Kolekcja Master Chief w systemie Linux

Halo: The Master Chief Collection to pierwsze wydanie serii Halo na PC od 2004 roku. To wielka sprawa. Jeśli chcesz doświadczyć jednej z najlepszych serii strzelanek w historii na Linuksie, musisz ją kupić na Steamie.

Aby pobrać Halo: The Master Chief Collection na Steam dla Linux, upewnij się, że aplikacja Steam jest skonfigurowana na twoim komputerze. Następnie zaloguj się do aplikacji, kliknij „Sklep”, wyszukaj „Halo” i kup „The Master Chief Collection”. Lub kliknij ten link tutaj kupić za pośrednictwem Steam w przeglądarce internetowej.

Włącz grę Steam

Halo: The Master Chief Collection to gra wideo Microsoft Windows, a Xbox Game Studios nie planuje wypuszczenia jej natywnie na Mac OS lub Linux. Aby ta gra działała w systemie Linux, musisz włączyć Steam Play, co umożliwi grę.

Konfiguracja Steam Play w systemie Linux jest dość prosta. Aby go włączyć, otwórz „Ustawienia” w Steam. Następnie znajdź „Steam Play” i zaznacz pole obok „Włącz Steam Play dla wszystkich innych tytułów”. Lub, jeśli masz problemy z konfiguracją Steam Play w systemie Linux, skorzystaj z naszego szczegółowego przewodnika tutaj.

Instalowanie niestandardowego protonu

Domyślna wersja Protona, która jest dołączona do Steam Play, uruchomi Master Chief Collection w Linuksie. Nie pozwoli jednak użytkownikowi połączyć się z usługą Xbox Live, która jest wymagana do gry online. Zamiast tego musimy zainstalować zmodyfikowaną wersję Protona w Steam. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze.

Krok 2: Używając mkdir polecenie, utwórz nowy katalog o nazwie „compliancetools.d /.”

Steam Linux

mkdir -p ~/.steam/root/compatibilitytools.d/

Steam Flatpak dla Linux

mkdir -p ~/.var/app/com.valvesoftware.Steam/data/Steam/compatibilitytools.d/

Krok 3: Pobierz zmodyfikowany Proton z Github za pomocą wget.

cd /tmp
wget https://github.com/GloriousEggroll/proton-ge-custom/releases/download/4.21-GE-1-MCC-2/Proton-4.21-GE-1.tar.gz

Krok 4: Zainstaluj środowisko wykonawcze w katalogu, używając smoła.

tar xvf Proton-4.21-GE-1.tar.gz -C ~/.steam/root/compatibilitytools.d/

Lub, dla Flatpak.

tar xvf Proton-4.21-GE-1.tar.gz -C ~/.var/app/com.valvesoftware.Steam/data/Steam/compatibilitytools.d/

Krok 5: Wróć do Steam i znajdź pasek boczny po prawej stronie. Następnie kliknij Halo prawym przyciskiem myszy i wybierz przycisk „Właściwości” w menu prawym przyciskiem myszy.

Krok 6: W „Właściwościach” zlokalizuj „Wymuś użycie określonego narzędzia kompatybilności ze Steam Play” i zaznacz pole obok niego.

Kliknij menu rozwijane obok „Wymuś użycie określonego narzędzia kompatybilności ze Steam Play” i wybierz opcję „Proton-4.21-GE-1”.

Krok 7: Kliknij przycisk „Zamknij”, aby zamknąć okno właściwości.

Gdy Halo: The Master Chief Collection używa niestandardowej wersji Proton, okno logowania do Xbox Live będzie działać idealnie!

Instalowanie Halo: The Master Chief Collection w systemie Linux

Po zakupie gry za pośrednictwem Steam i uruchomieniu środowiska uruchomieniowego Steam Play na komputerze z systemem Linux, czas ją zainstalować. Aby zainstalować Halo: The Master Chief Collection na Steamie przez Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Poszukaj w bibliotece „Biblioteka” i kliknij ją myszą, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier wideo.

Krok 2: W sekcji „Biblioteka”, w której znajdują się twoje gry Steam, znajdź „Halo: The Master Chief Collection” i kliknij myszką, aby otworzyć stronę gry.

Krok 3: Znajdź niebieski przycisk „Zainstaluj” i kliknij go, aby rozpocząć instalację Halo: The Master Chief Collection. Możesz też kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać przycisk „Instaluj”, aby rozpocząć proces instalacji.

Krok 4: Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w Steam, aby skonfigurować grę na dysku twardym. Gdy to zrobisz, Halo: The Master Chief Collection rozpocznie instalację.

Po zakończeniu instalacji niebieski przycisk „Zainstaluj” w Halo: kolekcja Master Chief zmieni się w zielony przycisk „Odtwórz”.

Tworzenie konta Xbox Live

Granie w Halo: The Master Chief Collection w systemie Linux wymaga konta Xbox Live. Jeśli nie masz konta, musisz je utworzyć. Aby utworzyć nowe konto, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Uwaga: aby grać, nie potrzebujesz konta Xbox Live GOLD, ponieważ tej gry nie ma na Xbox.

Krok 1: Udaj się do oficjalna witryna Xbox i znajdź przycisk „Utwórz konto”. Następnie kliknij myszą. Wybranie tego przycisku spowoduje przejście do strony tworzenia nowego konta.

Krok 2: W polu „Utwórz konto” wpisz adres e-mail. Do działania nie musi to być adres e-mail Microsoft.

Krok 3: Wpisz bezpieczne hasło w polu „Utwórz hasło”.

Krok 4: Postępuj zgodnie z pozostałymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uruchomić nowe konto Xbox Live.

Grając w Halo: The Master Chief Collection

Wszystkie trudne konfiguracje do uruchomienia gry w systemie Linux zostały zakończone. Teraz, jeśli chcesz cieszyć się Halo, wykonaj następujące czynności.

Najpierw kliknij zielony przycisk „Graj” w Steam, aby uruchomić The Master Chief Collection na komputerze z systemem Linux. Usiądź wygodnie i poczekaj kilka minut, ponieważ uruchomienie gry może trochę potrwać.

Gdy kolekcja Master Chief zostanie uruchomiona na komputerze z systemem Linux, zobaczysz wyskakujące okienko z komunikatem: „Pozwól się zalogować”. W tym momencie zaloguj się do nowo utworzonego konta Xbox Live.

Po zalogowaniu się na konto Xbox Live w Halo: The Master Chief Collection wszystko jest gotowe. Od tego momentu znajdź „Halo: Reach” i wybierz go (ponieważ jest to jedyny tytuł Halo w grze), aby rozpocząć grę!

x