Lepsze sposoby zarządzania i kontrolowania głośności w systemie Windows 10

Na początku systemu Windows użytkownicy mieli ograniczone opcje, jeśli chodzi o kontrolę dźwięku. Takich problemów już nie ma i w przypadku systemu Windows 10, ponieważ mamy do dyspozycji kilka narzędzi. Jeśli chodzi o system Windows 10, to inna bestia w porównaniu z innymi wersjami systemu operacyjnego. Widzisz, ludzie mogą używać swoich smartfonów i innych urządzeń do kontrolowania rzeczy w systemie operacyjnym, a to z naszego punktu widzenia ogromny plus.

Dzisiaj porozmawiamy o sposobach kontrolowania dźwięku w systemie Windows 10, a żaden z nich nie ma tradycyjnej różnorodności. Niektóre mogą nie być zbyt praktyczne w porównaniu ze zwykłym sposobem robienia rzeczy, ale jesteśmy pewni, że wielu z was uzna je za przydatne na więcej niż jeden sposób. Mogą być przydatne, jeśli Kontrola głośności w systemie Windows 10 nie działa.

Alternatywne sposoby kontrolowania głośności w systemie Windows 10

Kontrolowanie głośności w systemie Windows 10 jest łatwe, ale może być łatwiejsze dzięki opcjom innych firm. Nie będziesz już ograniczony do tego, co Microsoft oferuje.

  1. Użyj StrokesPlus
  2. Użyj Volumouse
  3. Użyj urządzenia z systemem iOS lub Android
  4. Używaj niestandardowych makr klawiatury
  5. Użyj EarTrumpet.

1) Gesty myszy za pomocą StrokesPlus

zarządzać i kontrolować głośność w systemie Windows 10

Pierwsze narzędzie, na które będziemy patrzeć, to StrokePlus. Jest to darmowy program, który pozwala użytkownikowi kontrolować dźwięk za pomocą gestów myszy. Ludzie mogą zaprogramować niestandardowy gest myszy, jeśli chcą, i to świetnie.

Nie wspominając o tym, że cała obsługa była intuicyjna, dlatego spodziewamy się, że wielu użytkowników będzie miało łatwy czas na załatwienie sprawy. Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, użytkownicy mogą dodawać modyfikacje i rozszerzenia, aby stworzyć bardziej wydajne narzędzie.

2) Kontroluj głośność za pomocą kółka myszy za pomocą Volumouse

Twoje kółko myszy jest potężne, prawda, Bob? Cóż, teraz robisz, bracie. Przy odpowiednim oprogramowaniu kółko myszy może stać się doskonałym narzędziem kontrolowanie głośność w systemie Windows 10.

Aby działało zgodnie z przeznaczeniem, będziesz potrzebować oprogramowania znanego jako Objętość. Rozumiemy, że działa najlepiej z innym przyciskiem wyzwalacza, a nie samodzielnie, więc musisz o tym pamiętać, zanim przejdziesz dalej.

Ludzie odpowiedzialni za ten program są nazywani Nirsofti opracowali kilka wtyczek w celu zwiększenia użyteczności.

3) Wykonaj czynność za pomocą urządzenia z systemem iOS lub Android

Jeśli chcesz kontrolować głośność na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą urządzenia mobilnego, jedynymi dostępnymi obecnie opcjami są iOS Apple i Android Google.

Aby kontrolować głośność urządzenia za pośrednictwem iOS lub Androida, zalecamy pobranie programu PC Remote. Ta aplikacja jest dostępny dla obu mobilnych systemów operacyjnych, dlatego odwiedź Google Play i Apple App Store, aby pobrać i zainstalować go na swoich systemach mobilnych.

Po wykonaniu tej czynności nadszedł czas, aby pobrać i zainstalować PC Remote dla Windows 10. Można to zrobić odwiedzając oficjalną stronę internetową.

Zarówno aplikacja, jak i oprogramowanie systemu Windows 10 muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi, jeśli zamierzasz bezprzewodowo zmieniać głośność przez Wi-Fi. Alternatywnie możesz to zrobić przez Bluetooth, nie ma problemu.

4) Użyj niestandardowych makr klawiatury

Jednym z najlepszych sposobów kontrolowania głośności w systemie Windows 10 jest używanie ustawianych makr klawiatury za pomocą narzędzia znanego jako AutoHotKey. Musisz po prostu pobrać AutoHotKey, a następnie odwiedź pulpit. Stąd kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Nowy> Dokument tekstowy.

Skopiuj następujący skrypt do nowego pliku tekstowego:

#PgUp::Send {Volume_Up 3}   #PgDn::Send {Volume_Down 3}

Pamiętaj, aby zapisać plik tekstowy jako .ahki stamtąd uruchom AutoHotKey skrypt do kontrolowania głośności za pomocą makr klawiatury.

5) Uwielbiasz otwarte oprogramowanie? Pokochasz EarTrumpet

EarTrumpet jest dość sprytny w tym sensie, że daje większą kontrolę nad kontrolą głośności w systemie Windows 10. Dzięki temu narzędziu użytkownicy zyskają kontrolę nad wieloma opcjami wejścia i wyjścia audio na wyciągnięcie ręki dla jednego systemu.

Program tworzy panel głośności niezależny od Panelu sterowania i ustawień systemu Windows 10. Co więcej, doskonale integruje się z systemem operacyjnym, niemal wychodząc z natywnego oprogramowania, i to z naszego punktu widzenia zawsze jest dobrą rzeczą.

Ogólnie rzecz biorąc, to tylko niektóre z narzędzi dostępnych w Internecie, które zostały zaprojektowane do kontrolowania głośności w systemie Windows 10.