Latarka iPhone’a nie działa? 10 najlepszych sposobów na naprawę!

Latarka od dawna jest użytecznym narzędziem iPhone’a, którego większość z nas używa w ciemnym/słabo oświetlonym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy chodzimy na trekking w dziczy, czy szperamy w ciemnym pokoju, włączamy latarkę, aby znaleźć drogę lub coś zauważyć. Właśnie dlatego firma Apple udostępniła go bezpośrednio z ekranu blokady urządzenia z systemem iOS, dzięki czemu możesz z łatwością uruchomić go. Mimo że ta przydatna funkcja została zaprojektowana tak, aby działać niezawodnie, nie jest odporna na awarie. Ale nie martw się, zapisaliśmy 9 wskazówek pro, aby naprawić latarkę iPhone’a, jeśli nie działa.

10 sposobów naprawienia problemu z niedziałającą latarką iPhone’a (2022)

Co może uniemożliwić działanie iPhone Torch?

Problem z latarką może dotyczyć zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Jeśli jest to spowodowane przypadkową usterką oprogramowania, możesz się jej pozbyć, wypróbowując kilka zaufanych hacków do oprogramowania. Jeśli jednak jest to spowodowane awarią sprzętu, musisz skontaktować się z Apple lub autoryzowanym centrum serwisowym iPhone’a. Mając na uwadze oba te aspekty, zasugerowaliśmy rozwiązania, które mogą rozwiązać problem z niedziałającą latarką na Twoim iPhonie.

1. Upewnij się, że aplikacja Aparat jest zamknięta

Ponieważ zarówno lampa błyskowa aparatu, jak i latarka korzystają z tej samej żarówki, lepiej pozostawić aplikację aparatu zamkniętą podczas włączania latarki, aby zapobiec ewentualnym konfliktom. Jeśli więc aplikacja aparatu jest otwarta w tle, pamiętaj, aby wymusić jej zamknięcie (przesuń palcem w górę z paska głównego lub dwukrotnie naciśnij przycisk home, aby wyświetlić przełącznik aplikacji, a następnie przesuń palcem w górę na karcie aplikacji, aby ją zabić ).

2. Usuń dowolną obudowę lub osłonę ekranu

Wierz lub nie, ale niektóre etui/pokrowce na iPhone’a, akcesoria, a nawet filmy mają tendencję do blokowania lampy błyskowej i uniemożliwiają jej normalne działanie. Usuń więc wszelkie etui lub folię, a następnie spróbuj użyć latarki na swoim iPhonie. Jeśli teraz zacznie działać, wina leży po stronie obudowy/filmu, a nie iPhone’a.

3. Uruchom ponownie iPhone’a

Innym sposobem na naprawienie latarki iPhone’a, jeśli nie działa, jest próba prostego ponownego uruchomienia. Oto, jak ponownie uruchomić iPhone’a w zależności od tego, czy ma Face ID, czy Touch ID.

 • Na iPhonie bez przycisku Home: Przytrzymaj przycisk zwiększania/zmniejszania głośności i przycisk boczny, aż pojawi się suwak wyłączania. Następnie przeciągnij suwak wyłączania, aby wyłączyć urządzenie. Następnie naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż pojawi się logo Apple.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Apple

 • Na iPhonie z przyciskiem Home: naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny/górny, a następnie przeciągnij suwak wyłączania, aby wyłączyć urządzenie. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny/górny, aby ponownie uruchomić urządzenie.

4. Twardy reset iPhone’a

Twardy reset, czyli restart wymuszony, jest nieco bardziej skuteczny niż prosty restart, jeśli chodzi o rozwiązywanie dziwnych problemów z iOS. Dlatego też powinieneś to wypróbować.

 • Na iPhonie 8 lub nowszym: naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności. Następnie naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Apple

 • Na iPhonie 7/7 Plus: naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk boczny i przycisk zmniejszania głośności, aż logo Apple pojawi się na ekranie.
 • Na iPhonie 6s/6s Plus lub starszym: przytrzymaj jednocześnie przycisk Home i przycisk boczny/górny, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

5. Przetestuj lampę błyskową LED za pomocą latarki w Centrum sterowania

Szybkim sposobem sprawdzenia, czy latarka działa, jest skorzystanie z centrum sterowania. Co więcej, możesz również dostosować jasność latarki za pomocą suwaka.

 • Na iPhonie z Face ID: przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do centrum sterowania.
 • Na iPhonie z przyciskiem Home (Touch ID: przesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu, aby wyświetlić centrum sterowania.

Teraz dotknij ikony latarki, aby sprawdzić, czy działa normalnie. Poza tym dotknij i przytrzymaj ikonę latarki, aby uzyskać dostęp do suwaka, a następnie upewnij się, że jasność jest ustawiona na najwyższy poziom.

6. Przetestuj lampę błyskową LED za pomocą aparatu

Powinieneś również sprawdzić, czy sama żarówka działa, czy nie. Jednym z łatwych sposobów, aby to zrobić, jest po prostu użycie aplikacji aparatu na iPhonie. Oto co robić.

 • Otwórz aplikację aparatu na iPhonie i przejdź do opcji „Zdjęcie”. Tutaj dotknij ikony strzałki (lub przesuń palcem w górę na wizjerze), aby wyświetlić dodatkowe ustawienia.

 • Teraz dotknij ikony lampy błyskowej i wybierz „Włącz” zamiast „Auto” lub „Wyłącz”.

Spróbuj kliknąć zdjęcie i sprawdzić, czy lampa błyskowa się zapala. Jeśli tak, problem nie dotyczy sprzętowej lampy błyskowej LED, ale usterki oprogramowania.

7. Zresetuj wszystkie ustawienia

Resetowanie iPhone’a do ustawień fabrycznych to rozwiązanie, które przydaje się w przypadku uporczywych problemów. Ponieważ zawsze było to proste narzędzie do rozwiązywania problemów związanych z oprogramowaniem, warto je wypróbować.

 • iOS 15 lub nowszy: Przejdź do aplikacji Ustawienia na iPhonie -> Ogólne -> Przenieś lub zresetuj iPhone’a -> Resetuj -> Resetuj cały iPhone.
 • iOS 14 lub starszy: przejdź do aplikacji Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj -> Resetuj wszystkie ustawienia.

8. Zaktualizuj oprogramowanie

Jeśli latarka nadal źle się zachowuje na iPhonie, zaktualizuj oprogramowanie. Jeśli problem jest spowodowany rzadkim błędem oprogramowania, aktualizacja oprogramowania może go rozwiązać.

 • Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania. Teraz pozwól iOS sprawdzić dostępność aktualizacji.
 • Gdy pokaże najnowszą aktualizację, pobierz i zainstaluj ją jak zwykle.

9. Przywróć iPhone’a do poprzedniej kopii zapasowej

Ten od dawna jest rozwiązaniem nuklearnym dla iPhone’a, zwłaszcza w obliczu złożonego problemu. Jeśli więc żadna z wyżej wymienionych sztuczek nie zadziałała w naprawie problemu z niedziałającą latarką iPhone’a, przywróć iPhone’a z poprzedniej kopii zapasowej.

Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie całego iPhone’a, usuwając wszystko, co istnieje na urządzeniu z systemem iOS. Dlatego nie kontynuuj, dopóki nie utworzysz pełnej kopii zapasowej urządzenia.

 • Jeśli masz kopię zapasową iCloud (aplikacja Ustawienia -> Baner Apple ID -> iCloud -> iCloud Backup), możesz przywrócić urządzenie bez korzystania z Findera/iTunes. Przejdź do aplikacji Ustawienia -> Ogólne -> Przenieś lub zresetuj iPhone’a -> Resetuj -> Wymaż całą zawartość i ustawienia.

 • Po pomyślnym wymazaniu urządzenia postępuj zgodnie z asystentem konfiguracji, aby skonfigurować urządzenie. Po drodze otrzymasz opcję przywrócenia iPhone’a z kopii zapasowej iCloud.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Apple

Notatka:

 • W systemie iOS 15 lub nowszym możesz uzyskać bezpłatną nieograniczoną kopię zapasową iCloud, której możesz użyć do tworzenia kopii zapasowej urządzenia w chmurze, a następnie przywracania danych. Jeśli na urządzeniu działa najnowsza wersja systemu iOS, skorzystaj z bezpłatnego nieograniczonego miejsca do tworzenia kopii zapasowych i przywracania urządzenia.

Alternatywnie możesz także użyć komputera Mac lub komputera z systemem Windows, aby przywrócić iPhone’a z poprzedniej kopii zapasowej.

 • Podłącz iPhone’a do komputera za pomocą kabla USB, a następnie uruchom Finder/iTunes. Teraz zrób kopię zapasową urządzenia, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 • Następnie kliknij Przywróć kopię zapasową -> wybierz najnowszą kopię zapasową i naciśnij Przywróć.

10. Skontaktuj się ze Wsparciem Apple

Jeśli latarka Twojego iPhone’a nie zaczęła jeszcze normalnie działać, istnieje duża szansa, że ​​problem może być związany ze sprzętem. A w tej sytuacji powinieneś Skontaktuj się z Apple Support bezzwłocznie.

Naprawiono problem z niedziałającą latarką na iPhonie

Otóż ​​to! Mamy nadzieję, że twoja latarka iPhone’a wróciła do normy. Jak powiedziałem powyżej, jeśli problem wynika z nieprawidłowego działania oprogramowania, twardy reset lub aktualizacja oprogramowania są w stanie rozwiązać problem. Jeśli jednak dzieje się tak z powodu awarii sprzętu, skontaktowanie się z zaufanym centrum naprawy iPhone’a jest zawsze właściwą drogą. W każdym razie daj nam znać hack, który naprawił latarkę Twojego iPhone’a. A jeśli znasz jakieś inne niezawodne rozwiązanie tego problemu, również nas o tym poinformuj.