Kolektor Wi-Fi wyszukuje i gromadzi informacje o sieci bezprzewodowej

Udostępnij teraz w social media:

Jeden z producentów wysokiej jakości oprogramowania, Nirsoft, który wyprodukował kilkaset różnych przenośnych aplikacji dla systemu operacyjnego Windows, uruchomił teraz swoją pierwszą aplikację na Androida o nazwie Wifi Collector. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja umożliwia gromadzenie danych o sieciach bezprzewodowych w pobliżu. Ale oprócz tego określa również dokładne współrzędne lokalizacji za pomocą GPS urządzenia i eksportuje je do plików HTML, CSV, plików ustalanych na karcie lub obsługiwanych przez Google Earth. Aplikacja oferuje prosty i przejrzysty interfejs użytkownika inspirowany Holo i działa bezbłędnie nawet na słabszych telefonach i tabletach z Androidem.

Wifi Collector to pierwsza próba stworzenia aplikacji na platformę Android przez Nirsoft, a deweloper otwarcie stwierdził, że aplikacja może wcale nie być idealna. Niemniej jednak Wifi Collector nadal działa tak, jak powinno i nie napotkałem żadnych niezwykłych dziwactw, gdy testowałem go na własnym urządzeniu.

  Jak zainstalować pakiet Debiana na dowolnej dystrybucji Linuksa

Po uruchomieniu aplikacja wyświetla puste wartości dla informacji, które zbiera z urządzenia. Aby rozpocząć, najpierw dotknij „Start” w prawym górnym rogu i pozwól aplikacji Wifi Collector rozpocząć proces skanowania. Warto zauważyć, że aplikacja zużywa znaczną żywotność baterii podczas działania, więc polecam natychmiastowe zatrzymanie testu skanowania, gdy aplikacja nie jest już używana.

Wifi Collector_Scan

Aplikacja gromadzi odpowiednie dane w czasie rzeczywistym, w tym nazwę sieci i adres MAC punktu dostępowego, a także firmę, która wyprodukowała sprzęt, poziom sygnału, częstotliwość kanału, numer kanału, typ zabezpieczeń (WEP / WPA / WPA2), obsługę WPS oraz lokalizację sieci bezprzewodowej (współrzędne długości i szerokości geograficznej) pobrane z GPS.

Po zakończeniu zbierania danych Wifi Collector umożliwia wyeksportowanie ich do dowolnego pliku zewnętrznego w formacie CSV, HTML, KML lub rozdzielanym tabulatorami. Widzieliśmy w przeszłości, że prawie każda aplikacja firmy Nirsoft umożliwia eksportowanie informacji zebranych przez jej aplikacje do HTML i CSV, a Wifi Collector nie jest wyjątkiem. Ale co więcej, umożliwia również zapisanie go jako pliku rozdzielanego tabulatorami i pliku KML dla Google Earth, z których późniejszy umożliwia przeglądanie lokalizacji wszystkich zebranych sieci w samym Google Earth.

  Jak oszczędzać czas pracy baterii w systemie Ubuntu dzięki baterii Slimbook

Wifi Collector_Export Nazwa pliku Wifi Collector_Export

Wifi Collector wymaga do działania systemu Android 3.0 lub nowszego, a także aktywnego połączenia Wi-Fi i GPS. Jest dostępny bezpłatnie w Google Play.

Zainstaluj aplikację Wifi Collector ze Sklepu Play

x