Kontroluj wykorzystanie danych na swoim iPhonie

Jakiś czas temu pokazaliśmy, jak kontrolować wykorzystanie danych w systemie Android za pomocą wbudowanych funkcji systemu operacyjnego mobilnego. Dzisiaj robimy to samo dla użytkowników iPhone’a, z tym wyjątkiem, że będziesz musiał pobrać na to aplikację. Znaleźliśmy bezpłatną aplikację, więc koszt netto uzyskania danych pod kontrolą będzie zerowy. Aplikacja będzie używana w połączeniu z domyślnymi funkcjami iOS, aby pomóc Ci kontrolować, ile MB zużywasz podczas korzystania z telefonu w podróży.

Zanim zaczniesz, zainstaluj Mój menedżer danych ze sklepu z aplikacjami.

Poznaj statystyki wykorzystania danych

Zanim będziesz mógł zarządzać wykorzystaniem danych, musisz wiedzieć, które aplikacje wykorzystują najwięcej danych. Przejdź do aplikacji Ustawienia i dotknij Sieć komórkowa. Przewiń w dół, aż zobaczysz listę aplikacji, którym zezwoliłeś na dostęp do danych komórkowych. Pod każdą aplikacją zobaczysz, ile danych komórkowych zużyła ona do tej pory.

Przejrzyj tę listę i zidentyfikuj aplikacje, których używasz najczęściej, gdy jesteś w drodze. Zdecyduj, które aplikacje są potrzebne, a które nie. Teraz przewiń dalej i dotknij Usługi systemowe. Tutaj możesz zobaczyć, które usługi obsługiwane przez system operacyjny wykorzystują najwięcej danych. Nie możesz wyłączyć żadnej z tych usług, ale na tym ekranie otrzymujesz bardzo przydatne statystyki; Aktualizacje oprogramowania. Dzięki temu dowiesz się, czy aktualizujesz aplikacje przez sieć komórkową i ile kosztuje Cię to pod względem danych. Możesz wyłączyć aktualizacje danych mobilnych, przechodząc do aplikacji Ustawienia. W iTunes i App Store wyłącz opcję Użyj danych komórkowych.

statystyki

Ogranicz wykorzystanie danych

iOS jest tak elastyczny, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o ograniczanie, które aplikacje mogą korzystać z danych mobilnych. Na podstawie zaobserwowanych statystyk i znając własne nawyki użytkowania aplikacji, wyłącz dane komórkowe dla aplikacji, których nie trzeba używać w ruchu. Jedną rzeczą, którą prawdopodobnie powinieneś wyłączyć, są wszelkiego rodzaju aktualizacje dokonywane w sieci komórkowej.

Ogranicz użycie danych w tle

Aplikacje aktualizują dane w tle, dzięki czemu po otwarciu aplikacji widzisz aktualne, aktualne informacje. Aplikacje takie jak Facebook, Dropbox i aplikacje do przesyłania wiadomości robią to stale i mogą być jednym z powodów, dla których widzisz, że aplikacja wykorzystuje tak dużo danych. Przejdź do aplikacji Ustawienia> Ogólne> Odświeżanie aplikacji w tle i wyłącz ją całkowicie lub wybiórczo, aby spełnić wymagania dotyczące przeglądania na telefonie komórkowym. Zrozumiałe jest, że możesz nie chcieć wyłączać odświeżania w tle dla aplikacji do przesyłania wiadomości, ale możesz wybierać spośród innych typów aplikacji.

Użycie BG

Ustaw limit wykorzystania danych

Pamiętasz tę aplikację, o zainstalowanie której poprosiliśmy Cię na początku tego postu? Prawdopodobnie zastanawiasz się, do czego go potrzebujesz, ponieważ iOS oferuje tak wiele narzędzi do zarządzania danymi. Aplikacja pozwoli Ci ustawić limit wykorzystania danych. To jest jedyna różnica między zarządzaniem danymi na iPhonie i Androidzie. Android ma tę funkcję wbudowaną, iOS wymaga aplikacji.

Odłóż na bok porównania platform, uruchom aplikację i otwórz boczną szufladę. Stuknij Plany i alarmy i zapisz, ile danych chcesz wykorzystać codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Możesz ustawić osobne plany transmisji danych dla danych mobilnych, planów roamingu i Wi-Fi. W abonamencie danych mobilnych ustaw liczbę dni do wygaśnięcia, aby dopasować okres wyceny. Możesz ustawić go na 1 dla dziennego limitu danych, 7 dla tygodniowego, 14 dla dwutygodniowych lub dowolnej innej liczby dni, które Ci odpowiadają. Następnie wybierz, ile danych chcesz wykorzystać w tym okresie i gotowe. Gdy przekroczysz wykorzystanie danych, aplikacja uruchomi alarm dźwiękowy, aby Cię ostrzec. Będziesz musiał ręcznie zarządzać aplikacjami, z których chcesz nadal korzystać w sieci komórkowej, lub je wyłączyć.

plan plan danych

To wszystko, czego potrzeba. Poświęć trochę czasu i uzyskaj kontrolę nad swoim abonamentem mobilnym. Jeśli znasz wspaniały sposób zarządzania danymi mobilnymi, daj nam znać. Pamiętaj, że niektóre aplikacje używają danych mobilnych tylko w celu wyświetlania reklam i możesz bezpiecznie ograniczyć ich wykorzystanie danych komórkowych bez wpływu na wydajność aplikacji.

x