Kto może zobaczyć moje biegi i przejażdżki na Strava?

Strava to największa nazwa w śledzeniu biegania i jazdy na rowerze. Jednak czasami wpada w kłopoty ujawnianie tajnych baz wojskowych USA lub umożliwiając doxing. Jeśli go używasz, możesz się zastanawiać, kto dokładnie może zobaczyć Twoje śledzone działania. Cóż, odpowiedź brzmi: prawie wszyscy.

Wszyscy (domyślnie)

Sposób rozwiązywania problemów związanych z prywatnością przez serwis Strava jest głównym powodem do niepokoju. Najgorsze są jego ustawienia domyślne. Jeśli dołączysz do Strava i nie zablokujesz swojego konta od razu, śledzone działania będą widoczne dla każdego, kto ma połączenie z Internetem. Pojawiają się nawet w wyszukiwaniach Google.

Strava zaczął mi opowiadać o zajęciach znajomych niektórych moich znajomych.

Oto kilka sposobów, w jakie ludzie mogą się natknąć (lub celowo znaleźć) informacje o Twojej trasie:

Śledzą Cię na Stravie i udostępniasz im to.
Publikujesz swoją aktywność ze Strava na innym portalu społecznościowym, a oni klikają.
Ich bieg lub jazda pokrywały się o 30 procent z Twoją, więc Strava zakłada, że ​​zrobiliście to razem.
Minęliście się nawzajem i oni użyj funkcji Flyby.
Udało Ci się znaleźć się na tablicy wyników segmentów, a oni przeszli.
Dotarłeś do kategorii dziennej, kategorii wiekowej lub wagowej lub innej tabeli wyników, a oni dotarli do Ciebie.
Wykonali segment w podobnym tempie jak Ty, więc pojawiasz się w tym samym miejscu na tablicy wyników.
Strava wysyła im powiadomienie push i sugeruje, aby Cię sprawdzili.
Lista najlepszych czasów działania w serwisie Strava.Mogę wyświetlić przebiegi wszystkich na tej liście, ponieważ przeprowadziliśmy ten sam segment i albo mają najlepszy czas, albo biegli w czasie podobnym do mojego.

A to były tylko przypadki, które mogliśmy zapamiętać. Domyślnie twoje działania na Strava są naprawdę publiczne, co prawdopodobnie przeraża.

Co możesz z tym zrobić

Może nie przeszkadza Ci to, że wszyscy mogą oglądać Twoje biegi i przejażdżki. Strava to sieć społecznościowa, więc fakt, że każdy może zobaczyć te rzeczy domyślnie, jest w dużej mierze funkcją, a nie błędem. Jeśli chcesz zająć miejsce w tabeli liderów segmentu (i uzyskać prawo do chwalenia się, które się z tym wiąże), ta aktywność musi być publiczna.

Jeśli jednak czujesz się trochę nieswojo, możesz postępować zgodnie z instrukcjami w poniższych sekcjach.

Zablokuj swój profil i ukryj swój dom

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to aby cały internet wiedział, gdzie mieszkasz. Najpierw zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym zapobiegania ujawnianiu informacji przez serwis Strava. Możesz zmienić ustawienia tak, aby wszystkie Twoje działania były widoczne tylko dla Ciebie lub Twoich obserwujących. Możesz także utworzyć Strefy Prywatności, które ukrywają dokładną lokalizację Twojego domu i / lub miejsca pracy.

Upublicznij działania indywidualnie

Nie wszystkie Twoje działania muszą mieć takie same ustawienia prywatności w serwisie Strava. Jeśli korzystasz z niesamowicie szybkiego 5K i chcesz znaleźć się na tablicy wyników segmentu, po prostu ustaw go jako prywatny.

Aby to zrobić, znajdź tę aktywność w serwisie Strava, a następnie kliknij ikonę ołówka.

Kliknij ikonę ołówka w Strava.

W sekcji „Ustawienia prywatności” zmień „Kto może zobaczyć” na „Wszyscy”.

Plik

Teraz ta aktywność będzie publiczna, podczas gdy wszystko inne pozostanie prywatne. Jeśli ustawisz strefę prywatności w swoim domu, ludzie nie będą w stanie zobaczyć, gdzie mieszkasz, ani przeprowadzać triangulacji na podstawie wielu działań na podstawie informacji z jednego konkretnego biegu.

x