Klawiatura wpisuje nieprawidłowe litery (znaki) w systemie Windows 10? Oto poprawka

Udostępnij teraz w social media:

Klawiatura to podstawowe urządzenie wejściowe. Działa, nawet jeśli jesteś na ekranie rozruchowym lub w systemie BIOS. Sterowniki urządzenia rzadko stanowią problem i nie ma znaczenia, czy używasz klawiatury QWERTY lub Dvorak, czy też jest przewodowa lub bezprzewodowa, będzie działać dobrze.

Klawisze na klawiaturze są dość standardowe, chyba że kupiłeś klawiaturę dla określonego języka, np. Klawiatura może mieć arabskie litery lub może mieć pewne akcentowane znaki angielskie. Niezależnie od tego, co jest wydrukowane na fizycznej klawiaturze, prosta zmiana w systemie Windows 10 pozwoli ci używać go jako normalnej klawiatury w języku angielskim.

Klawiatura wpisuje nieprawidłowe litery

Klawiatura jest prostym sprzętem, ale zawiera wiele odmian danych wejściowych w zależności od lokalizacji / regionu, np. Klawiatura amerykańska będzie miała znak dolara na klawiszu czterech, a angielska będzie miała znak funta. To małe różnice, takie jak ta, ujawniają, gdzie miała być używana klawiatura. Zachowanie klawiatury można również zmodyfikować, zmieniając język wprowadzania w systemie Windows 10 lub uruchamiając skrypty, które zmienią jego mapę.

  Jak zainstalować profil kolorów na monitorze w systemie Windows

Jak naprawić nieprawidłowe wpisywanie liter na klawiaturze

Jak naprawić nieprawidłowe wpisywanie liter na klawiaturze

Jeśli twoja klawiatura wpisuje nieprawidłowe litery lub znaki niż te wydrukowane na fizycznych klawiszach, wypróbuj następujące rozwiązania.

1. Sprawdź układ klawiatury

Układ klawiatury jest określany przez system Windows 10, ale mógł wykryć nieprawidłowy układ. Możesz go zmienić na dowolny, który pasuje do Twojej klawiatury.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I).
Przejdź do Time & Language.
Wybierz kartę Język.
Wybierz dodany język i kliknij Opcje.
Sprawdź, czy został dodany prawidłowy układ klawiatury.
Aby dodać inny układ, kliknij przycisk Dodaj.
Wybierz inny układ z listy.
Usuń nieprawidłowy układ.

2. Sprawdź ustawienia języka

Możliwe, że przełączyłeś się na inny język i dane wejściowe z klawiatury są do niego dopasowane.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I).
Przejdź do Czas i język.
Wybierz kartę Język.
Sprawdź, czy na liście znajdują się języki inne niż te, w których zwykle piszesz.
Wybierz język do usunięcia.
Kliknij przycisk Usuń.

  Jak dodać wyróżnienie kursora w systemie Windows 10

3. Wyłącz skrypty i aplikacje

Jeśli masz uruchomione aplikacje i / lub skrypty, które modyfikują klawisze klawiatury lub zmieniają ich przypisanie, zamknij je wszystkie. Mogły zostać nieprawidłowo skonfigurowane i powodować wprowadzanie nieprawidłowych znaków. Skrypty AutoHotKey są często używane do zmiany przypisania klawiszy klawiatury. Zamknij skrypty AHK, jeśli jakieś są uruchomione.

W tej notatce wyłącz klawisz Num Lock. Twoja klawiatura może wprowadzać różne znaki, jeśli włączona jest funkcja Num Lock.

4. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą. Może być w stanie wykryć, czy przeszkadza mu coś innego niż skrypt lub ustawienie języka.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I).
Przejdź do Aktualizacji i bezpieczeństwa.
Wybierz kartę Rozwiązywanie problemów.
Kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów.
Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą i zastosuj wszystkie zalecane poprawki.

5. Odinstaluj i ponownie zainstaluj klawiaturę

Chociaż klawiatury są prostymi urządzeniami typu plug & play, istnieje sterownik odpowiedzialny za ich prawidłowe działanie. Odinstalowanie go i ponowna instalacja urządzenia może rozwiązać problemy z nim i jednocześnie ponownie zainstalować sterowniki

  Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10

Otwórz Menedżera urządzeń.
Rozwiń Klawiatury.
Kliknij klawiaturę prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie.
Uruchom ponownie system.
Klawiatura i jej sterowniki zostaną ponownie zainstalowane podczas rozruchu.

6. Problemy specyficzne dla aplikacji

Jeśli klawiatura wprowadzi niewłaściwą literę lub znak w określonej aplikacji, jest wysoce prawdopodobne, że ta aplikacja jest przyczyną problemu. Sprawdź każdy klawisz na klawiaturze w podstawowej aplikacji, takiej jak Notatnik. Jeśli litery i znaki zostały wprowadzone poprawnie, problem może tkwić w aplikacji, którą próbujesz wpisać.

Sprawdź ustawienia czcionek w aplikacji, aby upewnić się, że nie wybrałeś czcionki takiej jak Webdings.

Jeśli próbujesz wykonać skrót klawiaturowy, możliwe, że skrót został zablokowany w systemie Windows 10, ponownie zmapowany lub nie działa w określonej aplikacji. Sprawdź klawiaturę w różnych aplikacjach, aby określić, czy problem dotyczy konkretnej aplikacji.

7. Wypróbuj inną klawiaturę

Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj użyć innej klawiatury. Klawiatury są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Możesz kupić tańszy lub pożyczyć, aby sprawdzić, czy problem stanowi sprzęt.

Wniosek

Problemy z klawiaturą są rzadkie i zwykle ograniczają się do tego, że klawisz już nie reaguje. Błędnie wpisane znaki to problem, który należy rozwiązać, wykonując powyższe kroki. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz użyć skryptu, aby zmienić mapowanie klucza i poprosić o wprowadzenie prawidłowego znaku.

x