Kontrola wersji roboczej śledzi zmiany dokumentów w DOCX, stronach i innych formatach [OS X]

Jedyną różnicą między profesjonalnym pisarzem a pijanym SMS-em jest możliwość edycji. Niektórzy pisarze postępują zgodnie z prostym procesem „Wstępnie napisz, napisz, przepisuj” i wydają się dobrze. Niektórzy z nas są zbyt krytyczni dla naszego własnego dobra i ostatecznie upuszczają tonę użytecznych treści w poszukiwaniu doskonałości. W pewnym momencie podczas ponownej edycji (to wszystko, co robimy) zdajemy sobie sprawę, że nie powinniśmy byli redagować jakiegoś słowa lub frazy, których nie jesteśmy w stanie sobie przypomnieć. W większości edytorów tekstu są wbudowane narzędzia do sprawdzania poprawek, które umożliwiają śledzenie historii tekstu. Microsoft Word umożliwia śledzenie zmian w dokumencie, Mac ma natywną historię wersji dla każdego pliku, i tak dalej. Teraz mamy rozwiązanie, które pozwala pisać w ulubionym edytorze, ale oddzielnie śledzić zmiany. Draft Control umożliwia śledzenie, wyszukiwanie, archiwizowanie i przywracanie zmian według własnego uznania. Istnieje zakup w aplikacji za 19,99 USD, który umożliwia jednoczesny dostęp do wielu dokumentów, a bezpłatna wersja pozwala edytować tylko jeden.

Aplikacja posiada bardzo prosty interfejs, bez widocznego szwu. Po prostu przeciągnij dokument do kontroli wersji roboczej, a rozpocznie śledzenie dokumentu. Możesz kontynuować pracę nad swoim dokumentem w normalny sposób, w międzyczasie Kontrola wersji roboczej będzie aktualizować dokument w regularnych odstępach czasu lub za każdym razem, gdy naciśniesz Zapisz. Za każdym razem zostaniesz powiadomiony.

Draft Control - przeciągi

W wybranym dokumencie każdy dodatkowy tekst ma kolor zielony, każdy usunięty tekst zmienia kolor na czerwony, a strzałka wskazuje, czym stał się tekst. Podczas edycji ułatwia szybkie przeglądanie dokumentu w celu śledzenia wszelkich zmian. Możesz nawet sprawdzić podgląd tego, jak wygląda Twój plik bez zmian

Draft Control - Edycja

Draft Control - Edycja

Dokumentem użytym do testu był plik przecen, edytowany za pomocą WriterPro (łatwiejszy do dostosowania). Obsługiwane są następujące formaty, z ostatnio dodaną obsługą .mellel:

Microsoft Word (.docx)
Strony (.pages)
LibreOffice, OpenOffice (.odt)
Scrivener (.scriv)
Mellel (.mellel)
Markdown (.md)
Tekst sformatowany (.rtf)
Wszystkie formaty zwykłego tekstu (.txt, .tex, .html, .fountain itp.)

Kontrola wersji roboczej - powiadomienie

Aplikacja Draft Control ma swoje wady. Jeśli pracujesz nad dużym plikiem i zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz kilku zdań z poprzedniej wersji roboczej, będziesz musiał wprowadzić tę zmianę ręcznie, ponieważ jest to aplikacja ściśle śledząca. Istnieją dodatkowe elementy sterujące, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem paska menu, ale nie podano zbyt wielu wyjaśnień, jak najlepiej je wykorzystać. Podsumowując, albo będziesz absolutnie potrzebować tej aplikacji, albo wcale. Nie ma zbytniego porozumienia, choć zdecydowanie zalecane do przeprowadzenia testu.

Pobierz Draft Control z Mac App Store

x