Krzywa jazdy mierzy Twoje zachowanie i styl jazdy [iOS]

Niedawno sprawdziliśmy Flo, aplikację na Androida, która ocenia, jak dobrze jeździsz. Znaleźliśmy coś podobnego dla iOS; poznaj Driving Curve. Jest to bezpłatna aplikacja na iOS dostępna w App Store, która ocenia Twoje zachowanie podczas jazdy i informuje o Twoim stylu jazdy. Driving Curve w istocie robi to, co robi Flo, ale oprócz przyznania Ci wyniku, mówi również, co osiągasz dzięki zachowaniom podczas jazdy, które wykazujesz. Aby skorzystać z aplikacji, uruchom ją na telefonie i ustaw na pulpicie nawigacyjnym. Aby uzyskać dobry wynik, jedź dobrze. Unikaj gwałtownego hamowania, zbyt gwałtownego przyspieszania i płynnych zakrętów.

krzywa jazdy

Możesz uruchomić aplikację i od razu rozpocząć nagrywanie, jak prowadzisz, lub możesz poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie profilu kierowcy. Stuknij przycisk więcej opcji w lewym górnym rogu ekranu głównego aplikacji, a następnie stuknij przycisk ustawień, aby edytować swój profil i wybrać jednostki do pomiaru prędkości. Jeśli dotkniesz przycisku profilu na pasku opcji, zobaczysz przegląd swojego stylu jazdy i niektóre statystyki.

opcjeprofil

Stuknij Start, ustaw telefon na pulpicie nawigacyjnym i pozwól mu wykonywać swoją pracę. Będzie stale monitorować prędkość i zgłaszać ją. Nie ostrzega Cię, gdy gwałtownie hamujesz lub przyspieszasz, ale sprawdza to i inne podczas jazdy. Podczas testów zauważyliśmy, że różnica między rzeczywistą prędkością samochodu a prędkością zgłaszaną przez aplikację wynosi 10 jednostek. Możesz wstrzymać aplikację, jeśli chcesz gdzieś się zatrzymać. Kiedy skończysz, przesuń przycisk Stop w prawo, aby oznaczyć podróż jako zakończoną. Aplikacja kompiluje Twoje wyniki i możesz przejść przez kompilację bezpośrednio do wyników. Wyniki przedstawiają wykres prędkości, przebyty dystans, czas trwania podróży i wynik. Informuje również, ile razy gwałtownie się zepsułeś lub przyspieszyłeś. Przesuń palcem w górę od dołu aplikacji, aby wyświetlić dodatkowe statystyki.

napędowywyniki

Wreszcie aplikacja nagradza osiągnięcia na podstawie Twojego stylu jazdy.

Myśliwiec CO2oszczędność paliwa

Driving Curve umożliwia dzielenie się swoimi osiągnięciami, a także pozwala zapraszać znajomych z Facebooka i rzucać im wyzwanie, aby sprawdzić, kto jest lepszym kierowcą, jednak podczas testów funkcja nie działała. Nie udało się połączyć z Facebookiem i wyszukać znajomych. Aplikacja działa również wolno; w porównaniu do Flo dla Andriod, wygląda na to, że aplikacja w ogóle nie odpowiada i kilka razy uległa awarii. Jest całkiem dobry w koncepcji, ale wymaga poprawy.

Pobierz Driving Curve z App Store