Kontroluj odtwarzanie muzyki w dowolnej aplikacji za pomocą pływającego widżetu muzyki [Android]

Przedstawiliśmy już niesamowite zestawienie najlepszych aplikacji do odtwarzania muzyki na Androida dostępnych w Sklepie Play, ułatwiając Ci wybór, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Ale problem, z którym często spotykają się użytkownicy, polega na tym, jak kontrolować odtwarzanie muzyki, gdy aplikacja muzyczna nie jest aktywna. Aby dać ci jeden przykład, jeśli chcesz pominąć piosenkę, powiedzmy, że musisz albo otworzyć główną aplikację, a następnie dotknąć następnego przycisku, lub użyć do tego standardowego widżetu ekranu blokady. Możesz też umieścić widżet, który pozwoli ci zrobić to samo na ekranie głównym. Pływający widżet muzyczny służy jednak do zapewnienia kontroli odtwarzania w dowolnej istniejącej aplikacji. Pojedyncze przesunięcie umożliwia łatwe wprowadzanie i wyłączanie oraz odtwarzanie, wstrzymywanie lub pomijanie utworów.

Aplikacja została opracowana przez starszego członka forum XDA-Developer, Flextricka, a jej plik APK można pobrać z głównego wątku forum (link podany poniżej). Jeśli pobierzesz go na swój komputer, możesz ADB lub sideload i zainstalować go na swoim urządzeniu i jesteś gotowy do pracy.

Możesz myśleć o Floating Music jako o swego rodzaju mini odtwarzaczu dla swojej głównej aplikacji muzycznej, za pomocą którego możesz odtwarzać lub zatrzymywać muzykę w dowolnym momencie, bez wchodzenia do głównego interfejsu użytkownika. Interfejs użytkownika widżetu zawiera trzy przyciski: Odtwórz / Wstrzymaj, Następny i Poprzedni. W górnej części interfejsu użytkownika jest wyświetlana nazwa utworu i byłoby miło, gdyby widżet wyświetlał nazwy wykonawców lub albumów, ale niestety tak nie jest.

Pływający widżet muzyczny Pływająca aplikacja Music Widget_In

Używanie Floating Music jest bardzo łatwe. Po włączeniu w Ustawieniach mały wskaźnik pojawia się po lewej lub prawej stronie ekranu (w zależności od wybranej strony) i możesz przesunąć go lekko do wewnątrz, aby aktywować sam widżet. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Floating Music działa z większością odtwarzaczy muzycznych i innych firm bez problemu.

Ekran Ustawienia umożliwia również konfigurowanie widgetu na różne sposoby. Na przykład można określić rozmiar, położenie i przezroczystość wskaźnika. Podobnie motyw widżetu można ustawić na ciemny lub jasny, a także jego główną stronę, przezroczystość i promień narożnika.

Pływająca muzyka Widget_Settings Pływająca muzyka Widget_Settings2

Pływający widżet muzyczny jest kompatybilny ze wszystkimi najnowszymi wersjami Androida do 4.4 KitKat. Działa z większością głównych odtwarzaczy muzycznych.

Pobierz pływający widżet muzyczny z XDA