Masz uszkodzone pliki wideo? Wypróbuj te 11 oprogramowania do naprawy wideo, aby odzyskać

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, które mogą się przytrafić plikom wideo, jest to, że mogą one ulec uszkodzeniu z różnych powodów.

Powodem, dla którego mówię „frustrujące”, jest to, że te pliki wideo mogą wiele dla ciebie znaczyć, być może w postaci wspomnień lub nawet ważnych rzeczy związanych z pracą. W takich przypadkach uszkodzony plik jest koszmarem i może prowadzić do stresujących sytuacji.

Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą naprawić uszkodzone pliki wideo, a my omówimy niektóre z najlepszych z tej listy. Zanim jednak przejdziemy dalej, dowiedzmy się więcej o uszkodzonych plikach i co możemy zrobić, aby im zapobiec.

Co powoduje uszkodzenie wideo?

Filmy mogą ulec uszkodzeniu z różnych powodów, a czasami trudno jest zrozumieć dokładną przyczynę tego. Oto kilka najczęstszych przyczyn, które dadzą ci dobrą wskazówkę:

  • Przerwa podczas przesyłania plików, w wyniku której przesyłana jest połowa danych
  • Wirus lub złośliwe oprogramowanie w Twoim systemie
  • Uszkodzony dysk pamięci
  • Nagła przerwa w dostawie prądu podczas pracy nad plikami
  • Uszkodzony lub porysowany nośnik fizyczny lub płyta DVD

Jak zapobiegać uszkodzeniom wideo?

Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” odnosi się do wszystkich sytuacji życiowych, także tej. Lepiej zapobiegać uszkodzeniom wideo, niż je naprawiać. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to całkiem łatwe. Musisz tylko być ostrożny i zorganizowany, jeśli chodzi o obsługę plików wideo.

Oto kilka środków zapobiegawczych, które możesz podjąć:

  • Zainstaluj program antywirusowy na swoim komputerze
  • Utwórz kopię zapasową oryginalnego pliku wideo w innym miejscu
  • Zachowaj ostrożność podczas wkładania/wysuwania urządzenia zawierającego plik
  • Pozwól, aby przesyłanie wideo przebiegało prawidłowo bez przerw
  • Utrzymuj oba urządzenia w pełni naładowane podczas przenoszenia między sobą

Jeśli nawet po zachowaniu ostrożności otrzymasz uszkodzony plik wideo, skorzystaj z poniższego oprogramowania do naprawy wideo, aby łatwo go naprawić.

Gwiezdna naprawa wideo

Pierwszym na tej liście jest Gwiezdna naprawa wideoczyli narzędzie, które naprawia uszkodzone, uszkodzone lub nieodtwarzalne filmy w ponad 17 różnych formatach, niezależnie od tego, czy są poważnie uszkodzone, czy nie.

Możesz wrzucić wiele filmów do miksu, aby oprogramowanie mogło je naprawić jednocześnie, i działa nawet w przypadku filmów 4K, 8K, 360 stopni i VR. Obsługuje filmy z dowolnej kamery, w tym z dashcam i CCTV. Możesz także importować z dowolnego nośnika pamięci, takiego jak dyski twarde i karty SD.

Oprócz problemów z uszkodzeniem wideo to narzędzie naprawia różne aspekty Twojego filmu, takie jak ziarnistość, rozmycie, szarpanie, niestabilność, brak synchronizacji, opóźnienia itp.

Stellar Repair for Video jest w 100% bezpieczny do pobrania i użytkowania. To kompletne rozwiązanie do naprawy wideo dla systemu Windows i macOS. Możesz go zainstalować już dziś bez żadnych obaw.

Udział tenorowy

Przyjdź na ratunek swoim uszkodzonym plikom wideo, używając Naprawa wideo Tenorshare. To wspaniałe narzędzie, które obsługuje ponad 17 różnych formatów wideo i może naprawiać nagrania z różnych mediów, w tym GoPro, dronów i kamer.

Niezależnie od tego, jak bardzo Twoje filmy są uszkodzone, to oprogramowanie może je skutecznie naprawić dzięki łatwej obsłudze. Masz możliwość naprawy filmów partiami lub pojedynczo, jeśli chcesz.

Oprócz uszkodzenia wideo może rozwiązać wiele innych typowych problemów z wideo za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Po zakończeniu naprawy możesz wyświetlić podgląd filmów, aby upewnić się, że zadanie zostało dobrze wykonane, a następnie wyeksportować je w dowolne miejsce na komputerze lub dysku zewnętrznym.

Napraw to

Wystarczy 3-etapowy proces, aby naprawić uszkodzone filmy za pomocą Napraw to, niezależnie od wagi wady. Nie tylko filmy, to narzędzie może również naprawiać zdjęcia pojedynczo lub jednocześnie.

Posiada intuicyjny interfejs, który ułatwia użytkownikom na każdym poziomie bezproblemową obsługę oprogramowania. Obsługuje różne formaty zarówno filmów, jak i zdjęć. Oprócz uszkodzenia wideo może również naprawić inne problemy, takie jak zamrożone klatki oraz rozmyte i pikselowane obrazy.

Ogólnie jest to płatne narzędzie, ale możesz je wypróbować za darmo. Jest dostępny dla systemu Windows i macOS.

Napraw.wideo

Jak sama nazwa wskazuje, Napraw.wideo może naprawić uszkodzone, nieodtwarzalne lub uszkodzone filmy, niezależnie od formatu.

Może odzyskać filmy nagrane większością kamer i upewnić się, że jakość pozostanie nienaruszona. Niezależnie od przyczyny uszkodzenia wideo, to oprogramowanie może to wszystko naprawić.

Pobranie i używanie Fix.video na komputerach z systemem Windows i macOS jest całkowicie bezpłatne. Oprócz naprawy filmów ma również osobne narzędzie do odzyskiwania danych z karty pamięci, co moim zdaniem może być bardzo przydatne, jeśli chcesz przechowywać na nim wiele ważnych rzeczy.

Naprawa Yodota MOV

Płynnie napraw uszkodzone pliki wideo za pomocą Naprawa Yodota MOV. To potężna aplikacja, która ma wiele imponujących możliwości. Na przykład może obsługiwać pliki o wysokiej rozdzielczości, obsługuje wszystkie typy plików z aparatu i zapewnia wysoki wskaźnik sukcesu, niezależnie od tego, jak poważne są uszkodzone pliki.

Yodot MOV Repair działa, wyodrębniając klatki wideo i audio z plików, a następnie łącząc je ze sobą, aby utworzyć nowy plik do odtwarzania. Jest wyposażony w prosty interfejs dostosowany do każdego poziomu użytkownika.

Możesz skorzystać z ich darmowej wersji demo przed przejściem na płatną wersję.

DivFix++

Całkowicie darmowy i łatwy w użyciu, DivFix++ to narzędzie do naprawy wideo przeznaczone specjalnie dla plików wideo AVI. Jeśli masz PlayStation Portable (PSP), to oprogramowanie będzie bardzo pomocne, ponieważ AVI jest jednym z niewielu obsługiwanych formatów i czasami te pliki mogą zostać uszkodzone.

Możesz używać DivFix++ na komputerach z systemem Windows i macOS.

Przywróć.Media

Przywróć.Media może obsługiwać różne formaty wideo, aby je naprawić, niezależnie od tego, czy są nieodtwarzalne, uszkodzone czy uszkodzone.

Mogą to być filmy nagrane z dowolnej kamery, ponieważ ich algorytm może łatwo dostosować się do różnych kamer. Oprócz filmów może również naprawiać pliki audio M4A, w tym te z notatek głosowych w telefonie.

Najlepsze jest to, że nie musisz pobierać żadnego oprogramowania na swój komputer. Wszystko odbywa się online i można to zrobić z poziomu przeglądarki. Kolejną fajną funkcją jest umożliwienie inżynierom obsługi procesu naprawy wideo, jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie.

Ogólnie rzecz biorąc, Restore.Media sprawia, że ​​rzeczy są całkiem wygodne dla użytkowników.

Projekt Meteoryt

Szczególnie dla plików wideo MKV, Projekt Meteoryt może naprawić uszkodzone pliki i zapewnić ich kompatybilność. Często zdarza się, że filmy HD są w formacie MKV, więc jeśli pobieranie zatrzymało się w połowie lub pliki wydają się być uszkodzone, to narzędzie może natychmiast sprawić, że będzie działać.

To proste i bezpłatne narzędzie, które można pobrać w systemie Windows.

Naprawa wideo

Kolejne całkowicie darmowe narzędzie, Naprawa wideo, jest tak dobry, jak większość narzędzi wymienionych na tej liście. Istnieje od 2004 roku i do tej pory naprawił ponad 150 milionów filmów z wysokim wskaźnikiem sukcesu.

To oprogramowanie działa dobrze niezależnie od przyczyny nieodtwarzalnego wideo. Nie ma również znaczenia, która kamera nagrała wideo, ponieważ obsługuje wszystkie typy.

PlikKonwertuj

Przy maksymalnym limicie rozmiaru przesyłanych danych wynoszącym 500 MB, PlikKonwertuj możesz wykonać swoją pracę, jeśli dotyczy filmów o mniejszym rozmiarze. To poręczne narzędzie online, które może w mgnieniu oka naprawić nieodtwarzalne filmy. Jest to również stosunkowo proste, więc nie musisz pobierać żadnego oprogramowania ani omijać procesu naprawy.

Po prostu prześlij plik i naciśnij przycisk „Prześlij teraz”, aby naprawić swoje filmy.

Remo naprawa wideo

Bezpieczne, wydajne i skuteczne najlepiej opisuje to ostatnie oprogramowanie na liście o nazwie Remo naprawa wideo. Wystarczy trzy kliknięcia, aby naprawić filmy o najwyższej jakości z niemal każdego rodzaju kamery.

Może naprawić uszkodzone, uszkodzone, uszkodzone, a nawet filmy z innymi problemami, takimi jak niezsynchronizowany dźwięk. Wszystko to, niezależnie od przyczyny problemów, jest dobrą gwarancją, że bez względu na to, co stało się z Twoimi plikami wideo, istnieje duże prawdopodobieństwo, że można to naprawić za pomocą Remo Video Repair.

Aby było lepiej, jest szybki i oparty na sztucznej inteligencji.

Wniosek 👨‍🏫

Widząc, że Twoje cenne filmy stają się niemożliwe do odtworzenia, może być frustrujące i przygnębiające. Na szczęście oprogramowanie wymienione na tej liście daje wielką szansę na jego zdobycie i przywrócenie do gry.

Następnie dowiedz się, jak odzyskać dane z systemów Windows i Mac.