klawiaturze może być wyłączony. Sprawdź, czy na klawiaturze jest przełącznik, który może ją włączyć. Jeśli nie, spróbuj nacisnąć klawisze Fn + F8, aby włączyć touchpad.

4. Zainstaluj zastrzeżone sterowniki

Niektóre klawiatury, np. Klawiatury firmy Logitech, często są dostarczane z własnymi aplikacjami i / lub sterownikami. Zainstalowanie ich może być konieczne, aby klawiatura działała.

Sprawdź, czy są dostępne sterowniki. Mogą znajdować się na dysku z opakowaniem klawiatury lub możesz sprawdzić online, czy są dostępne sterowniki na oficjalnej stronie producenta klawiatury.

5. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą

Spróbuj uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą w systemie Windows 10.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I).
Przejdź do Aktualizacje i zabezpieczenia.
Wybierz Rozwiązywanie problemów.
Kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów.
Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą.

Sprawdź -   Jak korzystać z Google Maps na Samsung Galaxy Smartwatch

6. Usuń inne urządzenia peryferyjne

Jeśli klawiatura łączy się z systemem przez Bluetooth, spróbuj usunąć inne sparowane urządzenia Bluetooth. Jeśli klawiatura łączy się za pomocą klucza sprzętowego, odłącz inne urządzenia podłączone do systemu przez port USB, np. Telefon, odłącz go. Upewnij się, że klawiatura jest podłączona bezpośrednio do systemu, a nie przez koncentrator USB.

7. Wyczyść gładzik

Gładki mogą nie działać tak dobrze, jeśli są brudne, a brud z czasem gromadzi się w miarę użytkowania. Użyj bezpiecznego środka czyszczącego i wyczyść gładzik. Może pomóc gładzikowi działać lepiej.

Wniosek

Gładzik na klawiaturze bezprzewodowej powinien działać, jeśli działa sama klawiatura. Gładzik nie jest trudnym urządzeniem do skonfigurowania. W rzeczywistości w większości przypadków jest tak łatwy w użyciu jak mysz. Powyższe poprawki pomogą Ci rozpocząć pracę gładzika.