Locationbar³ sprawia, że ​​każdy segment w adresie URL jest klikalny [Firefox]


Użytkownicy Firefoksa mogą być zaznajomieni ze starym dodatkiem o nazwie Locationbar2. Po zainstalowaniu linkified URL w pasku adresu, dzięki czemu działał podobnie jak pasek adresu w Eksploratorze Windows. Niestety, ze względu na liczne aktualizacje wersji i konieczność dostosowania dodatków do nowszych wersji Firefoksa, LocationBar2 nie działa już dobrze z niektórymi późniejszymi wersjami Firefoksa i nie był aktualizowany od początku 2011 roku. Locationbar³ jest rozwidlona i zaktualizowana wersja tego samego dodatku, który zamienia każdy segment adresu w pasku adresu URL w klikalne łącze.

Zainstaluj dodatek, uruchom ponownie przeglądarkę Firefox i odwiedź dowolną stronę internetową. Naciśnij klawisz Ctrl i przytrzymaj kursor myszy nad segmentem adresu URL (możesz to wypróbować na tej stronie, którą czytasz), a zobaczysz, że segment można kliknąć. Klawisze modyfikujące działają w taki sposób, że jeśli naciśniesz klawisz Ctrl, a następnie klikniesz segment, strona otworzy się w nowej aktywnej karcie. Jeśli naciśniesz klawisz Shift, nowa strona otworzy się w nowym oknie. Jeśli naciśniesz klawisz Alt, nowa strona otworzy się na tej samej karcie.

locationbar3

Wystarczy raz nacisnąć klawisz modyfikujący, a adres URL zostanie przekształcony, a każdy segment będzie klikalny. Pozostaje klikalny przez sekundę przed powrotem do normalnego stanu. Ustawienia Locationbar³ pozwalają ukryć protokół (http lub https) w pasku adresu, a także pozwalają na nowe zachowanie przy wybieraniu adresu, tj. Dwukrotne kliknięcie go. Możesz wyłączyć zaznaczanie jednym kliknięciem. Wybór segmentu jest włączony po naciśnięciu jednego z klawiszy modyfikujących, ale można włączyć punkty wyzwalania u góry lub u dołu krawędzi paska lokalizacji. Po najechaniu kursorem myszy na miejsce wyzwalania każdy segment w adresie URL staje się na chwilę klikalny. Włączenie punktów wyzwalających nie powoduje nadpisania funkcji klawiszy modyfikujących, więc nadal można ich używać, aby segmenty były klikalne.

locationbar3 preferencje

Dodatek ułatwia nawigację do różnych sekcji witryny; to tak, jakby mieć bułkę tartą dla każdej odwiedzanej witryny. Możesz nie potrzebować tej funkcji w prostszej witrynie, ale może być pomocna podczas odwiedzania forów internetowych, na których nawigacja może być nieco trudniejsza. W przypadku użytkowników Chrome NavigUp ma nieco podobną funkcjonalność, ale daleko mu do tego samego.

Zainstaluj Locationbar³ dla przeglądarki Firefox