Mapuj klawisze głośności, aby wykonywać szybkie czynności [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Dawno minęły czasy, kiedy telefony były używane tylko do wykonywania połączeń głosowych. W dzisiejszych czasach smartfon może być potężniejszy niż komputer osobisty, a dzięki odpowiedniemu zestawowi narzędzi może być nieocenionym atutem Twojego stylu życia. Android to genialny system operacyjny, jeśli chodzi o szybkie i skuteczne wykonywanie zadań, ponieważ system operacyjny typu open source został zaprojektowany do wykonywania wszystkich zadań za pomocą kilku prostych dotknięć ekranu i przeciągnięć, ale jeśli nadal masz ochotę używać fizycznych przycisków, QuickClick to bezpłatna aplikacja które pozwolą ci to mądrze osiągnąć. To małe oprogramowanie pozwala mapować klawisze głośności urządzenia w celu szybkiego wykonywania częstych czynności, takich jak uruchamianie aplikacji, dostęp do ustawień, przełączanie lampy błyskowej itp.

  Jak włączyć przycisk Play / Pause na pasku narzędzi Chrome

Zasadniczo aplikacja pozwala przypisać określone polecenia lub aplikacje do klawiszy regulacji głośności. Ale ponieważ urządzenie z Androidem ma tylko dwa przyciski głośności, QuickClick umożliwia skonfigurowanie wstępnie zdefiniowanych sekwencji kliknięć przycisków głośności w celu przypisania wielu działań. Na przykład prosta sekwencja zwiększania i zmniejszania głośności może służyć do uzyskiwania dostępu do ustawień, podczas gdy zwiększanie i zwiększanie głośności może umożliwić otwarcie aplikacji kalkulatora. Ponieważ możesz tworzyć wiele takich sekwencji, możesz używać tej aplikacji do przypisywania i wykonywania wielu czynności jednocześnie.

QuickClick New

Ekran główny QuickClick ma interfejs użytkownika inspirowany Holo. Wyświetla listę działań, które są do niego aktualnie przypisane, i zawiera przełącznik Wł. / Wył. U góry, aby aktywować i dezaktywować aplikację. Podczas tworzenia nowej akcji od zera aplikacja umożliwia przypisanie szerokiej gamy poleceń. Niektóre z nich są wstępnie zdefiniowane dla Ciebie, od przełączania latarki po nawiązanie połączenia telefonicznego z jednym z Twoich kontaktów. Ale jeśli żądanej akcji nie ma na liście, możesz użyć opcji niestandardowej aplikacji, która umożliwia uruchomienie dowolnej aplikacji z urządzenia.

  Jak naprawić kod błędu CE-34788-0 PS4?

Po wybraniu typu akcji musisz ustawić sekwencję kliknięć głośności, naciskając fizyczne klawisze głośności lub przyciski ekranowe. Sekwencja powinna być jednak liniowa, a aplikacja automatycznie ją podświetla. Gdy to zrobisz, możesz również określić nazwę akcji i przełączać dźwięk i wibracje, a także skonfigurować kilka dodatkowych ustawień.

Akcja QuickClick Ustawienia QuickClick

QuickClick działa z włączonym lub wyłączonym ekranem, ale możesz określić, kiedy usługa ma nasłuchiwać kliknięć. Dalsze ustawienia obejmują możliwość przywrócenia domyślnej głośności podczas wykonywania czynności, automatycznego odblokowania ekranu, a także ustawiania długości interwału między kliknięciami w milisekundach.

Ustawienia ogólne QuickClick 1 Ustawienia ogólne QuickClick 2

Podsumowując, QuickClick to przydatna aplikacja, która zdecydowanie sprawia, że ​​Android jest szybszy i płynniejszy podczas wykonywania określonych czynności. Możesz go pobrać bezpłatnie z Google Play.

  Jak skonfigurować ustawienia poczty dla iPhone'a i iPada

Zainstaluj QuickClick ze Sklepu Play

przez: XDA-Developers

x